Skip links

Matematik İstanbul Ders Verenler

MATEMATİK İSTANBUL

YKS = TYT+AYT

İÇİN BAŞARI İSTEKLE BAŞLAR, TEKNİK İLE SONUCA ULAŞIR

Matematik İstanbul Özel Ders öğretmeni ile Geometri öğrenmek için istek gücü yoksa irade gücü vardır. Matematik Geometri problemlerini istekle çözmek, irade gücü ile çözmekten daha kolaydır. İçten gelen bir istekle Matematik Geometri derslerini çalışırken, istek aniden kesilirse, devreye irade gücü girmelidir. Bir davranış içten zorlamalı da olsa tekrar tekrar yapıldıkça alışkanlık oluşturur. Alışkanlık haline gelince de o davranış zaman geçtikçe çok kolay hale gelir. Matematik Geometri çalışma alışkanlığı kendini tekrarlatmaya eğilimindedir. Alışkanlığa dönüşebilen davranış, başlangıçta zorlanma ile de olsa, sonraları istekle yapabilir hale gelebilir. Başlangıçtaki zorlama sonunda kolaylığa dönüşebilir. Hatta öğrenci alışkanlık etkisi ile ders çalışmayı bile sevebilir. Zorlama ile yapılan TYT Matematik Geometri

İstanbul Matematik Ders Verenler
Matematik İstanbul Ders Verenler

ders çalışma da zamanla alışkanlık oluşturur. Öğrenciye alışkanlığı kolay geldiği için, kişi zamanla zorlamadan ders çalışabilir.

Matematik İstanbul Özel Ders öğretmeni ile Geometri öğrenme yolculuğuna başlamak istiyorsanız, bu yolculukta size lazım olacaklar:

  • Öğrenme İsteği
  • Sabır
  • Kararlılık
  • Matematik İstanbul  Geometri Özel Ders Öğretmeni

Matematik İstanbul Özel Ders öğretmenine göre, öğrenciler ders çalışma isteklerine göre üç gruba ayrılırlar:

  • Ders çalışmayı isteyenler,
  • Ders çalışmayı istemeyen ancak istemeyi isteyenler,
  • Ders çalışmayı istemeyen ve istemeyi de istemeyenler

Matematik İstanbul Özel Ders öğretmeni ile Üçüncü grup, öğrenme ile problemi olan, en zor durumdaki gruptur. Bu gruptakiler Geometri derslerinden nefret etmelerinden dolayı derslerin zorluğunu gerçekte olduğundan daha ağır hissedeceklerdir. İstek zorlukları kolaylaştıran bir güce sahiptir. İrade gücü kişiye özel bir yetenek değildir, her öğrencide mevcut olan bir yetenektir. Bir öğrencide Matematik İstanbul Özel Ders öğretmeni ile Geometri derslerini öğrendikten sonra içinde ders çalışma isteği duymasa da, irade gücü ile kendini içten zorlayarak harekete geçebilir. İçten zorlamalı bu çabasını verimli öğrenme teknikleri ile de destekleyerek başarılı bir öğrenci olabilir. İstekle yapmak, irade gücü ile yapmaktan daha kolaydır. Fakat hayat ta her zaman istekle ilgilenmez. İsteğin sorunu istikrarsız oluşudur, bir gelir bir kayıp olur. Bu da irade gücünü yedek kuvvet olarak kullanmayı gerektirir. Nasıl elektrik kesildiğinde jeneratör otomatik olarak devreye girerse, irade gücü de devreye girmelidir. Böylece Çalışma/çözme aksamadan yürür. Başarılı öğrenme iki davranışa bağlıdır. Birincisi Öğrenme İsteği, ikincisi ise Öğrenme Tekniği. Öğrenme anında içinde bulunulan psikolojik durum ve kullanılan öğrenme yöntemleri öğrenme performansını belirler. Başka bir değişle, öğrenme anında motivasyonunun yüksek olması ve etkili öğrenme tekniklerinin kullanılması öğrenme başarısını getirir.

Matematik İstanbul Özel Ders öğretmeni der ki, YKS Matematik sınavlarında istediğiniz sonuca ulaşacağınıza inancımla size başarılar diliyor, sevgilerimi sunuyorum.

Cevat Karakayalı

13.09.2016

Leave a comment