Skip links

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERS İÇİN KARAR

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERS İÇİN KARAR

Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni için karar vermede acele etmeyin. Matematik Geometri çalışmaktan bir cezadan, bir sıkıntıdan kaçar gibi kaçınmak çok kötü bir harekettir. Matematik Geometri dersleri çalışmak, ilk sıkıntıdan ve isteksizliklere üstün geldikten sonra, şiddetli bir şevktir. Matematik Geometri çalışmayı ceza saymak, onun güzelliğinin ve iyiliklerini tanımamak, doğaya karşı haksızlık olur.Matematik Geometri TYT sorularını çözmenin hızını yakalamayı # koşanbilir.”

Matematik Geometri YKS = TYT + AYT sınavları için, yalnız başınıza yapamıyorsanız veya çalıştığınız halde yerinizde patinaj yapıyorsanız sakın pes etmeyin, Matematik Geometri öğrenme coşkusunu Matematik Geometri Özel Ders Atakent Öğretmeni ile yaşayın!

Matematik Özel Ders Avcılar
Matematik Özel Ders

Geometri derslerinde “başarı öyküsü” ile diğer başarı öykülerini karıştırmamamız gerekir.  Geometri Özel Ders ile Geometri derslerini öğrendiğinizde elde ettiğiniz başarı sizin geleceğinizi doğrudan etkileyeceğini hiç aklınızdan çıkarmamanızı öneririm. Hedeflediğiniz ve istediğiniz mesleği seçme imkânına sahip olacaksınız. “Başarı öyküsü” denildiği zaman genel olarak sıfırdan başlayıp zengin olan insanların öyküleri akla gelir. 

Karar vermede Acele etmeyin

Efendim köyde bir yaşlı adam varmış… Çok fakir… Ama kral bile onu kıskanırmış… Öyle dillere destan bir atı varmış ki, kral beyaz atı için emekli Matematik Özel Ders Öğretmenine neredeyse hazinesinin tamamını teklif etmiş ama öğretmen satmaya yanaşmamış. “Bu beyaz at, bir at değil benim için… İnsan dostunu satar mı?” dermiş hep…

Bir sabah kalkmışlar ki at yok. Köyüler emekli Geometri Özel Ders Öğretmenin başına toplanmışlar. “Seni ihtiyar bunak… Bu atı sana bırakmayacakları, çalacakları belliydi. Krala satsaydın, ömrünün sonuna kadar beyler gibi yaşardın. Şimdi paran var ne de atın” demişler…

Emekli  Geometri Özel Ders Avcılar öğretmeni “Karar vermek için acele etmeyin” demiş… Sadece ‘at kayıp’ deyin. Çünkü gerçek budur. Ondan ötesi sizin yorumunuz ve tahmin ettiğiniz karar. Atımın kayıp olması bir talihsizlik mi, yoksa bir şans mı, bunu henüz bilmiyoruz. Çünkü bu olay henüz bir başlangıçtır. Arkasının nasıl geleceğini kimse bilemez.”

Köylüler  Geometri Özel Ders öğretmeninin söylediklerine gülmüşler. Ama aradan 15 gün geçmeden, beyaz at bir gece ansızın dönmüş… Meğer çalınmamış, dağlara gitmiş kendi kendine, dönerken de, vadideki 12 vahşi atı da peşine takmış ve köye getirmiş. Köylüler, öğretmenden özür dilemişler. “Babalık” demişler… “ Sen haklı çıktın. Atının kayıp olması bir talihsizlik değil, adeta bir devlet kuşu oldu senin için… Şimdi bir sürü atı var.” Demişler.” “Karar vermek için yine acele ediyorsunuz” demiş ihtiyar… Sadece atın geri döndüğünü söyleyin, bilinen sadece gerçek bu… Bundan sonrasının ne getireceğini bilmiyoruz. Bu daha başlangıç… Geometri sorularını görür görmez diğer sorular hakkında nasıl bir fikir yürütebilirsiniz?… Köylüler ihtiyar ile dalga geçmemişler ama, içlerinden “Bu adam sahiden aptal” demişler.

Geometri ve diğer derslerde başarılar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

Cevat Karakayalı

03.07.2015

 

Leave a comment