Skip links

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü
Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni diyor ki: YKS Matematik sınavlarını kazanmak zor değil. Zor olan, inanmak ve çalışmaktır. Şayet yüreğini ve beynini tam olarak hedeflerine koya ve sabredersen kazanırsın. Üniversite ve öğrencilik hayat yolunda başarılı olabilmek için, Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninin size sunduğu bir yol haritası ile bu çalışma ile önemli farkındanlıklar elde edersiniz. Matematik dersinde her formülün amacını ve mantığını öğrenmelisiniz. Formüllerin çıkış ilkelerini araştırıp öğrenmelisiniz. Problemlerin çözümlerinde sadece formülüne odaklanmayın. Çözüm yolunu ve mantığını kavramalısınız. Bol bol soru çözüp formülleri doğru yerlerde kullanmayı öğrenmelisiniz. Etkili bir slogan sizi hep diri tutar. “DAHA İYİ NETLER” hayatınızın sloganı olabilir. Hedefiniz giden yolda aşmanız gereken küçük hedefler de vardır. Aşılan her hedeften sonra “AFERİN BANA” demelisiniz. YKS Matematik sınavlarında başarılı öğrencilerin en temel özelliği, ders çalışmalarını zamanında yapmalarıdır. matematik çalışma saatlerini erteleyenler geriye dönüp baktıklarında çok az problem çözdüklerini göreceklerdir. 

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, düzenli öğrencilik yaşamı çok önemlidir. Öğrencilik hayatı dağınık ve plansız olan bir öğrencinin zihni de dağınık olur. Bu da sizi dalgın yaşayan bir öğrenci yapar. Zihniniz ve potansiyeliniz, sizin hazinenizdir. Onu zaman hırsızlarından korumalısınız. faydasız ve sizi tüketen işlerden uzak tutun ki, başarısızlığa mahkum olmayasınız. Planlı yaşamak, neyi,neden, ne zaman, niçin ve nasıl yapacağımızı yaşayarak göstermek demektir. Başarıya giden yolun önceden belirlenmesidir. Sürprizlere  fazla fırsat vermektir, zamanı verimli kullanmaktır. Kontrolün sizde olmasıdır, zamanı verimli kullanmaktır. Huzurlu olmaktır, kontrol sende olduğu için yaptıklarından keyif almaktır. Kendine koyduğun güvenler birlikte yaratıcılığın artmasıdır.

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü YKS Matematik sınavlarından korku, özellikle başaramama korkusu, öğrenci potansiyelinin en büyük düşmanıdır. Pek çok kişi için baskın olan duygu korkudur. Korkularınızdan kaçarsınız, bu geçici bir rahatlık sağlar. kendinize güveniniz azalır veya kaybolur. Zamanla hayallerinizin yerini pişmanlık alır. Korkularınızın üzerin gitmeyi bir alışkanlık haline getirmelisiniz. Böylece  hayatınızı korkularınız değil, kendiniz yönetirsiniz. Korkularınız köpek gibidir. Kaçarsan seni kovalar, kovalarsan kaçar. Bunu tek ilacı da korkunun üzerine gitmektir ve harekete geçmektir. Hiç bir şey zor değildir. Yeter ki parçalara ayrılsın ve harekete geçilsin.

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni sizlere, “İlkokuldan Üniversiteye” giden bu zorlu yolda  başarılar dilerken, YKS Matematik Geometri sorularını çözen kaleminiz güçlü ve zihninizin açık olmasını diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

18.11.2019

Leave a comment