Skip links

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

          Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

                                                                  MATEMATİK GEOMETRİ ÇALIŞMAK İÇİN EYLEME GEÇİREN GÜÇ

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü
Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü Hocası diyor ki: Matematik & Geometri problemlerini çözmekte ısrar ettiğimiz için giderek kolaylaşır. İşin doğası değiştiğinden değil, bizim yapma yeteneğimiz geliştiğinden sonuca ulaşırız. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, her çeşit soru değil, doğru Matematik Geometri sorusu çözmelisiniz. Çok soru değil, doğru dozda soru çözerseniz LYS Matematik Geometri sınavında başarılı olursunuz. Matematik & Geometri problemlerini çözerken kendinle baş başa kaldığın, zihnini doldurduğun müthiş bir an, hayal et. İlk önce motive olmalısın. Öğrenciler tohum gibidirler. Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası onların güneşi olmak için harekete geçer. Bu öğrencilere Matematik & Geometri derslerindeki teoremleri, matematiksel bağıntıları filiz vermeleri için öğretirler. En etkili Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocası size büyük ve sağlam bir çift kanat verir. Matematik & Geometri dersleri için, büyük değişimler Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasının bir dokunuşuyla başlar. Güçlü bir başlangıç Matematik & Geometri için her şeydir. Çünkü her şeye nasıl başlarsanız devamı genellikle öyle gider. Matematik & Geometri için eyleme geçiren güç, içten gelen bir duygudur. En temel bir gerçeği hatırlatmalıyım ki, ataleti yaratan da, ataleti yenecek olacak yenecek olanda sizsiniz. Ataletin çözümünü kendi dışınızda aramamalısınız. Öğrenciyi harekete geçiren güç içten gelirse, kalıcı olur. Bildiğiniz gibi, öğrencileri harekete geçiren herhangi bir durumda, iki temel seçenek vardır:

  • Hiçbir şey yapamamak – ki bu atalet hali demektir.

  • Bir şey yapmaya başlamak –ki bu harekete geçmek demektir.

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü hocasına göre, her harekete geçen sonuca/başarıya ulaşamayabilir. Ancak başarıya ulaşanlar harekete geçenler arsından çıkar. Esprili bir duvar yazısında söylendiği gibi, “Sadece tavuklar yatarak başarıya ulaşırlar!” Peki, öğrenciler hangi durumda, nasıl harekete geçer? Eğer içimizdeki eyleme geçirme mekanizmasının nasıl çalıştığını iyice öğrenirsek, kendimizi daha hızlı ve kontrollü bir şekilde harekete geçirebiliriz.

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü hocası önemli bir olayı anlatmak istiyor: “Vaktiyle bir Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası, yanında yetiştirdiği öğrencisinin seviyesini öğrenmek ister. Öğrencinin eline çok parlak ve gizemli görüntüye sahip bir cisim verir:  “Bunu al, önüne gelen esnafa sor. En sonrada kuyumcuya göster. Hiç kimseye satmadan sadece ücretini ve ne dediklerini öğren, gel bana bildir. Öğrenci elindeki ile çevresindeki esnafı gezmeye başlar. İlk önce bir bakkala gider ve “Elimdeki nesneyi kaça alırsınız? Diye sorar. Bakkalın sahibi parlak bir boncuğa benzettiği nesneyi eline alır, evirir, çevirir; sonra, “Buna bir lira veririm. Bizim çocuk oynasın” der.

İkinci olarak manifaturacıya gider. O da parlak nesneye benzettiği nesneye ancak 12 lira vermeye razı olur. Üçüncü olarak semerciye gider. Semerci nesneye şöyle bir bakar, “Bu” der benim semerlere iyi bir süs olur. Bundan “kaş dediğimiz süslerden yaparım. Buna bir 22 lira veririm.”

En olarak son olarak bir kuyumcuya gider. Kuyumcu öğrencinin elindeki nesneyi görünce yerinden fırlar. “Bu kadar değerli bir pırlantayı, mücevheri nereden buldun? Diye hayrete düşer ve hemen ilave eder. “Buna kaç para istiyorsun? “ ne istiyorsan veririm.” Öğrenci hayır veremem.” Diye taşı almak için uzanınca kuyumcu yalvarmaya başlar:  “ne olur bunu bana satın. Dükkânı mı, evimi ve hatta arsalarımı verebilirim.” Der.

Öğrenci emanet olduğunu, satmaya yetkili olmadığını, ancak ücretini öğrenmesini anlatıncaya kadar bir hayli dil döker. Mücevheri alıp kuyumcudan çıkan öğrencinin kafası iyice karışmıştır. Böylesi karışık düşünceler içinde geriye dönmeye başlar. Bir tarafta elindeki nesneyi yüzünü buruşturarak 1 lira verip onu oyuncak olarak görenler, diğer taraftan da mücevher diye isimlendirip buna sahip olmak için her şeyini vermeye hazır olan ve hatta yalvaran kişiler…

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü hocasının yanına dönen öğrenci, büyük bir şaşkınlık içinde başından geçen olayları birer birer anlatmaya başlar.

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni sorar:

“Bu karşılaştığın durumların bir değerlendirmesini yapabilir misin?” Öğrenci : “Çok şaşkınım, ne diyeceğimi bilemiyorum. Beynim ve aklım çok karışık” diye cevap verir. Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni kısa bir cevap verir:

“ Bir şeyin değerini ancak onun kıymetini bilen anlar ve onun değeri bilenin yanında kıymetlidir. Her insanın hayatında varlığını ve değerini bilen, hisseden, fark eden kuyumcular mutlaka vardır. Mesel kuyumcuları bulmaktır.” Öğrencinin geleceğini kurtarmak açısından düşünecek olursak, mutlaka öğrencinin geleceğine değer veren Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni yanında olacaktır.

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü hocası sizlere, düzenli Matematik & Geometri çalışmanızı, öğrencilik yaşantınızın her evresinde disiplinli ve sebatı elden bırakamamanız diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

10.04.2020

 

 

 

Leave a comment