Skip links

Matematik Öğretmeni Beylikdüzü

Matematik Öğretmeni Beylikdüzü

Matematik Öğretmeni Beylikdüzü
Matematik Öğretmeni Beylikdüzü

Matematik Öğretmeni Beylikdüzü öğretmeni diyor ki: YKS = TYT+AYT sınav sistemleri ile birlikte üniversite giriş soru tarzları da değişmektedir. TYT Matematik soruları, öğrencilerin temel bilgi ve kavramları doğru anlayıp anlamadığını, olaylar arsında ilişki kurma  ya da yorum yapma becerilerini ölçmek üzere hazırlanmaktadır. TYT Matematik ve TYT Geometri testlerinde bilgiyi ölçen soruların yanı sıra Matematik eğitiminin öngördüğü kazanımlar da değerlendirilmelidir. Özellikle muhakeme yapma, genelleme yapma, sonuç çıkarma veya öngörülmüş duruma göre problem çözme becerileri öne çıkmıştır. Burumdan hareketle ve bakış açısı altında yeni soru türleri ortaya çıkmıştır. Formül kullanmadan mantıksal çözüm tekniklerin öğrenilmesi gerekmektedir. Özetle öğrencinin her türlü YKS Matematik Geometri sınav çalışmalarında ” Bu işi profesyonel bir ekiple götürmelisiniz. İşi uzmanına teslim etmelisiniz.”

Matematik Öğretmeni Beylikdüzü öğretmenine göre, Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeninin başarısı: İyi bir ekip çalışması yapmasında, ayrıntıları atlamamasına, başarıya giden yolda analizleri doğru yapmasında her öğrencisine ayrı ayrı önem vermesinde yatmaktadır. Bir amaç sahibi olmak oto kontrol (iç disiplin) gücünüzü artırır. öğrenci, amacının gereğini yapmadığında en azından irade gücünün zayıf olduğunun farında olur. Hayatını kontrol altında tutma güvenini verir. Öğrencinin bir amacı olması, yaşamını yöneltme duygusu verir, geleceğin belirsizliğinden kaynaklanan korkuları ve panik atakları azalır ya da kontrol altına alınmış olur. Hayat amacına sahip olmanın faydaları çok olmakla birlikte amaçlı bir şekilde yaşayanların sayısı şaşılacak kadar azdır. Çoğu öğrenciler öğrencilik yaşam amaçlarını bilinçli bir şekilde belirleyip, bir deftere yazılı olarak yazmaktan kaçınır.

Matematik Öğretmeni Beylikdüzü öğretmenine göre, YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlıkta motivasyon çok önemlidir. Bu sebepten tüm öğretmenlerin derse başlarken öğrenci ile göz teması ve vücut dili ile öğrencisini derse hazırlamalıdır. Öğrenme güçlüklerini öğrenciyle bire bir ilgi odaklı olarak çözer. Kendi gücünün, potansiyelinin farkına varan kişi kendini tanımaya, gücünü fark etmeye başlayınca üretken olur ve hayatı daha anlamlı yaşar. İşte  AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninin bu potansiyeli fark ettirme kabiliyeti olmalıdır. Öğrencinin özünden gelen gücü fark ettirmek ve üzerine koymak öğrenciyi başarıdan başarıya koşturur. Kendindeki gücü keşfeden öğrenciler ayrıca motivasyonlarını artırma amaçlı; tiyatro ve sinemaya gitmeli ve müzik dinlemelidirler. Spor yapmalıdırlar. Böylece öğrenciler hem sınava hazırlanır hem de yaşam başarılarına katkıda bulunurlar.

Matematik Öğretmeni Beylikdüzü öğretmeni, “İlkokulun kapısından Üniversitenin kapısına” giden bu zorlu yolda sizlere başarılar dilerken “ Matematik çözen kaleminiz sivri ve zihninizin açık olmasını diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

08.10. 2019

 

 

Leave a comment