Skip links

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERSLE SINAVA DOĞRU

 MATEMATİK

YKS = TYT + AYT

NETLERİNİ ARTIRMANIN YOLLARINI ARAMAK VE TAKTİK GEREKLİ ŞART!

Matematik Geometri derslerini çalışmayan bir öğrenci,  ne ederse kendisine eder, ama sorarsan ya hayattır, ya da kaderdir der! Erişmek için istedikleri bir hedefi olmayanlar, Matematik ve Geometri çalışmaktan zevk almazlar.

Matematik öğrenmek için, çabalar acı vermeye başladığında kendisini zorlamaya devam eden öğrenci  Matematik Geometri derslerinde başarıyı yakalar. Gelecekte istediği ve sevdiği mesleği yapmak isteyen öğrenciler Matematik Geometri Özel Ders Öğretmenin gösterdiği yoldan gitmelidirler.

Matematik Özel Ders
MATEMATİK ÖZEL DERS

Zorlu geçen bir 11.sınıfı daha geride bıraktınız. Bazı öğrenciler Matematik ve Geometri sınavlarının zorluluğu nedeniyle istediği başarıyı elde edememesi, TYT sürecini zorlaştırdı. 11. Sınıf ile ilgili yaşanan olumsuzlukları, karamsarlıkları, vazgeçmişlikleri bir an önce geride bırakıp TYT Geometri ile ilgili çalışmalara başlamak gerekiyor.

TYT  Geometri hazırlık sürecinin en önemli aşaması planlı ve verimli çalışmaktır.

Planlı TYT  Geometri Çalışma

Birçok öğrenci planlı çalışmanın önemine inansa da uygulamasa da başarısız olur. Öğrenciler genel olarak okul yaşantılarında yazılılara hazırlanırken anlık çalışmalarla sonuca gittiği için, planlı çalışmaya uymakta zorlanmaktadır.  Planlı çalışmaya başladığında ise iki üç hafta 8ilk deneme sınavında)  gibi kısa bir sürede sonuç beklemektedir. Dört yılın birikimini bir yıla sığdırmak için çok zorken iki üç haftalık bir çalışma ile yüksek bir başarı beklenmesi gerçekçi değildir. Özellikle kalan yaklaşık altı ay gibi süre içersinde planlı çalışmanın önemini bilmeli, pes etmeden düzenli olarak çalışmaya devam etmelidir.

Planlı çalışmak, Matematik ve Geometri derslerini çalışmak için ayıracağınız süreyi doğru ve etkin bir şekilde nasıl kullanacağınızı belirlemektir. Günlük çalışma süresi öğrencinin öğrenme kapasitesine, Matematik ve Geometri derslerindeki temel bilgisine ve derslerdeki eksikliklerine göre değişir. Bu süre belirlendikten sonra ne kadarını konu çalışmaya ne kadarını soru çözmeye ayıracağınızı belirlemelisiniz. Eğer konu eksiğiniz varsa önceliğiniz bunları tamamlamak olmalıdır. En ince detaylarına kadar bilmediğiniz konulardan soru çözmek doğru değildir çünkü çözdüğünüz terslerde çok boş ve yanlışlarınız çıkar moraliniz bozulur ve çalışma isteğiniz azalır.

Planlı Matematik ve Geometri çalışmak, çalışma isteğinizi artırır ve süresini kısaltır. Bunun anlamı şudur, az zamanda daha çok çözmektir. Sınav paniğini önler ve çalışma verimini artırır. Ayrıca çalışmanın etkili ve kalıcı olmasını sağlar. Kendinizi  Geometri sorularına daha kolay vermenizi sağlar ve yardımcı olur. Planlı çalışmayı sürdürebilmek için moralinizi yüksek tutmak önemlidir. Çok çalışıp, bir sürü soru çözüp, girdiğiniz deneme sınavlarından düşük netler yapmak istikrarınızı bozmamalıdır. Moralinizi hep en üst düzeyde tutup gerekirse Bahçeşehir  Geometri Özel Ders öğretmeninizden motivasyon konusunda destek almalısınız.

Geometri sınavlarında başarılar dilerim…

Cevat Karakayalı

 1. 07. 2015

Leave a comment

 1. MATEMATİK İÇİN BAŞARI YOLCULUĞUM!
  DOĞRU TERCİHLERİM GELECEĞİMİ BELİRLEYECEK…

  Matematik sınavlarında başarılı olmak ve en önlerde yerimi almak için düzenli bir çalışma gerektirir. Matematik 1.ara sınavında başarılı olmak tamamıyla benim elimde olduğuna inandım. Yaz aylarında düzenli ve planlı çalışma ile dersleri ve konuları zamana yayarak, Matematik Özel Ders gibi doğru bir seçimle girdiğim 11 Matematik sınavından 100 gibi bir notla rakiplerimi sollayarak hedefime kolaylıkla ulaştım. Bu başarı beni hayatta istediğim yere getirdi. Çalışarak zirveye çıktığımdan mutluluğun tadını çıkarıyorum. İşi şansa bırakmayarak, beni başarıya götüren Matematik Özel Ders Öğretmenimle yaptım. İyi bir Üniversite’ye sahip olmanız ÖSS’ye bağlı olduğundan bu sınavda size test tekniğini iyi bir şekilde gösterebilen ve eksikliklerinizi gidermede size yardımcı olan Matematik Özel Ders Öğretmenini seçmek önemlidir. Bu seçimi doğru yaptığımı Matematik sınavından 100 aldıktan sonra gerçekten inandım. Matematik Özel Ders Öğretmenim zamanından fedakârlık edip, üşenmeden benimle çok ilgilendi. Hayatta bazen başarı önümüzdeki sürece nasıl baktığımızla ilgilidir. Eğer Matematik sınavında birinciliği yakalamanın ne anlama geldiğini bilirsen hedefe ulaşman için elinde bir ipucu olur.
  Matematik Özel Ders Öğretmenim bana, bilimsel, akılcı düşünce becerime sahip olmamı, kendimi iyi biçimde ifade edebilen, sorgulayıcı, Matematik bilgilerini ezberleyen değil bilgiye ulaşmamı sağladı. Benim geleceğimi kurtarmam için devamlı çalışmam gerektirdiğine inandırdı. Yani yarınlarım artık şu andan itibaren benim elimdedir. Asla gaflete düşmeyeceğime, hep çalışmam gerektiğini beynime inanırdı. “Bir kere çalışmazsam bir şey olmaz deme dedi!” Ya da “Sadece benimle olacak iş değil “ sözlerinin arkasına sığınmanın doğru düşünce olmadığını söyledi. Karınca misali ulaşamazsam da gittiğim yolunda ölürüm düşüncesi ile hareket ettiğimde başaramam imkânsız olduğuna inandım…
  Sonuç olarak kendimi karanlık ormanın içinde kaybolmuş hissediyordum. Beni bu karanlıktan kurtaracak olan birisi vardı: Başımı yukarı kaldırdım, baktım ve gördüm, kendi Kutup Yıldızımı buldum ve onu izledim ve Matematik dersinden 100 alarak çok mutlu oldum.
  Birlikte Matematik çalışarak zorlu bir mücadelenin sonunda beni zirveye taşıyan Kutup Yıldızım olan Matematik Özel Ders Öğretmenime çok teşekkür ediyorum…

  Ender Mert Kutbay
  Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
  11.sınıf Öğrencisi