Skip links

Matematik Halkalı Özel Ders

 MATEMATİK HALKALI ÖZEL DERS ÖĞRETMENİ

YKS = TYT + AYT

Matematik Halkalı Matematik Özel Ders öğretmenin düşüncesine göre, Matematik Geometri YKS = TYT + AYT Matematik sınavlarından başarılı olarak, üniversiteli olabilmenin en önemli özelliği verimli çalışmak, yani bedel ödemektir. Bazı öğrenciler “önce bir sınava girelim; puanlar belli olsun; alacağım puana göre tercihlerimi yaparken hedef de kendiliğinden ortaya çıkacaktır.” Diye düşünebilirler. Unutmamalıdır ki; “Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım etmez.”

Matematik Halkalı : Matematik öğrenmek ve hafızada tutmak için UNUTMAYINIZ!

Halkalı Matematik Özel Ders
Matematik Halkalı Özel Ders

Matematik dersinde öğrenilen %100 bir aksiyomun;

20 dakika içinde %50 sini

60 dakika içinde %70 ini,

24 saat içinde %80 ini

                          UNUTUYORUZ…

Düzenli tekrar edilen Matematik bilgilerinin 9 hafta sonra %75 lik kısmı hatırlanırken tekrar yapılmaması durumunda bu matematik bilgisinin 9 hafta sonra %20’si hatırlana bilmektedir.

NASIL TEKRAR EDEBİLİRSİNİZ?

İLK TEKRAR: 30-40 dakikalık bir öğrenme seansı içinde yapılmalı ve yaklaşık 10 dakika sürmelidir.

İKİNCİ TEKRAR: İlk tekrarın yapıldığı günün akşamı uyumadan önce ve kahvaltı yapmadan önce yapılmalı.

ÜÇÜNCÜ TEKRAR: Geometri Özel Ders öğretmeden sonraki birinci haftanın sonunda yapılır. Bu tekrar bilgilerin bir ay süre ile hafızada kalmasını sağlar.

DÖRDÜNCÜ TEKRAR: Öğrenmeden yaklaşık bir ay sonra yapılır. Bu tekrar yaklaşık bir ay sonra yapılır. Bu tekrar bilginin çok daha uzun süre sağlıklı olarak hatırlanmasını sağlar.

Matematik Halkalı Özel Ders öğretmeni için, Geometri problemlerini çözemeyen öğrenciyi dinlemek çok önemli bir davranıştır. Çünkü Geometri dersini sevmeyen öğrenciler, ancak Matematik Özel Ders öğretmeni tarafından dinlenirken kendini bulur, kim olduklarını anlarlar. Dinlenmeyen öğrenci gelişemez; çünkü varoluşun beş boyutunu yaşayamaz. Çocuğun gelişmesi için ailede dinlenme ne denli önemli ise, öğrencinin gelişmesi için de Matematik Halkalı Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni ve sınıfta dinlenmesi o denli önemlidir. Ailede dinlenmeyen çocuk, kendisini dinleyen arkadaşlarına uyar; arkadaşlarının kötü alışkanlıkları varsa, onlara uyarak, kötü alışkanlıklar edinir. 

 

 Matematik Halkalı Özel Ders öğretmenizin konuşmalarından zevk aldığınız zamanları hatırlayın. Geometri ile ilgili güzel sohbetlerinizi düşünün. Göreceksiniz sizi iyi dinleyen bir kişi vardır. Sizin konuşmanızın kalitesi ve hoşluğu, karşınızdakinin dinleme kalitesinin sonucudur. Geometri öğrenme ancak dersleri dinlemenin sonucunda öğrenilir. Çoğumuz, öğretmenin ve dostlukların konuşmanın sonucunda oluştuğunu sanırız. Gerçekte dostluk ve öğrenme dinlemenin sonucunda oluşur.

Dinlenmesi ile öğrencileri anlayan, değer veren Matematik Özel Ders Atakent Öğretmeni, öyle bir güven ve anlayış ortamı yaratır ki, bu ortam içinde herkes onu özler, onunla beraber olmak ve onu izlemek ister.

Matematik Halkalı Geometri Özel Ders öğretmenin en kötü deneyimi, konuşulanlar, “umurumda değilsin, sen yoksun tavrı içinde dinlenirse, daha doğrusu yok sayılıp dinlenmeyince, kendilerini bir hiç gibi hissettiklerini, ‘duvara konuşsam daha iyi olurdu.” Diye bir duyguya kapılmalarıdır.

Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

20.06.2016

Leave a comment