Skip links

MATEMATİK ÖĞRENME KARARLILIĞI

         MATEMATİK ÖĞRENME KARARLILIĞI

 Matematik öğrendiğinizde hayalleriniz gerçekleştirir!

Matematik Geometri derslerini sevmeyen, yapamayacağından endişelen öğrenci, bazen ne ileri ne geri tek bir adım atamaz ya… Matematik ve Geometri derslerine çalışmayı ve yanında tutmayı bilmez ama o derslerin yokluğunu da istemez, ondan da çalışmaktan vazgeçemez. Matematik ve Geometri derslerini kaybetmeyi göze alamaz ama kazanmak için de mücadele etmez. Can Yücel’in “kaybetme” şiirinde belirttiği gibi Geometri derslerini öğrenmek ve başarmak için mücadele etmek gerekir. Mücadele etmediğiniz zaman kaybetmeyi göze almış olursunuz. Mücadele ederken ısrarlı ve kararlı olmak bir başka ifade ile azimli olmak en büyük güçtür. Buna ilave olarak, yolunu aydınlatmada yardımcı olacak ve tecrübelerini size aktaracak Matematik Geometri Özel Ders Atakent Öğretmenine ihtiyaç duyabilirsiniz. Özel Geometri öğretmeninin anlatacaklarını nasihat olarak değil, senden kıdemli bir yol arkadaşın olarak görmeni talep ediyorum.

Matematik Öğrenme Kararlılığı
Matematik Özel Ders ile Matematik Öğrenme Kararlılığı

Mümin Sekman’ın bu konudaki uyarısı dikkate değer. “Unutma, zafer bir dakika daha dayanabilenindir. Hayat mucizelerle doludur. Bazen hiç kurtulamayacağımızı düşündüğümüz durumlardan, şartlar değişir kurtuluruz. Umudumuzu kaybetmemeli ve çabalamaya devam etmeliyiz. Biz çabalamaya devam edersek, şartlar da bizim lehimize devam etmeye başlayacaktır.”

Sekman’a göre; “zorlukları azimle yenmek kadar büyük düşünebilmek de önemlidir. Büyük hayalleri olanlar, hayallerine giden yolda yaşayacakları geçici ve küçük hayal kırıklıklarında cesaretlerini kaybetmemeleri gerekir. Korkuları var, korkularımızı aşabiliriz. Senin hayallerinin yüksekliği ne kadar? Çünkü sen yükseldikçe önündeki engeller küçülür.”

Kişi azimli olmakla birlikte eğer iyimserse de başarıya giden engelleri aşması daha kolay olur. Zorluklar karşısında kişinin tahammülünü artıran iyimserliktir.

Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni öğrencinin fiziksel, duygusal ve sosyal yönleriyle kendisini tanımasına, farkındalık kazanmasına, Geometri problemlerini çözme gücünü geliştirmesine, çevre ile olumlu ilişkiler kurabilmesi için gerekli tutum ve becerileri kazanabilmesine yardımcı olur. Kişisel, eğitsel ve mesleki rehberlik alanlarında bilgiler vererek Geometri derslerinin önemini vurgular. Öğrencinin konu eksiklerini saptamak, bu eksikleri tamamlamak ve sonuçlarının öğretim hizmetinde kullanılması amacıyla  Geometri tarama/deneme sınavları uygular. Yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen verilen ışığında öğrenciyi yakından tanır, takip eder ve kişisel gelişmeleri ne uygun yönlendirmelerde bulunur. Ayrıca öğrencinin YGS ve YKS Geometri sınavlarında başarılı olması için soru çözmesi ve eksiklerinin giderilmesi sağlanır.

Araştıran, sorgulayan ve hayat boyu öğrenen bireyler olmanız dileyiğle…

Cevat Karakayalı

19.02.2015

Leave a comment