Skip links

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERSLE ZİRVEDE KALMAK

 MATEMATİK BAŞARILI OLMAK ZOR,

BAŞARILI KALMAK DAHA ZOR…

Matematik Geometri konularını öğrenirken ‘ben bana yeterim’ demeyin. Deneme- Yanılma yolu ile çok vakit kayıp edersiniz. Benden söylemesi… Rakipleriniz Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni ile sessizce yol alırken, siz geride kalırsınız.

Matematik Geometri Özel Ders öğretmeninin görevi, başlangıç çizgisi belli, varış çizgisi belli olmayan bir maraton olduğunu artık fark etmelisiniz. Matematik Geometri derslerini çalışmak bir zorunluluk değil bir alışkınlık olduğuna inanan  Geometri Özel Ders Halkalı öğretmenleri, öğrencilerinin de bu benzer anlayışla hayata hazırlanmaları yolunda çalışmalarına devam etmektedirler.

Matematik Özel Ders Avcılar
MATEMATİK ÖZEL DERS

“Başarılı olmak zor, başarılı kalmak daha da zor…” olduğu düşüncesine öğrencilerin içten gelen bir duygu ile inanmaları gerekmektedir. Matematik Geometri derslerinde başarılı kalmak için de çok çalışmak gerektiğine inanıyorum. Kalabalıkta ayakta kalmanın yolu en önde koşmaktır. Bunun için de sonuca ulaştıran çalışmalar gerekiyor. Buradan yola çıkarak öğrencilerime normal derslerin yanında takviye programları yapmak gerekir.

“Dün yaptığınız Matematik Geometri çalışmaları size hala çok iyi görünüyorsa bugün yeterli değilsiniz demektir.”

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemez. Geometri derslerinden tarihe geçmiş insanlara baktığımızda sürekli çalıştıklarını kendilerini yetiştirdiklerini görürsünüz. Matematik Geometri Özel Ders öğretmeninin temel direktiflerinden biri de “ Geometri için, amatör ruhla profesyonel çalışmak felsefesidir.” Beylikdüzü Geometri Özel Ders öğretmeni de bu felsefeyi sürdürerek öğrencilerine dünden daha iyi olmaları için çalışmalar yapıyor ve onları bir adım daha ileriye götürmek için daha fazla çalışması gerektiğinin bilincindedir.

“Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur.”

Başarıya ulaşmak için kendine hedef koymanın önemi çok büyüktür. Öğrencilerin tüm emekleri, yanlış tercihlerle, hedefsizlikle ziyan olabilmektedir. Bu durumda rehberlik çok büyük önem arz etmektedir.

“Daha iyi olmaya çalışmayan iyi olarak da kalamaz.”

Daha iyi olmak için öğrencileri deneme sınavları ile durumlarını gözlemlemeliyiz. Eksik konularını ve anlamadıkları yerleri tespit etmeliyiz. Her hafta “sınava doğru” deneme ile başarı durumunu belirlemeliyiz.

“Takımın aklı, takımdaki bireylerin aklından daha büyüktür.”

Güçlü ve başarı hizmet için ekip ruhunun şart olduğunu benimsemeliyiz. Matematik Geometri Özel Ders Atakent Öğretmeninin yaşamaları ancak takım oyunu oynamaları ile mümkündür. Öğrencinin diğer derslerinden de başarılı olması gerekir.

“Nereye gittiğini bilene bütün dünya yol verir.”

Öğrenciler kendilerine bütün derslerden hedef koymaları gerekmektedir. Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir  öğretmeni analiz yaparak öğrencilerin eksikliklerini belirleyip, bu doğrultuda çalışma yapması gerekir. Öğrencilere sorun odaklı değil, çözüm odaklı düşünme alışkanlığı kazandırmaya çalışmalıyız. Çünkü  Geometri sınavları zekâyı değil bilgiyi ölçen sınavlardır.

Yaşamın en muhteşem mutluluğu, öğrencinin sevdiği bir şeye inanmasıdır… Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

26.08.2015

Leave a comment