Skip links

MATEMATİK MERHABA

MATEMATİK HAYATINI KEŞFET

 GÜÇLÜ ÖĞRENCİLİK YILLARI İÇİN KENDİN OL!

Matematik için, öğrencilik yıllarında mutluluk, Matematik problemlerini çözerek varacağınız bir istasyon değildir, mutluluk Matematik çalışarak içten gelendir ve senin bir parçan olmalıdır.

Matematik için, öğrencilik hayatınızda bir yıl sonrasını düşünüyorsanız tohum ekiniz, on yıl sonrasını düşünüyorsanız ağaç dikiniz, geleceğinizi düşünüyorsanız ve tasarlıyorsanız Geometri  öğrenmeye çalışmalısınız. Çünkü bir kez tohum ekerseniz bir kez ürün alırsınız, bir ağaç dikerseniz on kez ürün alırsınız, eğer kendinizi eğitir ve Geometri öğrenirseniz hayat boyunca (çocuklarınız dâhil) iyi bir meslek sahibi olursunuz, yüz kat ürün alırsınız. Okul zamanı Geometri ödevlerini başkasına yaptırırsan başkası öğrenir ve sen öğrenemezsin. Başak bir ifade ile “Birine bir balık verirsen bir defa  doyar, balık tutmayı öğrenirsen ömrü boyunca doyar.” Biçiminde düşünebiliriz. Eğer Geometri soruların çözemiyorsan, Matematik Özel Ders Küçükçekmece öğretmeninden destek alabilirsin.

Yeter derecede Geometri  ile ilgili kavram ve bilgilere sahip olmalısın ki, etrafında çok iyi Geomerti problemlerini çözen öğrenci arkadaşlarını lüzumundan fazla büyük görmeyesin; fakat fazla Geometri bilgesi olacak kadar da eğitim görmüş olmalısın ki onları küçük görmeyesin.

Matematik Özel Ders Avcılar
Matematik Özel Ders Küçükçekmece

Ben Matematik,

Sen; Mert, Ayhan, Tamer, Engin, Musa, Ayten, Turhan, İsmet, Kaan…

Sanıyorum seninle, konuşmaya başladığın günlerde tanıştık. Daha ufacıktın o zaman. Parmakların minicik, dişlerin bir ya da iki tane idi, tıpkı sayabildiğin Geometri dersindeki doğal sayılar gibi… Her şeye gülerdin.Her şeye ağlardın…

Biliyor musun, senin okula gelmeni, tanımlarımla, özlemlerimle, özelliklerimle Geometri dersini tanışmanı uzun süre bekledim.  Sabırsızlıkla beklerken bir yandan da korktum, yılan gibi bir şey olduğumu düşünür de Geometri  abini sevmezsin diye. Beni sana güzel anlatacak; Geometri kitaplara ve  Bakırköy Geometri Özel Ders öğretmenine sahip olmanı ümit ederim.

Gün geldi, okullu oldun. Artık sen 1. Sınıfa giden bir öğrenciydin. Resmen bir öğrenciydin. Sınıfta, sadece sana ait özel bir Geometri dersine ait bir özel numaran vardı. Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenin seni bazen numaranla çağıracak ve bu durum senin çok hoşuna gidecekti. Matematik Geometri Özel Ders Halkalı öğretmenin “Çocuklar dersimiz Matematik” dediğinde, tatlı tatlı gülümsemiştin. Bir de baban sana sürprizler yaptığında gülümserdin. İlkokuldaki beş yıl boyunca arkadaşlığımız devam edecekti. Aramızda hiç kırgınlıklar olmadı diyemeyiz. Aramızda küçük kırgınlıklar oldu tabi ki.

Gerçek güzelliklerin seninle olması, yüzünün hep gülmesi ve sevdiklerinizle mutlu olman temenniyle.

Cevat Karakayalı

18.09.2015

Math Cevat Tutor

Leave a comment