Skip links

MATEMATİK İLE ÇIĞIR AÇMAK

 MATEMATİK İÇİN

BAŞARILI OLMANIN HER ZAMAN BİR YOLU VARDIR!

Matematik öğrenmek doğumla başlayıp ölümle biten bir yolculuktur. Herkesten öğrenebileceğiniz bir şey mutlaka vardır. Arkadaşlarınızın zihninde birikmiş tuğlaları fazla abartırsanız, kendinize aşılmayacak yüksek duvarlar örmekten başka bir şey yapmamış olursunuz. TYT Matematik sınavındaki hedefinize düz bir çizgide, tümü ile asfaltlanmış bir yolda gitme imkanınız olmaz. Her hedef,zorlukları ile birlikte vardır. Önemli olan yılmadan YKS çalışarak netlerinizi artırmaya odaklanmış olmanızdır.

Matematik İle Çığır Açmak
Matematik Geometri Özel Ders

Matematik  dersini çalışırken, anlamadığında çaresiz kaldığın anda imdadına Matematik Özel Ders Atakent öğretmenin yetişir. Bu konuda hiç endişen olmasın. Yıllarını öğrencilerine adamış Matematik ders öğrenmenin size yardımcı olacağı ve bütün takıldığın sorularda sizi bir adım öteye götüreceği kesindir.

 öğretmeninin sırrı sevdiğiniz ve size inanan Matematik Geometri Özel Ders Halkalı öğretmeninizde gizlidir. Başarısızlığın ilk işareti öğrencinin vazgeçtiği ve hedeflerini ” imkansız” olarak yaftaladığı anda gelir. Başarısızlığa uğramadan ve sevenlerinizin desteğini almadan başarıya ulaşmanız mümkün değildir. Duygusal kaynaklarınız tükendiğinde hayatınız boyunca kurduğunuz ilişkiler ve Geometri Özel Ders öğretmeniniz size destek olacaktır. Duygusal destek karsılılık ilkesi ile hareket eder. Dağları yerinden oynatacak etkiyi yaratmak için en önemli stratejiniz  Atakent Geometri Özel Ders Öğretmeninizle başlar. Matematikle sağlıklı uzun ömürlü ilişki kurduğunuzda hayatta istediğiniz mesleği rahatlıkla seçebilecek ve başarıyı yakalayabileceksiniz.

Öğrencilik hayatınızla ilgili kararları rastlantılara bırakırsanız, çalışmalarınızı ve başarınızı engelleyecek pek çok nedenle karşılaşırsınız. Meşgul olmak kolay, verimli bir şekilde Geometri  dersini çalışmak zordur. Matematik dersinde başarıya ulaşabilmek için, anlama, tam öğrenme ve hız kazanma çalışmalarını sistematik bir şekilde sürdürmek gerekir. Matematik dersinde edindiği bilgiler, özellikleri ve teoremleri programlı ve disiplini bir ev ödevi çalışmalarıyla sürdüremeyen öğrencinin başarıya ulaşması çok güçtür. Unutmayınız ki,

  Bazıları kendine güvenmekle, hava atmayı birbirine karıştırırlar.

Oysa başarının en kolay ve kısa yolu ÇALIŞMAKTIR.

Dehanın %1 ‘i ilham,%99 ‘i ise terdir.

Hatırlayınız  ki, gelecek, çalışkan olanlarındır.” 

Esen rüzgarlara kendini bırakarak, istediği limana ulaşmak isteyenleri bekleyen son, tam bir hayal kırıklığıdır. Matematik ve üniversite sınavlarında şans faktörünün oranı %0 ‘a yakındır. Matematik çalışarak başarılı olmalısınız. Çünkü, rakipleriniz işlerini şansa bırakmıyor. Planlı ve programlı bir şekilde hedeflerine adım adım yaklaşıyorlar. Planlı çalışan arkadaşlarınız varken, sizin işi şansa bırakmanız, erken havlu atmak olacaktır. Yol yakınken, pişman olmamanız için işi ciddiye almanızı öneririm.

Geometri dersi için plan yapmak demek, nereye ve nasıl bir yol haritası çizeceğimizi mantıklı bir şekilde, önceden kararlaştırmaktır. Geçerli ve verimli bir program hazırlayabilmek  için öncelikle, günlük yaşantınızda yer olan olayları ( bilgisayar oyunlarını LOL, Metin 2 gibi… ki bunlar en çok  zaman kaybı) ve zaman kaybına nedenleri belirlemelisiniz.

Eğer Geometri dersini başarmak istemiyorsanız, sadece seçtiğiniz size ilginç gelen konular üzerinde durun. Dersten derse konudan konuya atlayın. Zaman zaman hayale dalarak anlamsız şekiller çizin ve şekillere anlamsızca bakıp durun. Önemli kavramları atlayıp, öğrenme olaylarını hep sonraya erteleyin. Gözünüz, hep aynı matematik problemine dakikalarca takılı kalsın. Bazen sabırsızlıkla bazen de  sıkılma nedeniyle acele atlayarak çözün.Hatırlamayı sağlamak için gelişigüzel karalama yapar gibi not tutun. Hedefinize ulaşmak için rastlantılara bırakın. Matematik dersinin konusu zorlaştığında ya da sıkıcı olmaya başladığında, çalışmayı tamamen bırakın. Yani aslında, ders çalışmamak için bahaneler uydurun. Bu şekilde düşünceler ve çalışma(ma)! Kimseyi başarıya götürmez.

Matematik dersinde öğrendiğiniz gerekli bilgi ve kavramları tekrar etmelisiniz. Unutmaya karşı en iyi ilaç,

TEKRAR… TEKRAR… YİNE TEKRAR…İNADINA TEKRAR! 

Düzenli tekrar yapmayan öğrenci, daha önce öğrendiği bilgileri çok az hatırlayacağı için, bilgiler arasındaki bağlantıyı kurmakta zorlanır ve verimi düşer. Bu da zaman ve emek kaybıdır. Kısır döngüye ve umutsuzluğa yol açar. Bu bakımdan, öğrencinin unutmaması için mutlaka düzenli tekrarlar yapmalıdır. Öğrencinin matematik dersinde başarılı olması ve hedefine olaşabilmesi için yaptığı çalışma programına mutlaka bağlı kalması gerekir.

Bir matematikçi sanmaz fakat bilir. İnandırmaya çalışmaz çünkü ispat eder. Güveninizi beklemez. Belki dikkat etmenizi ister. 

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Hocası, sizlere güneşi daha çok sevmenize yetecek denli yağmur diliyorum. 

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

11. 12.2014

Leave a comment

  1. Efsane Cevat hocam,
    Söylediğiniz gibi 21 gün sonra,matematik dersinden başarıyı yakaladım.Matematikten 1. Ara sınavım 30 idi.inancımı kaybetmiştim,ancak siz geldiniz 2.Ara sınavının çok zor olmasına rağmen 50 aldım.Artık matematik Dersi benden korksun.Şimdi yeni hedefim 75 almak.Sizin sayenizde ve kendimde çalışarak bu zorlu mücadeleyi kazanacağıma inanıyorum.
    Çok teşekkürler..
    EMRE VAROL
    9.SINIF ÖĞRENCİSİ