Skip links

Matematik Beylikdüzü Özel Ders

Matematik Beylikdüzü Özel Ders

YKS = TYT+ AYT SINAVLARI VE BAKIŞ AÇISI

Matematik Beylikdüzü Özel Ders
Matematik Beylikdüzü Özel Ders

Matematik Beylikdüzü Özel Ders öğretmeni der ki: Öğrencilik yıllarında, başarı bazen önümüzdeki sürece nasıl baktığımızla çok ilgilidir. Şayet bu YKS sınavlarının ve sürecin sizin için ne anlama geldiğini bilirseniz, arzu ettiğiniz hedefe ulaşmak için elinizde bir ipucu olabilir. YKS Matematik sizde hangi duygu ve düşünceleri oluşturmaktadır. Bu sorulara vereceğiniz YKS Matematik sürecinde başarıya ulaşmada oldukça belirleyici rol olacaktır. Çünkü bu sınavlara nasıl bir anlam yüklüyorsak, hazırlık süreci içinde sınavla ilgili yaşadıklarımıza vereceğimiz etki ve tepkiler bu yönde olacaktır. Sınavın sizde oluşturduğu etki-tepki doğrultusunda, ya hedeflerimizi ulaşmamızda bir araç olacak ya da sevmediğimiz, kızgınlıkla, kaygı ile baş etmeye çalıştığımız bir amaç haline gelecektir. İşte hedefe ulaşmada belirleyici olan da budur. Başarı ve başarısızlıklarımızın altındaki bakış acıları da sınava nasıl hazırlanacağımız istikametinde önemli etkileri olacağını unutmamalıyız.

Matematik Beylikdüzü Özel Ders öğretmeni, YKS Matematik sınavlarında başarılı olabilmek için neler yapabilirsiniz diye soruyor?  Nasıl bir sınava hazırlandığınızı bilmelisiniz. Gireceğiniz sınavın teknik olarak sınavın yapısı, soru dağılımı, ve psikolojik hazırlık olarak motivasyon düzeyini yüksek tutma, dikkat ve konsantrasyonu sağlamayı bilmelisiniz Aynı zamanda kaygıyı çok iyi kontrol etmelisiniz. Sağlıklı bir meslek seçimi karar süreci geçirme boyutu olduğunu sakın unutmayın. Gelecekteki hedeflerinizi çok iyi belirlemelisiniz. Başarıya odaklı bir ders çalışma temposu oluşturmalısınız. Matematik  Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninizle verimli ve etkin bir öğrenme metotlarını kullanmalısınız. YKS Matematik sürecinde çok değil, verimli çalışmanın önemini Matematik Beylikdüzü Özel Ders öğretmeninizle unutmayın. Zamanınızı çok iyi değerlendirmelisiniz. Hazırlayacağınız çalışma programda ders ve sosyal hayatı dengelemelisiniz.

Matematik Beylikdüzü Özel Ders öğretmeninizle sınava hazırlanırken mutlaka koordineli olmalısınız.  Başarının ancak ve ancak devamlılıkla geleceğini unutmayın. Okul ve Matematik Beylikdüzü Özel Ders öğretmeniyle devamsızlığını olmasın. Öğrenme sitilleri kişiye özeldir. Öğrenme stilinize göre hazırlanırsanız başarınız artacaktır. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken iki düşünce ortaya çıkar. Sınava hazırlıkta kontrol elinizdedir. Bu durumda yapısında olayları belirleyen ve kontrol eden siz olursunuz. Bu gruptaki öğrenciler, ne istediklerini bilirler. Çok azimli ve kararlıdırlar. Zamanı ve kendilerini çok iyi yönetme konusunda iç disiplinleri gelişmiştir. Sürekli ve çalışma alışkanlığına sahiptirler. Sözün özü, proaktiftirler.

Matematik Beylikdüzü Özel Ders öğretmenine göre, sınava hazırlıkta kontrol sizin dışınızda ise siz reaktif sinizdir. Bu düşünce yapısındaki öğrenciler yapılması gerekeni bilmekte fakat bir türlü uygulamaya geçememektedir. Kendilerine tam olarak güvenmezler, sürekli endişe içindedirler. Süreci kontrol edemezler. Dikkatlerini toplayamazlar. Sınava hazırlıkta kontrol elinizde ise, başarı çok yakınınızda olacaktır.

Matematik Beylikdüzü Özel Ders öğretmeniniz der ki: siz neye hazırsanız, o da size hazırdır. Başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

23.09.2019

 

Leave a comment