Skip links

LYS1 Matematik Sınav Zamanı

LYS1MATEMATİK SINAV ZAMANI

LYS1 Matematik Geometri sınav zamanı acı gerçek şu ki, eğer uyku sorunu yaşıyorsanız LYS1 Matematik sınavında düşündüğünüz kadar başarılı olamazsınız (tabii daha önce belirttiğim gibi, birkaç gece geçirmek dünyanın sonu değildir?). Tavsiyelere daha sonra uymayacaksanız bile en azından ŞİMDİ UYUYUN.

LYS1 Matematik Geometri
LYS1 Matematik Özel Ders

Yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonunda REM uykusu sırasında beynin yakın zamanda öğrendiği LYS1 Matematik bilgileri depolayıp tekrarladığını göstermiştir. Yani bir gece önce tekrar yapmak iyidir. Ama sabahlamak hafızayı altüst eder. Bunun nedeni REM uykusunu almamış olursunuz.

LYS1 MATEMATİK SINAVI İÇİN MELATONİN

LYS1 Matematik Geometri çok çalıştıktan sonra, vücut saatiniz durduğunda, vücudunuzun uyku vakti gelmiştir. Bu durumda beyin melatonin adı verilen bir hormon salgılamaya başlar. Bu kimyasal beynimizi uykulu hissetmeye hazırlar. Daha küçük çocuklara kıyasla ergenlikte melatonin akşam daha geç saatlerde salgılandığı testlerle kanıtlanmıştır. Hatta aşağı yukarı yetişkinlerle aynı anda salgılanmaktadır. Gece geç vakitte kadar uykunuzun geldiğini hissetmenizin nedeni budur.  Geometri sınavına girecek öğrencilerde melatoninin oranı genellikle gece saat on bir gibi yükselmeye başlar. Bu, elbette saat on birde yere düşüp mutfak zemininde uyumaya başlayacağınız anlamına gelmez. Yine de yatağa ulaşmalı ve dişlerinizi fırçalamak, krem sürmek gibi yatmadan önceki işlerinizi yapmalısınız. Merak etmeyin, odanızı toparlayamayacak kadar yorgun olacaksınız.

Yataktan dokuz saat sonra değil de yedi saat sonra kalkmaya zorlandığınızda, her okul haftasında yaklaşık on saatlik bir uyku kaybı yaşarsınız. Uyku uzmanına göre, LYS1 Matematik Geometri sınavına girecek öğrenciler hafta içi ortalama yaklaşık yedi buçuk saat; dörtte biri de sadece altı buçuk saat uyuyor.

LYS1 MATEMATİK SINAVI İÇİN REM UYKUSU

Çok erken uyandırılmanın yol açtığı bir başka sorun da özel bir uyku türü olan REM uykusundan mahrum kalmanız olacaktır. REM, ‘Rapid Eye Movement’ İngilizce kelimelerinin kısaltılmış halidir. Uykunu bu evresindeyken göz kapaklarınız hızlıca kırpışıyor olacaktır. REM uykusu, uyku döngüsünün belirli evrelerinde gerçekleşir ve oldukça derin bir uyku türüdür. İşte rüyalar bu sırada görülür. LYS1 Matematik Geometri Özel Ders Atakent öğretmenine ve uzmanlara göre, REM uykusunun özellikle hafıza ve LYS1 Matematik Geometri öğrenme için çok önemli olduğuna inanmaktadır. Stres hormonu olan kortizol az uyuyan öğrencilerde artar; daha az uyku da stres anlamına gelir. (Efsane Math Cevat Hoca)

REM UYKU KAYBININ BELİRTİLERİ

Endişe

Depresyon

Zayıf bağışıklık sistemi

Kazalar

Zayıf muhakeme gücü

Tepkilerin zayıflaması

2017 LYS1 Matematik Geometri sınavına girecek tüm öğrenciler başarılar diliyorum.

Cevat Karakayalı

21.042107

Leave a comment