Skip links

Matematik LYS Özel Ders

MATEMATİK LYS

YKS = TYT + AYT PROBLEMLERİNİ ÇÖZERKEN

HIZINA HIZ KATACAK STRATEJİLER

 Matematik LYS çözdüğün soruların sayısı için “varış çizgisi diye bir şey yok.” Matematik LYS için içindeki süper güçle bağlantı kur ve uç! Uykunun Matematik LYS Geometri sorusu çözümünde hızını etkilediğini zaten biliyor olmalısın. Fakat bu etkiler bizi bile şaşırttı. Matematik LYS problemlerini çözerken hızına hız katacak stratejiler istiyor musun? Yakın zamanda Matematik LYS denemesine girdin mi? Önemli değil. Daha fazla net yapmak istiyorsan ve istediğin netlere ulaşmak istiyorsan, bu yazı senin için geliyor. Matematik LYS öğrenmek için haydi bize katıl

matematik lys, geometri lys
matematik lys özel ders

3G’nin yavaşladığını 4G’ye geçmeden önce biliyordun. Aynı şey girdiğin Matematik LYS sınavları için de geçerli. Matematik Geometri soru çözme temponu artırarak Matematik Geometri sorularını çözmek birçok faydayı yanında getiriyor.

Birincisi:

Çok çözülen Matematik TYT sorularında beyin çok hızlı düşünmene yardımcı oluyor. Böylece daha hız biçimde ilerleyebiliyor ve her çözdüğün sorudan sonra bir sonraki soruları daha hızlı çözebiliyorsun.

İkincisi:

Daha fazla Matematik Geometri testleri- ki burada önemli olan hangi konularda çözdüğün sorular. Araştırmalar soru çözme hızının çok soru çözme ile doğru orantılı olduğunu gösteriyor. Matematik Geometri ile ilgili soru çözme senin geleceğinin garantisidir. Soru çözme işlemi sana kilolarca baskı uyguluyorsa, unutma ki pişmanlık tonlarca uygular.

Olayın en iyi kısmına gelirsek:

LYS Matematik Geometri soru çözme temponu artırmak için, rutin programını tamamen değiştirmen gerekmiyor. Aslında Matematik Geometri LYS Özel Ders Başakşehir öğrenmeni, haftalık programına hız odaklı bir egzersiz eklemenin, güvenli bir biçimde kazanımlarını artıracağına katılıyor. Güvenilir  E İyi  Matematik TYT Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmenlerinden aldığımız beş hız prensibi, sana kısa yol gösterecek.

En hızlı 40 YGS Matematik Geometri sorularını çözebilmek için neye odaklanacağını çok iyi bilmelisin. Kendini rahat ve güçlü hissetmelisin. Öyle hissetmiyorsan daha az net çıkarırsın. Aslında bütün mesele beynine güvenmek. Matematik  sınavından 50 net çıkarabilmek için yapman gereken en önemli şey tutarlılık sağlamak. Matematik  sınavından iki ay öncesinde geri sayma başlıyor ve o zaman zarfında haftalık üç deneme yapman gerekiyor.

 Matematik TYT Geometri sınavı için size vereceğim en önemli tavsiye dengeli olmak, etkin ve verimli ders çalışmak olmalıdır. Matematik  deneme sınavında en zorlu dakikalarında hatırlaman gereken, sizi motive edecek bir tavsiyem veya ilham verici bir sözüm var. Sizin sloganınız şu olmalı: Asla sizin bir varış çizginiz olmamalı, hedefine ulaşıncaya kadar soru çözmeye çalışmalısın.

Matematik LYS sınavına Aylar kala…

  • Çalışma sürenizi gözden geçirmelisiniz.

Sınava kadar kalan zamanı maksimum değerlendirebilmek için öncelikle zaman planlanması yapılmalıdır. Yapılacak planlamada puan getirisi en çok olan dersler, az bir tekrarla tekrar hatırlanabilecek konular ve bunlara ne kadar zaman ayrılacağı önceden belirlenmelidir. LYS Geometri sınavına az bir zaman kala yapılacak çalışmalar, şu ana kadar yapılmış çalışmaları daha anlamlı kılacaktır.

  • LYS Geometri Matematik sınavında yüksek puan almak için konuları bolca tekrar edilmesi gerekir

Öncelikle haziran ayına kadar LYS Geometri Matematik konuları bitirecek biçimde çalışılmalıdır. Sınava kadar kalan sürede pekiştirmeye yönelik bol bol soru çözmede ve tekrar yapmada fayda var. Adaylar kendilerini yetersiz gördüğü konuları tespit ederek tekrar çalışmalıdırlar. Hiç bilemediğiniz konulara zaman ayırarak çalışmak yerine önceden kısmen öğrenilmiş konuları pekiştirmek için tekrar etmek daha faydalı olacağını düşünüyorum.

  • Geçmiş yılların soruları mutlaka çözülmüş olmalıdır.

Çıkmış LYS Geometri Matematik sınav soruları bu seneki sınav sorularının habercisidir. Konu eksiği olamayan öğrenciler geçmiş yıllara ait ÖYS ve geçen seneye ait lys de çıkmış soruları çözmelidir. Bu çalışma aynı zamanda konu tekrarı işlevini görür. Çıkmış soruları çözmekle sınavda hangi konulardan soru geldiği, soruların mantığı, soruların soruluş biçimini, hangi konulardan ne tür soru sorulabileceğini, soruların zorluk ve kolaylık dereceleri belirlenebilecektir. Unutmayınız ki, çıkmış sorular gelecek sen soruların aynası niteliğindedir.

En İyi Bakırköy Matematik Geometri Özel Ders Hocası bu yıl haziran ayında gireceğiniz sınavlarda  tüm öğrencilere başarılar diler.  Bu yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umar.

Cevat Karakayalı

04.11.2016

 

Leave a comment

  1. Yorumun devamından da anlayabileceğiniz gibi TM ögrencisiyim ve Matematik ile aram çok KÖTÜ (idi). Ortaokuldan beri baş belam olan matematik dersini bana Matematik Öğretmenime öncelikle buradan teşekkür ediyorum. Sanki Sokrates’ten ders alıyor gibiyim. Sokrates tarafından ortaya atılan doğurtma yöntemi ile (bana öyle geliyor), Bilmediğimi düşündüğüm şeyleri aslında bildiğimi veya yapabileceğimi bana gösteriyor. Şu anda LYS Matematik Özel Ders Matematik Öğretmenimden 8. dersimi alıyorum. YGS Matemaik konularının (Köklü Sayılar, Üslü Sayılar, Çarpanlara ayırma vs.) önemli bölümünü resmen zihnime aktardı. Ayriyetten çözmekte olduğum LYS ve YGS Geometri sorularını inceliyor. Bu yazıyı okuyorsanız. İster Thales ister Pisagor ile aranız kötü ise. Karşınızda resmen Sokrates var. Bende Platon olarak Hocamın Savunmasını burada yapıyorum. Iyı ki varsın Efsane Cevat Hoca.