Skip links

Matematik Ders Verenler

MATEMATİK ÖĞRENEREK HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİR!

Matematik TYT Geometri öğrenmek için planlarını hayata geçirmek için beklediğin doğru zaman belki de hiç gelmeyecek. İyisi mi, belirsiz bir geleceği beklemektense bugün harekete geç ve Matematik öğrenme isteklerini gerçekleştirecek adımı at. Sana yardımcı olacak öneriler verecek Matematik Geometri Özel Ders öğretmenini bulmak için www.cevathoca.net sitesini tıkla.

MATEMATİK GEOMETRİ ÖĞRENİRKEN DİKKAT SORUNU OLANLAR AMAN DİKKAT!

Matematik Geometri
Matematik Özel Ders Verenler Avcılar

Amaçsız Matematik Geometri çalışması olmaz. Amaçsız ve hedef koymadan çalışmalarda dikkat yoktur. Amaç yapılan bir çalışmanın niçin yapıldığını belirler. Yaptığı işin amacını belirlemek, öğrencinin bu işi benimseyip ona sahip çıkmasına ve işin kendisini güdülemesine yardımcı olur.

MATEMATİK GEOMETRİ ÇALIŞMAK İÇİN KARAR VERMEK

Konu üzerinde dikkatin toplanabilmesi için, gerekli kararların verilmiş olması gerekir. Derslerin öncelikli çalışılacakları hangileridir? Matematik Geometri çalışılması gereken öncelikli dersler midir? Çalışacak dersler için kullanılacak yöntemler nelerdir? Kullanılacak malzemeler nelerdir? Gibi soruların cevaplanması öncelikle gerekir. Bu gibi soruların cevabını veren öğrenci kararsızlığı ve dikkat dağınıklığını halletmiştir.

MATEMATİK GEOMETRRİ DERSLERİNE MERAK DUYMA

Doğanın kanununa göre her şey ancak merak edildiği oranda öğrenilebilir. Merak konuya karşı ilgi uyandırır. Bunun sonucunda dikkatin konu üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. Yapılan çalışma sevilmeli veya hiç değilse sevilecek yönleri aranıp bulunmalıdır.

FİZİKSEL ÇEVRENİN DÜZENLENMESİ

Çalışma ortamınızın sizin veriminizi artıracak bir biçimde düzenlenmiş olması Matematik Geometri derslerini çalışmaktan daha fazla doyum almanızı sağlayacaktır. Çalışmalarınızı mutlaka çalışma odanızda eğer çalışma odanız yoksa mutlaka sürekli çalıştığınız bir çalışma köşesinde yapmalısınız.

Öğrenme için en uygun fiziksel koşulların yerine getirilmesi dikkatin dağılmaması için gereklidir. Çalışma için uygun masa sandalye, oda ısısı ve ışık durumu dikkatli bir biçimde halledilmesi gereken işlerin başında gelir.

Öğrencinin çalıştığı oda gürültüden uzak olmalıdır. Bu yüzden öğrencinin çalışma odasında televizyon olmaması gerekir. Ses, genel uyarılmışlık halini ve dikkati olumsuz etkiler. Öğrenci ders çalışmaya başladığı zaman dikkatini hiçbir şey dağıtmamalıdır.

PLANLI ETİN VE SİSTEMLİ ÇALIŞMAYI BİLMEK

Planlı çalışma, dikkatin konuya toplanmasına yardımcı olan bir alışkanlıktır. Zannedilir ki plan ders çalışma ihtiyacı doğurur veya plan bize ders çalıştırır. Matematik Geometri dersini çalışma isteğiniz olmazsa hiçbir plan size ders çalıştıramaz. Planlı çalışmada öğrenci kendini konuya daha çok verir. Ne yapacağınızı bildiğiniz için dikkatinizin dağılmasını önleyerek çalışmada etkinlik süresini artırır. Plan kişiye özeldir.

Planlı bir öğrenci için son söz, zamanı öldüren tuzaklara karşı dikkatli olmasıdır. Ders çalışmak için sizin iyi bir nedeniz olduğunu unutmayınız.

Matematik Özel Ders Avcılar öğretmeninizin verdiği soruları çözerek Geometri sınavlarında istediğiniz sonuca ulaşacağınıza olan inancımla size başarılar diliyor ve sevgilerimi sunuyorum.

Cevat Karakayalı

29.08.2016

Leave a comment