Skip links

Matematik Birebir Ders Atakent

Matematik Birebir Ders Atakent

MATEMATİK ÖZEL DERS İÇİN KARAR VERMEDE ACELE ETMEYİN

ADIMLARINIZI DİKKATLİ ATIN 

Matematik Birebir Ders Atakent hocası diyor ki:   Matematik & Geometri çalıştıktan sonra tekrar etmeden öğrenmeye çalışmak, musluğu açmadan küveti doldurmaya benzer. Çözdüğümüz matematik sorularını veya öğrendiklerimizi tekrar etmek veya yansıtmak için bir çaba harcamaya hazır olmadıkça öğrendiklerinizin hepsi boşunadır. Yaptıklarınızdan öğrenebildiğiniz kadarı, hayatınıza uyarlayıp değiştirebildiğiniz kadarıdır. Birçok öğrenci yansımalarını yazmayı tercih eder. Bu Konu ile üç farklı yaklaşımdan bahsedebiliriz. Şayet Matematik & Geometri derslerini yalnız başınıza yapamıyorsanız veya çalıştığınız halde yerinizde patinaj yapıyorsanız sakın pes etmeyin. Matematik & Geometri öğrenme coşkusunu Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası ile yaşayın!

Matematik Birebir Ders Atakent hocasına göre, Matematik & Geometri derslerinde “başarı öyküsü” ile diğer başarı öykülerini karıştırmamamız gerekir. Beylikdüzü Matematik Özel Ders ile Matematik & Geometri derslerini öğrendiğinizde elde ettiğiniz başarı sizin geleceğinizi doğrudan etkileyeceğini hiç aklınızdan çıkarmayın. Hedeflediğiniz ve istediğiniz mesleği seçme imkânına sahip olacaksınız. “Başarı öyküsü” denildiği zaman genel olarak sıfırdan başlayıp zengin olan insanların öyküleri akla gelir. Yazılı basında ve görsel iletişim araçlarında da “başarı öyküleri” kazanılan servetlerin öyküleridir. İçinde bulunduğu güç koşulları yenip de kendilerine yaşamda yol açan insanların öyküleri “örnek yaşam öyküsü” sayılmaz veya topluma aktarılacak önemde bulunmaz. Bazı olaylarda karar verirken aman acele etmemelisiniz. Zamanın ne getireceği hiç belli olmaz.

Matematik Birebir Ders Atakent hocası: Karar vermede Acele etmeyin

Efendim köyde bir yaşlı adam varmış. Çok fakir. Ama kral bile onu kıskanırmış. Öyle dillere destan bir atı varmış ki, kral beyaz atı için emekli Matematik Özel Ders Atakent hocasına neredeyse hazinesinin tamamını teklif etmiş fakat öğretmen satmaya yanaşmamış. “Bu beyaz at, bir at değil benim için… İnsan dostunu satar mı?” dermiş hep. Bir sabah kalkmışlar ki at yok. Köyüler emekli Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasının başına toplanmışlar. “Seni ihtiyar bunak… Bu atı sana bırakmayacakları, çalacakları çok belliydi. Krala satsaydın, ömrünün sonuna kadar beyler gibi yaşardın. Şimdi ne paran var ne de atın” demişler.

Emekli Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocası “Karar vermek için acele etmeyin” demiş. Sadece ‘at kayıp’ demelisiniz. . Çünkü gerçek budur. Ondan ötesi sizin yorumunuz. Tahmin ettiğiniz bir karar. Atımın kayıp olması bir talihsizlik mi, yoksa bir şans mı, bunu henüz bilmiyoruz. Çünkü bu olay henüz birçok başlangıçtır. Arkasının nasıl geleceğini kimse bilemez.” Köylüler Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninin söylediklerine gülmüşler. Ama aradan 15 gün geçmeden, beyaz at bir gece ansızın dönmüş… Meğer çalınmamış, dağlara gitmiş kendi kendine, dönerken de, vadideki 12 vahşi atı da peşine takmış ve köye getirmiş. Köylüler, öğretmenden özür dilemişler. “Babalık” demişler.” Sen haklı çıktın.

