Skip links

Matematik Ders Verenler İstanbul

MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN NEREDE HATA YAPTIK?

 DEMEMENİZ İÇİN AMAN DİKKAT!

Matematik Geometri öğrenirken karabasan  çöktüğü zaman içindeyseniz, beyninizi aydınlatacak bir tutam ışığı, ruhunuzu canlandıracak bir derin nefese gereksinim duyuyorsanız, hemen panik yapmayın. Kendiniz tanıma, öğrencilik hayatını doğru yorumlama ve sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde Matematik Öğrenmek için Matematik Özel Ders İstanbul Öğretmeniniz emrinizdedir.

Matematik Ders Verenler İstanbul
Matematik Ders Verenler İstanbul

Matematik Geometri öğrenmenin yanında, iyi bir üniversiteyi kazanmak için iyi bir lise eğitiminin gerekliliğine hepimiz yürekten inanıyoruz. Bu hedefe ulaşmak için yoğun bir çaba ve arayış içinde olduğunuz kesindir. Böyle bir çaba içinde olmanız çok doğal olduğunu düşünüyorum çünkü hayatın çok önemli virajından geçiyorsunuz. Bu zaman dilimindeki çabanız geleceğiniz üzerinde önemli oranda belirleyici rol oynayacağını bilmenizi isterim. Her yıl birçok öğrencinin Matematik Geometri başarısına yardımcı olan, haklı ün yapan ve bunun gururunu yaşayan YKS, TYT Matematik Geometri Özel Ders Bakırköy  öğretmeni sizlerin gayretlerine katkı sağlamak için hizmetinizdedir. Matematik Geometri derslerinize yardımcı olmayı, TYT Matematik Geometri sınavlarında yüksek puan almanızı sağlamak için sizlere özgün ve seçici sınavlar hazırlamayı ilke ve amaç edinmeyi bir görev edinmiştir.

Matematik geometri deneme sınavları öğrencinin boy aynası olduğundan deneme sınavlarında nelere dikkat edilmelidir?

 • Deneme sınavları her ne kadar gerçek sınavların bir provası olsa da kesinlikle hazırlıklı girilmelidir.
 • Deneme sınavlarında hangi testte(Türkçe, sosyal, Geometri, edebiyat ve fen bilimleri) ne kadar zaman ayrılacağı tespit edilmeli ve mutlaka planlanan zaman içinde çözülmelidir.
 •  Geometri sınavına girecek öğrencilerin gerçek TYT Matematik Geometri sınavlarında hangi kurallara uyulması isteniyorsa deneme sınavlarında da bu kurallara uyulmasına özen gösterilmelidir. Özellikle sorular üzerinde yapılan işlemlerde kitapçığın boş yerleri müsvedde olarak kullanarak gerçek sınavda da aynı taktik uygulanmalıdır. Gerçek sınavda kullanılmayacak olan cetvel, pergel ve hesap makinası kullanılmamalıdır.
 • Geometri sınavlarının öncesindeki akşam öğrenciler uykularına ve sabah kahvaltılarına özen göstermelidir.
 • Deneme sınavlarına girerken rahat bir giyim tarzı tercih edilmelidir. Öğrencinin ayağını sıkan bir ayakkabı kan dolaşımını etkileyeceğinden dolayı giymemelidir. Rahatsız eden bir kıyafet veya takılar dikkati dağıtarak başarıyı etkiler.
 • Deneme sınavının bitiminde cevaplar derhal kontrol edilmeli ve eksik konular tespit edilerek zaman kayıp edilmeden tamamlanmalıdır.
 • Sınava girmeden önce gerekli ihtiyaçlar denemeye başlamadan önce giderilmelidir.
 •  Geometri sınavı sırasında başkalarının ne yaptığı öğrenciyi ilgilendirmemeli, öğrenci sadece kendi deneme kitapçığı ile ilgilenmelidir.
 • En önemli noktalardan biri de, öğrenciler herhangi bir soruda takıldıklarında etrafına bakma ihtiyacı duyar. Bazen hiç tahmin etmediği arkadaşlarının soruları şıkır şıkır çözdüğünü görürler ve moralleri bozulur. Bu durumda unutmaması gereken nokta, az veya çok herkesin takıldığı ve çözmekte zorlandığı soruların mutlaka olduğunu bilmelidir. Böyle bir durum ortaya çıktığında, en doğru davranış bu soruları pas geçip ve daha sonra bu sorulara dönmektir. Deneme sınavlarının faydalarını göz önünde bulundurarak gereken ihtimamı gösteren öğrenciler, üniversiteye giden yolda en önemli adımı atmış olacaklardır.

Matematik Geometri Deneme sınavına girerek elde edilecek kazanımlar

 • Konularda eksiklerini belirleme ve giderme,
 • Sınav sistemini anlama,
 • Soru tiplerini kavrama,
 • Başkalarının arasında yerinizi, sıranızı ve durumunuzu görme imkânı,
 • Zaman kullanmayı öğrenme,
 • Gelişiminizi takip etme,
 • Bilgi kullanma yeteneğinizi geliştirme,
 • Gerçek sınavda heyecanlanmamanızı önleyerek hazır duruma gelme

“Geometri” derslerini öğrenirken ilköğretimden üniversiteye giden bu yolda sizlere başarılar dilerken, “Matematik çözmek için kalem tutan eliniz güçlü, düşünen beyniniz iyi çalışsın” diyorum.

Unutmayınız ki, ben şansa inanmam, şans daima çalışandan yanadır…

Sevgi ve saygılarımla…

Cevat Karakayalı

06.09.2016

Leave a comment