Skip links

MATEMATİK İÇİN BASAMAK SİSTEMİ

MATEMATİK İÇİN MERDİVENİN BASAMAKLARI

Matematik dersi için, bir gün çalışmamakla bir şey olmaz diyerek kendince geçerli bir gerekçe yaratan bir öğrencinin bu eğilimi, bir sonraki ders çalışma sırasında, ona karşı, olumsuz kullanılmak üzere depo edilir. Öğrencilik yaşamınızın denetimi kendi elinizde olmalıdır. Erteleme ertelemeyi doğurur. Her gün, amacınız doğrultunuzda atacağınız küçük bir adım yıl sonunda sizi istediğiniz başarıya ulaştıracaktır. Başarının sırrı, hiçbir şeyi ertelemektir.

Matematik dersini anlamak ve anlatılanları takip edebilmek için en büyük amaç; lise düzeyindeki matematik konularını temelden başlayarak adım adım öğretmek ve üniversite giriş sınavına hazırlanan öğrencilerin etkin alıştırma yapmasını sağlamaktır. Bunu başarabilmek için alışagelmişin dışında bir metot kullanılması en uygun düşüncelerden birisi olmalıdır. Bu çalışmada lise müfredatı çok dikkatli incelenmeli ve sınırları çok iyi bir şekilde belirlenmelidir. Üniversiteye giriş soruları; konu dağılımı, soru tipi,  zorluk derecesi ve öğrenciden istenen davranış değişiklikleri göz önüne alınarak çok iyi bir biçimde analiz edilmelidir. Bu tespit ve analizden sonra sıra uygulamaya geldiğinde konuların öğrenciye sunulması için konusunda uzman, tecrübeli ve yılmadan çalışacak bir Matematik Geometri Özel Ders Küçükçekmece öğretmenine ihtiyaç vardır. Böylece uzman öğreticinin düşünce ve yaklaşımlarının somut bir sistem haline getirilmesi ile tam öğrenme gerçekleşir.

Matematik Özel Ders Atakent
Matematik Özel Ders Küçükçekmece

Matematik özel ders öğretmeni, pratik yöntemle teorik yöntemi birbirleriyle örtüştürülmesini sağlar. Bazen gözden kaçan uygulamaya geçirilemeyen ve ihmal edilen amaç ve davranışlar özgün sorularla desteklenir. Böylece öğrencinin bütün konuların can alıcı noktaları vurgulanmış olur. Bu bağlamda, basamak sistemi ile davranışın soru biçiminde yazılmasını sağlar. Belirlenmiş olan basamaktan sonra, merdivenin diğer basamaklarını kolaylıkla öğrenci çıkabilir. Merdivenin her basamağında yeterli soru çözen bir öğrencinin sınavlarda karşısına çıkan soruları rahatlıkla yapabilir. Merdiven basamaklarındaki adım, sorular temelden yukarıya, kolaydan zora doğru oluşturularak ince bir geçiş sağlanabilir. Matematik Geometri Özel Ders Atakent Öğretmenin sınavlarda çıkması muhtemel özgün soruları, bağımsız öğrenebilmesi için çözümleri açıklamalı yapar ve öğrencinin anlayıp anlamadığını işi şansa bırakmamak için çapraz kontrol sistemini kullanmalıdır. Başka bir değişle, açıklamalı çözümden hemen sonra,  öğrenciden bu tepki istenmelidir.

Konuların daha iyi öğrenilmesi amacıyla, bilgi ve becerileri geliştirmek koşulu ile çok sayıda alıştırma soruları verilmelidir. Böylece öğrencilerin hız kontrolü de sağlanmalıdır. Konunun tam öğrenilmesinde tekrar şarttır. Böylece öğrencide edimsel koşullanma da pekişmiş olur.

Beylikdüzü Geometri Özel Ders Hocası sizlere,  ruhunuzu canlı tutmaya yetecek kadar YKS matematik sınavlarında netler diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

04.12.2014

 

Leave a comment

  1. CEVAT HOCAM DERSLERİNİZDE ÇOK BAŞARILI VE ON NUMARA BİRİSİNİZ

    SAYGILAR..