Skip links

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni
Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni der ki: YKS Matematik Geometri Sınavlarına hazırlanırken hiçbir zaman  koşulunda cesaretiniz kaybetmeye imkan vermeyiniz. YKS Matematik sınavlarını kazanmanın üç temel şartı vardır: “Önce çalışmak ve sağlam çalışmak, ikincisi ona bütün varlığı ile sarılmak, üçüncüsü de sağduyu sahibi olmanızdır.” Kaygının en büyük yararı , öğrenciyi diri tutması ve Matematik çalışması için öğrenciyi harekete geçirmesidir. YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanan öğrencide korku ve kaygı duygusu üç basit mesaj vermektedir. 

1. Bir sorun veya tehlike ile karşı karşıyasın,

2. Bu sorun veya tehlike ile başa çıkabilmek için yeterli değil,

3. Olacaklar için kork ve hemen başının çaresine bakmalısın.

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni ‘ne göre kaygının sonuçları üzeride etkileri vardır. Öğrencini AYT Matematik sınavında çözebilecekleri soru sayısı ile çözdükleri soru sayısı farklı olabilmektedir. Bir öğrencinin çözeceği matematik soru sayısını limiti, sınava kadar ki ders çalışma miktarı, çözdüğü soru sayısının limiti ise sınav anındaki kaygı düzeyi tayin eder. Duygusal kontrolü gelişmiş öğrenci, TYT Matematik sınav anındaki duygularını tanımaya ve kontrol etmeyi becerebildikleri için, daha çok netler yapmaktadırlar. Hiç Matematik dersini çalışmadığı halde sırf kaygılanmadığı için YKS Matematik sınavlarını kazanan yoktur. Fakat YKS Matematik sınavlarına çok çalıştığı halde aşırı kaygıdan dolayı sınavı kazanamayan çok sayıda öğrenci vardır. Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni göre, “Kabul edilebilir düzeyde ” kaygı yararlı, ancak aşırı kaygı zararlıdır. Kendini Matematik için bir şeyler yapmak zorunda hissedecek kadar kaygılı, ancak korkudan kilitlenmeyecek kadar rahat olmak ideal kaygı eşiğidir.

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni, YKS Matematik sınav kaygısı ile baş etmek için neler yapmalısınız? diye soruyor.  TYT Matematik sınav kaygısı, başarısızlık korkusundan çıkar. Matematik dersinde başarısızlık korkusu, kendini veya çalışmalarını “yetersiz” düşünmekten doğar. Öğrencinin kendisini yetersiz görmesi ise, düzenli ve planlı Matematik dersini çalışmamaktan meydana gelir. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, sınav kaygısı yaşıyorsanız, neler yapmanız gerektiğini elbette bilmek ve çözüm aramak zorundasınız.  İlk yapmanız gereken sınav kaygısı yaşamayacak biçimde organize olmanız gerekir. Öz-güveninizi geliştirmelisiniz. matematik Geometri konularını günü gününe ve düzenli çalışmalısınız. Sözün özü başarısızlığa bakış açınızı değiştirmelisiniz.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Öğretmeni sizlere YKS Matematik Geometri sınavları için  aydınlık bir bakış açısına sahip olmana yetecek denli netler diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

11.01.2020

Leave a comment