Skip links

Matematik Küçükçekmece Özel Ders

                        MATEMATİK GEOMETRİ YKS MARATONU BİTTİ!

SIRA GELECEK SENEDE…

Matematik Küçükçekmece Geometri Özel Ders öğretmeni der ki: Matematik Geometri öğrenirken kendinizden başka kimse sizi durduramaz.

Matematik için gelecek sene sınava girecek öğrencilerin mutlaka, bu sene sınava giren öğrencilerle konuşmalıdırlar. Onların pişman oldukları davranışları dikkatle dinleyip aynı davranışı yapmamalıdırlar.

Matematik Geometri sınavında küçük hatalar, büyük puanlar kaybettiriyor. Çok iyi hazırlandığı halde her yıl yüzlerce öğrenci sınavda yaptığı hatalar nedeni ile istediği puanı alamamaktadır. Her TYT Geometri testlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar farklı ancak soru kökünün yanlış okunması, zor sorularla inatlaşarak zaman kaybetmek, cevapları optik forma yanlış aktarmak, yapılan hataların başında gelmesi nedeni ile öğrenciler bu sınava çok iyi hazırlanmalarına rağmen taktik hatalarının kurbanı olmaktadır. Bu bakımdan gelecek sene bu ince noktalara çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

Matematik Geometri
Matematik Küçükçekmece Özel Ders

 Üniversite hayali kuran öğrenciler gelecek sene düzenlenecek sınavlar için eksikliklerini şimdiden tespit edip, tamamlamak için plan yapmalıdırlar. Ancak Geometri için iyi hazırlanmak başarılı olmak için tek başına yeterli olmayabilir.

Matematik Geometri sınavında da çok dikkatli olmak önemlidir. Bunun nedeni ise her yıl binlerce öğrenci, sınava iyi hazırlanmasına rağmen, sınav anındaki heyecandan bildiği matematik Geometri sorularda dahi hata yapmaktadır. Soru kökünün dikkatli okunmaması zor bir soruyu çözmek için inatlaşmak cevapları optik forma yanlış aktarmak en çok yapılan hatalar arasında yer alıyor. Matematik Küçükçekmece Özel Ders Öğretmeninizin ifade ettiği gibi diğer hatalar ve testler göre dikkat edilmesi gerekenler ise aşağıda açıklanmıştır.

Kodlamayı Sona Bırakmayın

  • Matematik Geometri sorularını dikkatli, anlayarak ve verileri inceleyerek okuyunuz. Bilen için zaman sorun olmaz. Zaman baskısı ile hata yapmayın. Soru kökündeki olumlu-olumsuz ifadelere, altı çizgili sözcüklere dikkat edin.
  • Paragraf sorularında önce soru cümlesini okuyun.
  • Doğru düşündüğünüz ilk şıkkı hemen işaretlemeyin. Tüm şıklara mutlaka bakın.
  • Yapamadığınız sorularla inatlaşmayın. Zaman kaybedersiniz. Turlama tekniğini kullanıp, tüm soruları cevapladıktan sonra çözemediğiniz sorulara dönün.
  • Soruda verilen metni kendiniz yorulmayın.
  • Geometri sınavında yeni stratejiler denemeyin.
  • Çözdüğünüz soruları optik forma geçirirken çok dikkatli olun.
  • Türkçe ’de en çok anlam sorularında hata yapılıyor. Uzun paragraf sorularından korkmayın. Bu sorularda çoğu zaman cevap soru metninin içinde yer alıyor.
  •  Geometri, Fizik ve kimya gibi sayısal derslerin sorularında mutlaka işlem yapın, çözümü kontrol edin. Geometri sınavında her sorunun kendine özgü bir mantığı vardır. Testi çözerken sorunun mantığına göre hareket edin.

Gelecek yıl sınava girecek öğrencilere başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

27.06.2016

 

Leave a comment