Skip links

Matematik Kursu Ataköy

MATEMATİK KURSU

YKS = TYT + AYT

İLE ÖĞRENMENİN GÜCÜ 

Matematik Kursu ile Matematik Geometri öğrenmek için çalıştığınızda anlamak başkadır, bilmek başkadır; bin şeyi bilmektense, bir şeyi anlamak daha iyidir. Güneş bütün öğrenciler için aynı doğar ama yeter ki siz yaydığı ışıklardan faydalanarak Matematik Geometri çalışmasını bilin. Matematik dersinde tez elde edilen başarı, öğrenciyi kararsız ve maceraperest yapar.

Ataköy Matematik Kursu

                                                                             Matematik Kursu Ataköy

Matematik Kursu ile Matematik öğrenme, sadece okulda gerçekleştirilebilen bir faaliyet değildir. Hayatın içinde öğrenmeyi her zaman sürdürürüz. Öğrenmek isteyen öğrenci, Matematik Kursu Geometri Özel Ders Ataköy öğretmeninin bilmesi gereken sevgi, ilke, teknik ve yaklaşımlarla tanıştırarak öğretimin nasıl olması konusunda kuramsal bir bakış açısı kazandırması bu yazının en önemli amacıdır.

Matematik Kursu ile Matematik Geometri konularının öğretiminin geliştirilmesi ile ilgili olarak akla genellikle öğretim ve Matematik Kursu öğretmeni gelir. Öğretimi ve Matematik öğretmeni geliştirmeye çalışılır. Matematik öğrenme konusunda yapılan yatırımlara, harcamalara ve yayınlara bakıldığında bu çok açık bir şekilde görülür. Planlı olmak hayatın önemli bir parçasıdır. Matematik Kursu ile olduğu gibi, hayatın her kesit alanında planlı olmak çok önemlidir. Matematik dersi çalışırken, kitap okurken ve sınavda iken hep planlı veya plansız olmanın farkını yaşarız. Plan yaptığımızda geleceğimizi kontrol altına alabiliriz. Plan sayesinde mevcut enerjimizden tasarruf yapabiliriz. Nerde ve hangi durumda olursa olsun, plan yaparken aşağıdaki huşulara dikkat etmemiz gerekir:

  • Neredeyiz, ne durumdayız?
  • Nereye gidiyoruz, yani hedefimiz nedir?
  • Odaklandığımız hedef ulaşabilmemiz için neler yapmalıyız?
  • Odaklandığımız hedefe ulaştığımızı nasıl anlarız?

Önemli kararların verilmesinde zamanlama çok önemlidir. Matematik Kursu ile Matematik Geometri öğrenmek için önemli kararlar fırtınadan önce verilmelidir. Matematik öğrenmek için:

         Matematik için, yanlış zamanda erilen karar = FELAKET

        Matematik için doğru zamanda yanlış karar HATA

        Matematik için yanlış zamanda doğru kara = KABUL EDİLMEME

       Matematik için doğru zamanda doğru karar = BAŞARI

Demektir.

Matematik Kursu ile Matematik için motivasyonu olumsuz bir yönde etkileyen bir faktör, koşullanmışlıktır. Daha doğru bir ifade şekli ile edebileceğimiz öğrenilmiş çaresizliktir. Bir tonluk bir fil tonlarca ağırlıktaki ağacı kaldırabilir. Ama yine aynı fil küçük bir kazığa bağlanabilir. Ne kadar zorlarsa zorlasın kazığı yerinden oynatamadığını görür ve sonradan fil ne kadar güçlü bir hale gelirse gelsin yerde duran kazığı gördüğü sürece hareket edemeyeceğine inanmaya başlar.

Tüm öğrencilere keyifli bir Matematik öğretim yılı geçirmeleri dileğiyle…( Efsane Cevat Hoca)

Cevat Karakayalı

03.08.2017

 

Leave a comment