Atının kayıp olması bir talihsizlik değil, adeta bir devlet kuşu oldu senin için. Şimdi bir sürü atı var.” Demişler.” “Karar vermek için yine acele ediyorsunuz” demiş ihtiyar. Sadece atın geri döndüğünü söyleyin, bilinen sadece gerçek bu… Bundan sonrasının ne getireceğini bilmiyoruz. Bu daha başlangıç… Matematik & Geometri sorularını görür görmez diğer sorular hakkında nasıl bir fikir yürütebilirsiniz? Köylüler ihtiyar ile dalga geçmemişler fakat içlerinden “Bu adam sahiden aptal” demişler.

Bir hafta geçmeden, vahşi atları terbiye etmeye çalışan oğlu attan düşmüş ve ayağını kırmış. Evin geçimini sağlayacak olan oğlu şimdi uzun bir süre yatakta kalacakmış. Köylüler gene gelmiş ihtiyara, “Bir kez daha haklı çıktın” demişler. “Bu atlar yüzünden tek oğlun uzun süre ayağını kullanamayacak. Oysa sana bakacak başkası da yok. Şimdi eskisinden daha fakir, daha zavallı olacaksın” demişler…

İhtiyar “Siz erken karar verme hastalığına tutulmuşsunuz” diye söylenmiş…” O kadar acele etmeyin. Oğlum sadece bacağını kırdı. Gerçek bu… Diğerleri sizin tahminleriniz. Fakat acaba ne kadar doğru? Hayat böyle küçük parçalar halinde gelir. Bundan sorası hakkında bir şey bilemeyiz.

Birkaç hafta sonra, kat kat büyük bir ordu ile saldırmış. Kral bir ümitle eli silah tutan herkesi askere çağırmışlar. Köye gelen görevliler, ihtiyarın kırık bacaklı oğlu dışında bütün gençleri askerlere almışlar. Köy mateme bürünmüş. Çünkü savaşın kazanılması mümkün değilmiş. Köylüler yine emekli Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına gelmişler. “Yine haklı olduğun ispatlandı” demişler. Oğlunun ayağı kırk, ama hiç değilse yanında.

Oysa bizimkiler asla köye geri dönemeyecekler. Oğlunun bacağının kızılması talihsizlik değil şans olduğunu düşünüyoruz demişler. “Siz erken karar vermeye devam edin” demiş, hoca.. Oysa ne olacağını kime bilemez. Bilinen bir tek olay var. Benim oğlum yanımda, sizin ki ise askerde olduğunu bilmenizi isterim. Ama bunun hangisi şans, hangisi talih olduğunu bilemeyiz. Yarının kime ne getireceğini hiç kimse bilemez” demiş.

Matematik Birebir Ders Atakent hocasına göre, siz de bir olay karşısında acele karar vermeyin. O zaman sizin de herkesten farkınız kalmaz. Öğrencilik yaşantınızın küçük bir parçasına bakıp, tamamı hakkında karar vermekten kaçınmalısınız. Gelecek için karar vermek beynin geçici olarak durması anlamına gelir. Karar verdiniz mi beyin düşünmeyi, dolayısı ile gelişmeyi durdurur. Buna rağmen beyin insanı daima karara zorlar. Çünkü gelişme halinde olmak tehlikelidir ve insanı huzursuz yapar. Oysa gezi asla sona ermez. Bir yol biterken yenisi başlar. Hayatta bir kapı kapanırken diğer kapı açılır. Bir hedefe ulaşırsanız ve daha yüksek bir hedefin hemen oracıkta olduğunu görürsünüz.

Matematik Birebir Ders Atakent hocası size, size, başarmak için, çalışmaya inancınız her şeyden daha fazla olmasını diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

20.04.2020

 

Leave a comment