Skip links

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Öğretmeni ile Matematik Sınav Kaygısı Yenmek

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü
Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü diyor ki: YKS Matematik Geometri sınavları için kaygı, bir rüzgâra benzer. Karamsar öğrenci rüzgârdan şikâyet eder. İyimser öğrenci geçmesini bekler. Akıllı ve yetenekli öğrenci ise yelken açar. Bir öğrenci Matematik dersini çalışmadığı zaman ne ederse kendisine eder. Ama sorarsan ya hayattır, ya da kaderdir der. Matematik öğrenmeyi, içte başaramazsanız dışta zor başarırsınız. Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmenine göre, Matematik gibi uzun süreli sınavların hazırlık döneminde tüm öğrenciler bütün sorumluklarının üzerine yığıldığını hisseder. YKS Matematik Sınavlar yaklaştıkça hemen hemen zihnini kurcalayan, uykularını kaçıran, moralini bozan, çalışmalarını aksatan, kâbuslara neden olan bir kaygı ortaya çıkarır. 

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü  öğretmenin bazı size tavsiyeleri var: “AYT Matematik Sınav başarısı için ipuçlarını iyi öğrenmelisin. Unutma bu başarıda büyük pay senindir. TYT Matematik Geometri hafızanı güçlendiren “ hafızanın altı sadık bekçisi” olan kuralı öğrenmen sana büyük fayda sağlayacaktır. Bu kurala göre, bir Matematik bilgisini beynine kayıt ederken 5N1K soruların, yani kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin sorularını sorarak kayıt edersen beynindeki o dosyayla ilgili bir bağlantılı ağı oluşturmalısın. Öğrendiğin Matematik bilgiyi hatırlamaya çalışırken bir bağlantıdan yanıt alamadığında diğer bağlantıya başvurursun. İstediği bilgiyi rahatlıkla hatırlayabilirsin. Dikkatin hangi konuda yoğunlaşmışsa beynin o konunun yer aldığı dosyaya “çok önemli” etiketini yapıştırır. Kolaylıkla  hatırlayabilecek biçimde, ön planda tutar.”

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmenine göre, öğrencilik yaşantısında Matematik için sınav maratonu her zaman vardır. Yapılacak bütün büyük Matematik sınavları öğrencinin yaşantısında önemli kırılma noktaları ve virajlardır. . Bir otomobilin dönemeci olabilmesi için ne çok hızlı, ne de çok yavaş gitmesi gerektiği gibi, öğrencilerin de sınav dönemeçlerini aşabilmeleri için ölçülü ve doğru bir şekilde çalışmaları gerekir. Matematik sınav aynı zamanda ciddi bir kaygı ve gerilim kaynağıdır. Öğrencilere birçok zorluk yaşatır. Hayatın tadının kaçtığını hissettirir. Öğrencilik hayatın boyunca peşini bırakmayacak olan Matematik sınavlarında başarıyı nasıl yakalayacağın konusundaki ipuçlarını doğru biçimde değerlendirirsen sınavın getirdiği kaygı ile rahatlıkla baş edebileceğini bilmeni isterim. Matematik gibi uzun süreli sınavların hazırlık döneminde tüm öğrenciler bütün sorumluklarının üzerine yığıldığını hisseder. TYT Matematik Sınavlar yaklaştıkça hemen hemen zihnini kurcalayan, uykularını kaçıran, moralini bozan, çalışmalarını aksatan, kâbuslara neden olan bir kaygı ortaya çıkarır. Bu sınav kaygısını planlı ve verimli Matematik dersini önceden çalışarak baş edebilirsin.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, bir öğrencinin zekâsı bilgisine göre değil, bilgi edinme yeteneğine göre ölçülür.

Başarı dileklerimle…

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

27.01.2020

 

Leave a comment