Skip links

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü

YKS MATEMATİK GEOMETRİ SINAVLARINDA NETLERİNİZİ NASIL ARTIRABİLİRSİNİZ?

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü
Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Matematik Geometri Sınavlarına hazırlanırken başarılı olmak hayallerini kendi gücüyle gerçekleştirebileceğine inanan öğrenci şevklidir, inançlıdır ve yaşama sevinci vardır. Öğrencinin gelecekteki umudu, onun şimdiki gücünün kaynağıdır. “Sen Matematik & Geometri sınav sorularını çözersin, gayret et, eninde sonunda başaracağından eminim çocuğum!” diyen anne-babalar çocuğunu yüreklendirdiği için çocuğukesinlikle başarılı olur. Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası, öğrencisine ‘Sen Yapabilirsin!’ “Kendi hayallerini ve hedeflerini geçekleştirebilecek güç sende var!” mesajını vererek öğrencisi Matematik & Geometri sınavlarından başarılı olmasını sağlar.

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü Hocasına göre, YKS Matematik & Geometri sınavları öğrencilik hayatının önemli dönüm noktalarından biridir. Hangi üniversite ve hangi koşullar altında nasıl bir öğretim ve eğitim alacağınıza bu girdiğiniz sınavlardaki sonuçlar etki eder ve geleceğinizi biçimlendirir. Şunu bilmelisiniz ki, hangi meslek, hangi lise ya da hangi üniversiteye gideceğiniz sorusunun cevabını belirleyecektir. Bu yüzden bu sınavlara hazırlanan öğrenciler, YKS Matematik & Geometri  sınavını ciddiye almalı ve çevresindeki kişileri de bu yönde telkinleri daha fazla önem vermelidirler. Ayrıca Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninin fikirlerini de dikkate almalıdır.

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü Hocası size sesleniyor: Matematik Geometri Sınav Sorusu Çözerken dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Daha önceki yıllarda çıkmış olan soru türleri mutlaka gözden geçirmelisiniz. Soru tiplerini iyi kavranmalıdır.
  • Bolca soru çözerek soru çözme tarzınızı geliştirmiş olmalısınız. Soru çözerken kullandığınız kendinize özgü kısa yollar veya formülleri artık tam anlamı ile oturtmuş olmalısınız.
  • Test çözme tekniklerini iyi kullanmalısınız. Şöyle ki, bazen doğru cevabı bulurken de yanlış seçenekleri eleyerek doğruya ulaşmayı iyi bilmelisiniz.
  • Soru dağılım analizini çok iyi yakalamalısınız. Yani, fazla soru çıktığı bilinen konulara mutlaka daha fazla ağırlık vermelisiniz. Bunu yaparken az soru çıkmış buna da çalışmayayım mantığını göz ardı etmeyiniz.
  • Çok deneme yaparak test çözme hızınızı kontrol etmelisiniz. Eğer denemelerde soruları yetiştiremiyorsanız yavaşsınız anlamına gelir. Dünden hızlı olmanın tek yolu her gün konu eksiklerini bilerek bolca soru çözmektir.
  • Matematik & Geometri dersinden eksik olduğunuz konu ile ilgili olarak konuları tespit etmek ve onların üzerine odaklanmak sınavlara hazırlanan öğrenciler için en çok kullanılan net artırma tekniğidir.
  • Nerelerde yanlış yaptığınızı ve bu yanlışın neden yapıldığını çabucak tespit edip kontrol altına almalısınız. Yanlış yapılmasının bir sebebi vardır. Bunlar sırası ile:

-Matematik Geometri konuları eksiği

-Dört işlem hataları dikkat eksikliği

-Okuduğunu çok iyi anlayamama,

-Matematik Geometri konular arasında bağlantı kuramaması.

Yukarıda belirtilen yazılanlar göz önünde bulundurulduğunda tespit net olarak ortaya konulmuş, teşhis aşaması sonuçlanmış ve tedaviye geçilmiş olacaktır.

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü Hocası:  Asla Pes Etme! Yılmamak…

“Bir gün bir köylünün eşeği kuyuya düşer. Köylü ne yapacağını bilemez ve ne yapacağını düşünürken eşek saatlerce anırır. En sonunda köylü, hayvanın yaşlı olduğunu ve kuyunun da zaten suyu bittiği için kapanması gerektiğini düşünür. Bu yüzden eşeği yukarı çıkarmaya değmeyeceğine karar verir. Komşularını yardıma çağırır. Her biri birer kürek alarak kuyuya toprak atmaya başlarlar. Eşek ne olduğunu fark edince, öncen daha beter bağırmaya başlar. Sonra, herkesin şaşkınlığına, sesini keser. Birkaç kürek attıktan sonra, çiftçi kuyuya bakar ve gözlerine inanamaz. Eşek, sırtına düşen her kürek toprakla müthiş bir şey yapmakta, toprağı aşağıya doğru silkeleyerek yukarı çıkmasına basamak hazırlamaktadır. Bir süre sonra, komşular toprak atmaya devam atmaya devam edince, herkesin şaşkınlığı altında eşek, kuyunun kenarından dışarı bir adım atıp, koşarak uzaklaşır.

