Skip links

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERSİN BİTİMİ

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü

MATEMATİK  ÖZEL DERSLE  TEMBELLİĞİ YENMEK VE YAZ TATİLİNDE ÇALIŞKANLIĞI ÖĞRENMEK ÜZERİNE…

Matematik Geometri dersini öğrenirseniz hayatı seversiniz. Hayat sevmekle başlar, Matematik öğrenmek hayatı sevmekle başlar. Bu sevginin yoğunluğunu Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni ile doyasıya yaşar.

Matematik Geometri Özel Ders Halkalı öğretmeninden Özel Ders alarak Matematik Geometri çalışmanın yoğun dönemini geride bıraktınız. Okul ve dershane derslerini birlikte yürütmek sizi yordu. Bu yoğun tempo  Geometri derslerine yeteri kadar zaman ayırmanızı engellemiş olabilir. Ama şunu unutmamak gerekir ki, 11. sınıftan itibaren Geometri çalışarak ÖSS’ye hazırlanmaya başlamış olmanız, yeni sınav sistemini tanımanızı, Geometri test tekniğini öğrenmenizi ve temelinizi kuvvetlendirmenizi mutlaka sağlamıştır. Kuşkusuz ki siz de 12. sınıfta bunun yararlarını göreceksiniz.

Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders

Bir süre sonra okulunuz kapanacak ve yaklaşık bir buçuk aylık yaz tatiliniz başlayacak. Tatilinizi mümkün olduğu kadar yararlı faaliyetlerle geçirmeye çalışmalısınız. Bu faaliyetlerin başında dinlemek ve kitap okumak gelir. Kitap okumak ÖSS’ye hazırlanan bir öğrencinin özellikle Türkçe testinde başarılı olmasına katkıda bulunur. Çünkü kitap okumak okuduğunu doğrudan anlamayı, doğru yorumlamayı ve düşündüğünü doğru ifade edebilmeyi sağlayan bir alışkanlıktır. Okuduğunu anlamayan bir öğrenci, Geometri derslerinden başarılı olma şansı yoktur.  Seçtiğiniz kitapların Türkçeyi kullanan yazarların, edebi değerleri olan eserlerinin olması amacınız için daha uygundur. Bu özellikler kuşkusuz ÖSS tarzı bir sınavda Türkçe dışındaki testlerde yer alan soruları da anlama, yorumlama aşamasında sağlar.

Bir üniversite öğrencisi adayı olarak gelecek yıla hazır olmak için yapmanız gereken bir diğer faaliyet ise ders çalışmaktır. Bu nedenle kendinize  “Matematik Geometri İçin Yaz Dönemi Çalışma Programı’ hazırlamanızı tavsiye ederim. YKS Matematik Geometri sınavlarına  hazırlanmak yeni bir yaşam biçimi geliştirmeyi gerektirir. Gerçekten başarılı olmayı gerçekten isteyen öğrencilerin belirledikleri hedeflerine ulaşmak için sınava kadar sürede yapmaları gereken günlük aylık olarak programlara sahip olmaları bir zorunluluk halidir. Öğrencilere program yapmak kolay, hazırladıkları bu programı uygulamaları zordur. Yürek ister.  Öğrenciler bir heves uğruna yaptıkları bu programı üç beş, bir haftaya uygulamaya özen gösterirler. Ancak, çoğu gün programların aksamasına neden olabilecek bir bahane bulular ve program giderek anlamsız hale gelir. Öğrencilerin yeni program yapmalarının nedeni yeni alışkanlıklar edinmek istemeleridir. Yeni alışkanlıklar edinmek için verdikleri karara uymalarının asıl sebebi eski alışkanlıklarına geri dönmelerinin çok kolay olmasıdır. 

Beylikdüzü Geometri Özel Ders hocası sizlere başarılar diler.

Unutmayın ki, dehanın  % 1’i ilham, % 99’u alın teridir…

   Cevat KARAKAYALI

     18.06.2015

Leave a comment