Skip links

MATEMATİK BİREBİR DERS VE ATALET

MATEMATİK BİREBİR DERS VE ATALET

Matematik ataleti yener!

Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Öğretmeninizle trigonometri, logaritma, limit, türev ve integral konularını çok iyi öğrendiğinizde güneşli ve mutlu günlerin sizi beklediğini biliyor musunuz? Eğer bunları bilirseniz hepiniz güzel günler göreceksiniz. YKS sınav öncesi Matematik dersiyle boğuşan bir öğrenciye, sorduğunuzda Matematik dersinden başarılı olmak ve yüksek netler yapmak istediğini söylüyor. Bu amaç için ders çalışması gerektiğini biliyor. Derslerin nasıl çalışıldığını da biliyor. Çalışma masası var. Matematik kitapları ve soru bankaları masanın üzerinde kendisini bekliyor! Öğrencimiz ders çalışmanın hayatındaki “yerini ve öneminin de farkında. Geometri dersini çalışmamakla neler kaybedeceğini, çalışırsa neler kazanacağını da biliyor. Elini kolunu bağlayıp çalışmasını engelleyen bir dış etken de olmamasına rağmen, tüm bunlara karşın bir türlü masanın başına oturamıyor. Kendisi otursa, aklı havalanıp başka yerlere gidiyor! Yapması gereken ve yapabileceği bir türlü kendine yaptıramıyor.

Matematik Özel Ders
MATEMATİK BİREBİR DERS ATAKENT

Bazen isteğini toplayıp karar alamıyor, bazen istediği halde eyleme geçemiyor, bazen de harekete geçtiği halde karşı karşıya geldiği ilk zorlu durumda vazgeçiyor. Matematik sınav süreci kendi ellerinde olan durumu sonuca ulaştıramıyor. Sanki görünmez bir güç onu engelliyor.

Atakent Geometri Özel Ders hocası için Acaba bu öğrencinin Geometri çalışma isteğini durduran nedir?  Peki, bu öğrencinin içinde olup onu engelleyen güç nedir? Ya da bu öğrencinin içinde olmadığı için, onun kendisine egemen olmasını zorlaştıran nedir? İçinde olan bir şey mi, yoksa içinde olmayan bir şey mi? Birçok şeyi başaran bir öğrenci, yapabileceğine inandığı bir şeyi, YKS  Geometri  öğrenmeyi neden başaramaz. Bu sorunun araştırılması gerekmektedir.

Sorunun cevabı çok basit:

Sizi durduran şey atalet! Sadece sizi değil, birçok öğrenciyi oldukları yerde durduran güç atalettir. Atalet hali bir tür psikolojik hastalık gibi, ele geçirdiği bünyeyi güçsüzleştirip, hiç kımıldamadan sizi bir yere sabitler!”

Beylikdüzü Geometri Özel Ders Hocası göre, ataletin gerçek anlamı, eylemsizlik, durağanlık veya hareketsizlik demektir. Öğrencinin dilinde tembellik, ağırkanlılık, yılgınlık, yavaşlık, hantallık gibi basit kelimeler biçiminde ifade edilebilir. Ataletli öğrenciler, hayatı ağır çekim filmlerdeki gibi yaşayan öğrencilerdir! Üzerine ‘ölü toprağı serpilmiş gibi’ hareket ederler. Ancak bu tip öğrencileri, Matematik Geometri Birebir Özel Ders Öğrenmeni motivasyonla harekete geçmesini sağlayabilirler. Ayrıca, en sıkça ‘ yumurta kapıya gelmeden harekete geçmemek’ gibi deyimler kullanılabilirler.

Geometri Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, tek isteğim, YKS Geometri sınavlarından  başarılı olmanız ve istediğiniz üniversiteye girmenizi dilerim.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

21. 03. 2015

 

Leave a comment