Skip links

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERSLE YGS BAŞLIYOR

MATEMATİK ÖZEL DERSLE

TEMEL YETERLİLİK TESTİ (TYT)

 BAŞARILI OLMAK İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Matematik Geometri öğrenmek için bindiğiniz tren yanlış yöne gidiyorsa, onun içinde ters yürüyerek Matematik Geometri derslerinden başarılı olamazsınız. Matematik Geometri için ne kadar büyük düşündüğümüz, başarının ebadını belirler. Ne kadar büyük düşündüğümüz nasıl düşündüğümüze bağlıdır.  Nasıl düşündüğümüz ise, öğrencilik hayatında denetimi elimizde bulundurduğumuz sayılı şeylerden biridir.

Matematik Geometri derslerinden bilmediğin bağıntıları ve teoremleri YKS Matematik Geometri Özel Ders Bakırköy Öğretmeninden öğren. Bilmediğini bilmeyenden kaç. Bir Matematik Geometri Özel Ders Halkalı Öğretmenini kaçarken gören birisi sormuş, “Sen YKS Geometri Özel Ders Öğretmenisin neden korkup kaçıyorsun?” Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni, ‘Cahilden kaçıyorum’ demiş. Ne kadar az bildiğini anlayabilmek için ne kadar şey bilmen gerekmesi ne kadar gariptir değil mi? Matematik Geometri derslerinden yetersiz olduğunun farkına varman, Matematik Geometri Özel Ders Öğretmenine atılmış en büyük adımdır.

Matematik Geometri Özel Ders
MATEMATİK ÖZEL DERS

 TYT  sınavında Başarılı olmak için nasıl bir yol haritası belirlemelisiniz?

Öğrencilik hayatınızda Geometri sınavlarında başarı bazen önünüzdeki sürece nasıl baktığınız ve nasıl bir yol haritası çizdiğiniz ile ilgilidir. Şayet bu sınavın ve sürecin sizin için ne anlam ifade ettiğini bilirseniz, ulaşmak istediğiniz hedef için elinizde bir ipucu olabilir. Geometri sınavı sizin ne anlam ifade ettiğinin cevabını bulmak zorundasınız. Aksi neden çalıştığınızın farkına varamazsınız. Bu sorulara vereceğiniz cevaplar YGS sürecinde başarıya ulaşmanızda oldukça belirleyici rol üstlenecektir. Yani, sınava nasıl bir anlam yüklüyorsak, hazırlık süreci içinde sınavla ilgili karşılaşacağımız güçlüklere vereceğimiz tepkiler de aynı istikamette olacaktır.

Sınavın sizde oluşturduğu etki ölçüsünde, ya hedeflerimize bir araç olacak ya da sevmediğimiz, kızgınlıkla, kaygı ile baş etmeye çalıştığımız bir amaç haline gelecektir. İşte başarı için, işin püf noktası da budur. Başarı ve başarısızlıklarımızın altında yatan bakış açıları sınava nasıl hazırlanacağımız istikametinde önemli etki ve tepkileri olacaktır.

Aşağıda 2018 TYT Matematik – Geometri konu dağılımı gösterilmiştir. TYT Geometri konuları ve soru dağılımı ile ilgili merak edilenler!

  1. Hedeflediğiniz başarıya inançla çalışırsanız başarmamamız imkansızdır.
  2. Başarıya odaklı bir çalışma temposu yakalayın.
  3. TYT  sürecinde çok değil, planlı ve verimli çalışmanın önemini asla unutmayın.
  4. Zamanı iyi değerlendirin. Hazırlayacağınız programda ders ve hayatı dengeleyin.
  5. Girdiğiniz deneme sonuçlarını çok iyi analiz edin ve sizi bir adım daha ileriye götürecek stratejiler belirleyin.
  6. Verimli, etkin öğrenme tekniklerini ve hafızada tutma tekniklerini kullanın.
  7.  Geometri sınavına hazırlanırken mutlaka TYT Geometri Özel Ders Öğretmeninizin önerilerini dikkate alın.
  8. Unutmalısınız ki,  Geometri derslerinde başarı ancak devamlılıkla gelir. Okul derslerini asla ihmal etmeyin.
  9. Her yiğidin bir yoğurt yemesi vardır. Sizin de bir öğrenme stiliniz olması gerekir. Böylece başarınız artacaktır.

Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

30.08.2015

 

 

 

 

Leave a comment