Skip links

MATEMATİK İÇİN YOL…

MATEMATİK ÇALIŞIRKEN YOLUMUZDAKİ ENGELLER

Matematik Geometri dersinde başarı tutkusunu kışkırtmak istediğiniz zaman, pozitif düşünmeniz gerekmektedir. Kendinizi geliştirmeye önem veriyorsanız, “daha yükseğe daha ileriye, daha hızlı” gitmek istiyorsanız matematik öğrenmeniz şarttır. Dahası sizleri web siteme (www.cevathoca.net) de beklerim!

Bir öğrencinin matematik dersinde başarılı olabilmesi için;

“Yapmanız gerekenleri yapın.

Bunları yapılması gereken zamanda ve yapılması gerektiği gibi yapın.

Bunları isteseniz de istemeseniz de yapın.”

Matematik Özel Ders Atakent
Matematik Özel Ders

Matematikte başarıyı “pozitif düşünce yüklemesi ile” yakaladığınızı göreceksiniz. Biliyorsunuz ki her öğrenme bir terapi sürecidir. Böylece pozitif düşünme ile başarılı olacaksınız.

Öğrenciler; gelecekte hayatlarını sürdürmek istedikleri mesleği ne kadar önce seçerlerse o kadar başarılı olurlar. Peki “insan doğru mesleği seçtiği mesleğini nasıl anlayabilir?” sorusuna verdiği cevap, “eğer bir işi yapmaktan dolayı aldığınız haz, o işi yapmaktan dolayı kazandığınız parayı harcarken aldığınız hazdan fazla ise, doğru işi yapıyorsunuz demektir.” Bunun için, öğrenciler altı sene sonra ne yapmak istediklerini iyi düşünmelidirler. Bu durumu gözden geçirirken, kabiliyetlerini de iyi düşünmelidirler. Gelecekte hangi mesleği yapmak istediğini belirleyen öğrenci, bu hedefi yakalayabilmek için hangi derslere ne kadar önem vereceğini çok iyi bilir. Öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için öncelikli olarak planlı çalışmalıdır. Çünkü ders çalışma, plan ve program yapılarak sürdürülebilen bir davranıştır.

Matematik Özel Dersinde Plan Yapmak Öğrenciye Neler Kazandırır? 

Ders çalışma programını yapan öğrenci, amacına ulaşmak için izleyeceği yol haritasını iyi bildiğinden vicdanen rahat ve huzurludur. Hangi derse ne kadar çalışacağını o kadar iyi bilir ki, kendinden emin olur. Başka bir dersi düşünmez. Devamlı koyduğu hedefleri aklına geleceğinden hayatını disipline eder. Ne çalışacağım? diye kararsızlığa düşmez. Matematik Özel Ders Atakent Öğretmeni de plana sadık olup olmadığını denetler.

Matematik Özel Dersinde Program Nasıl Hazırlanır?

Geometri Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, öncelikli olarak bu olay çok iyi bilinmelidir ki, ders çalışma programı kişiye özeldir. Her öğrencinin çalışma programı, birbirinden farklı olmalıdır. Bu yüzden, bu konuda bazı öneriler söylenebilir. Her öğrenci, eve geliş ve yemek saatlerini kendilerine göre ayarlayabilir. Ancak etüt ve aralar, birbiriyle orantılı olmalıdır. 60 dakika ders çalışan bir öğrenci; 10 dakika, 90 dakika çalışan bir öğrenci; 15 dakika; 120 dakika çalışan bir öğrenci 20 dakika dinlenmelidir. Her öğrenci, tercihini bunlardan birinde yana kullanabilir.

Beylikdüzü Geometri Özel Ders Hocası sizlere, başarılı ve mutlu bir çalışma dönemi diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

27.11.2014

Leave a comment

  1. Efsane cevat bize önümüzdeki engel ne olursa olsun bize daha ileri daha yukseğe bakmamızı ve olayi istekli isteksiz her şekilde zihnimizde bitirmenin kesin ve net cozum olacağını iletmektedir 9 sınıf öğrencisi