Yaşam üzerinize devamlı toprak atacaktır. Kuyudan çıkmanın sırrı toprağı avantaj haline dönüştürüp bir adım yukarı yükselmesini bilmektir. Matematik sorularından sıkıntılarımızın her biri bir adımdır. En derin kuyulardan bile yılmayarak, asla pes etmeyerek çıkabiliriz. Silkelenin biraz daha yukarı çıkın.”

YKS Matematik & Geometri sınavından yüksek puan almak için konuları bolca tekrar etmek gerekir. Öncelikle haziran ayına kadar YKS Matematik & Geometri konularını bitirecek biçimde çalışılmalıdır. Sınava kadar kalan zamanda pekiştirmeye yönelik bol bol soru çözmede ve tekrar yapmada fayda vardır. Öğrencilerin kendilerini yetersiz gördüğü konuları tesit ederek tekrar çalışılmalıdır. Hiç bilmediğiniz konulara zaman ayırarak çalışmak yerine kısmen öğrenilmiş konuları pekiştirmek için tekrar etmek çok faydalı olacaktır.

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü Hocası soruyor? Kaz Göndersem Yolar mısın?

“Çok soğuk bir kış günü bir padişah, tebdili kıyafet gezmeye karar vermiş. Yanına baş vezirini almış, bir dere kenarında çalışan yaşlı bir adam görmüşler. Adam elindeki derileri suya sokup, döverek tabaklıyormuş. Padişah, ihtiyarı yakından selamlamış.

-Selamünaleyküm ey pir’i fani.

-Aleykümselam ey serdar’ı cihan.

Padişah sesli bir biçimde sormuş;

-Altılarda ne yaptın?

-altı altıya katmayınca, otuz ikiye yetmiyor.

Padişah yine sormuş.

-Geceleri kalkmadın mı?

-Kalktık… Lakin ellere yaradı.

-Bir kaz göndersem yolar mısın?

-Hem de cıyaklamadan.

Padişah baş vezir adamın yanından ayrılıp yola koyulmuşlar. Padişah baş vezire dönmüş.

-Ne konuştuğumuzu anladın mı?

-Hayır padişahım…

Padişah sinirlenmiş.

-Bu akşama kadar ne konuştuğumuzu anlamazsan kelleni alırım. Korkuya kapılan baş vezir, padişahı saraya bıraktıktan sonra telaşla dere kenarına dönmüş. Bakmış adam hala orada çalışıyor.

-Ne konuştunuz siz padişahla…

-Adam baş veziri şöyle bir süzmüş.

-Kusura bakma. Bedava söylemem. Ver yüz altın söyleyeyim.

Baş vezir yüz altın vermiş.

-Sen padişahı, Serdar’ı cihan diye selamladın. Nereden anladın padişah olduğunu.

-Ben dericiyim. Onun sırtındaki kürk çok pahalıdır. Bu yüzden padişahtan başkası giyemezdi.

Vezir kafasını iyi kaşımış.

-Peki, altılara altı katmayınca, otu ikiye yetmiyor ne demek.

Adam bu soruya cevap vermek için yüz altın daha almış.

-Padişah, 6 aylık yaz döneminde çalışmadın mı ki, kış günü çalışıyorsun, diye sordu. Ben de, yalnızca 6 ay yaz değil, altı ay da kış çalışmazsak, yemek bulamıyoruz dedim.

Vezir bir soru daha sormak zorunda kalıyor.

-Geceleri kalkmadın mı ne demek?

Adam yüz altın daha almış.

-Çocuklar yok mu diye sordu. Var dedim. Hepsi kız. Evlendiler. Başkasına yaradılar, dedim.

-Bir kaz gönderirsem dedi o ne demek…

Adam gülmüş.

-Onu da sen bul…”

Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocası sizlere, düzenli Matematik & Geometri çalışmanızı, öğrencilik yaşantınızın her döneminde disiplinli ve sebatı elden bırakamamanız diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

13.04.2020

 

 

Leave a comment