Skip links

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERSTE DÜŞLER

MATEMATİK ÖZEL DERS İLE DÜŞLER

GERÇEKLEŞMEK İSTER

Matematik Geometri için hayal gücü her şeydir. Sizi bekleyen güzelliklerin ön izlenmesi gibidir. Matematik Geometri derslerini çalışmak uçup giden bir alışkanlıktır; bırakması çok kolay, yeniden başlaması çok zor bir alışkanlıktır. 

Matematik öğrenmesi için, çocuğuna değer veren anne- babalar, çocuk eğitiminde Geometri için bilerek ya da bilmeyerek hatalar yapabilmektedirler. Geometri gibi önemli derslerdeki hatalar çocuğun geleceğini ipotek altına almadan hemen fark edilir, bazen de çok geç fark edilerek çocuğun geleceğini karartabilir. Burada önemli olan hatanın farkına varabilmek ve telafi etmeye çalışılmalıdır. Hatanın görülmesi, zaten çözüm için alınacak ilk adımdır ve çok önemlidir.

Matematik Özel Ders
MATEMATİK ÖZEL DERS

Hata her insan için kaçınılmaz bir durumdur. Ancak aynı hatayı ikinci kez tekrarlamak aptallık olacağını düşünüyorum. Çocuk eğitiminde yapılan çok daha fazla tedirginlik yaratabilir. Çünkü çocuğun eğitiminde yapılan hata geleceğini karartabilir. Çocuk ve ergenler, zaman içinde sorunlarla karşılaşabilir. Böyle durumlarda onların en önemli rehberi ebeveynleridir. Ancak, sorun ebeveynlerse, bu durumda Matematik Özel Ders öğretmeninden destek isteyebilirler. Alanında önemli bir tecrübesi olan Matematik Geometri Özel Ders Ataköy öğretmeni, siz değerli anne ve babaların sorunları nasıl çözebileceğine dair, ipuçları verecektir. Yeter ki doğru zamanda ve doğru yerde doğru Matematik Geometri Özel Ders öğretmenini bulmak olacaktır.

 

Matematik Geometri derslerinde başarı düşlemek sorumluluk ister. Düşlerin peşinden gitme sorumluluğu vardır. Yoksa Matematik Geometri Özel Ders alsan da sonuç hüsran olabilir. “Boş hayaller” der bazıları, evet boş hayallerdir, ta ki biz içini dolduruncaya kadar. Geometri için düş öğrencilik hayatımızın amacıdır. Bu amaca ulaşmak için öğrencinin çabalaması ve ona sadakatle bağlılık göstermesi gerekir. Geometri için düşleyen düşlerinin peşinden gitmesi gerekir. Eğer ona bağlı kalmaz ve unutursak o da elimizden kayıp gider. Öğrenci düşünü öğrencilik hayatının merkezine almalıdır ve önceliği ona vermelidir. Geometri için düş kuran, düşene çelikten halatlarla bağlanmalıdır. Bu durumu kaçınılmaz bir olay olarak görmelidir. Kurduğu düşe ulaşmanın tek yolu onu yaşamak ve onunla yaşamasını bilmektir. Çünkü  Geometri derslerini çalışmak sadakat ister.

Ne güzel söylemiş ünlü bir düşünür: “Hiç kimse Matematik Geometri için geriye gidip yeni bir başlangıç yapamaz; ama bugün bir son yapıp yeni bir başlangıç yapabilir.”

Biliyorum, hepiniz Geometri derslerinden başarılı olmayı istiyorsunuz. Çalışmanın yanında başarıya inanmak ve onu düşlemenin de çok önemli olduğuna asla unutmayınız!

Başarılar dilerim…

20.07.2015

Cevat Karakayalı

Leave a comment