Skip links

MATEMATİK

 MATEMATİK

HER ŞEYİMİZ!

Matematik Geometri dersini çalışma kararlılığı keskin bir bıçağa benzer; keskin ve düz keser. Kararsızlık ise kör bir bıçak gibi kestiği her şeyi parçalar ve yırtar.Matematik öğrenmek için hayallerinize giden yolda Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeniniz hep yanınızda!

Matematik öğrenimi hayatında daha başarılı olabilmesi için, moral ve motivasyonunun üst düzeyde tutulması, Geometri dersi performansının artırılması, özgüvenlerinin geliştirilmesi, Geometri sınav kaygısının kontrol altına alınması ve haftalık zaman planlamalarının yapılması Matematik Özel Ders öğretmeni tarafından yapılması en iyi çözümlerden birisi olacaktır.

Matematik Özel Ders
MATEMATİK ÖZEL DERS

 Matematik İçin Öğrencilere Mesaj…

Öğrenciler Geometri sınavına hazırlık sürecinde azimli, kararlı ve sabırlı olun. Yanlışlar, hatalar moralinizi bozmasın. Unutmayın Geometri  sınavında yaptığınız yanlışlar iyi birer öğretmendirler. Anı yaşayıp umudunuzu asla kaybetmeyin.

Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni, Geometri dersini okullarda anlamayan ve kendini bulmayan ya da tanıyamayan, kendi potansiyelinin farkında olamayan öğrencilerin kendini tanıması, ufkunun genişlemesi ve her şeyden önemlisi “Ben de bir birey olarak bu topluma faydalı olabilirim.” Demesi noktasına gelmesi açısından önemli bir görev üstlenmektedir

MATEMATİK VE SONUÇ İLİŞKİSİNDE DOĞRU ADIMLAR

TYT Matematik sınavına hazırlanırken yapılması gereken en temel şey nedir desem, “çalışmak” dersiniz. Haksız da sayılmazsınız, ancak sadece çalışmak demek, gerek ve yeter şart olmayacaktır. Düzenli ve disiplinli çalışmak, hedef belirlemek ve en önemlisi belki de gireceğiniz Geometr sınavını iyi tanımaktan geçeceğinizi bilmenizden geçer. Matematik sınavın sürecini iyi yönetmek tabi ki sizin elinizde olacaktır. Ama biraz taktiğin şart olduğunu bilmelisiniz. Bunun için de yapmanız gereken ilk şey plan ve hedef belirlemek olmalıdır. 

Anlatmak isteğim ve bahsettiğim bu hedef ve planları şu şekilde sıralayabiliriz:

ADIM 1

MATEMATİK İÇİN GENEL DURUM TESPİTİ VE HEDEF BELİRLEME

Durumunuzu tespit edip, eksikliklerinizi belirlemek atacağınız ilk adım olmalıdır. Çünkü başlangıçta Geometri dersinde nerede olduğunuzu görmeli, ihtiyaçlarınızı ortaya çıkarmalı ve ona göre bir hedef çizmelisiniz.  Bu işteki en büyük hatalardan biri hedefin tam olarak olmamasıdır. Kaldı ki bu durum bir yılın tüm motivasyonunu da etkilemektedir.

ADIM 2

SINAV SİSTEMİ

Gireceğiniz  Geometri sınavının özelliklerini ve sınav sisteminin ayrıntısını öğrenmek çok önemlidir. Çünkü sınav sistemi sizden ne istiyor, hangi ders ne kadar önem vermenizi istiyor, bu gibi ve buna benzer soruların cevaplarını bilirseniz sınavın gidişatını kontrol altına almanız çok kolay olur, sınav başarısı da arkadan geleceğinden emin olabilirsiniz. Başka bir ifade ile, sınav sistemini iyi tanıyan bir öğrenci daha az sorunla karşılaşacaktır.

Bu TYT Geometri sınavı yolunda hepinize başarılar diliyorum.

  1. 09. 2015

 

Leave a comment