Skip links

Matematik Özel Bire-Bir Ders

MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN

HEDEFLERİNİZ VAR. PEKİ, ZİHNİNİZ BUNA HAZIR MI?

SON ZAMANLARDA MATEMATİK İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR KARAR ALDINIZ MI?

Matematik Geometri öğrenmek için haydi çalışmaya diye bir  ses yükseliyorsa, işte işte o zaman geleceğiniz tamamdır.

Matematik Geometri Birebir Özel Ders Öğretmeniniz size hem okul derslerinizde ve aynı zamanda hem de lise son sınıfta gireceğiniz YKS = TYT +AYT Matematik Geometri üniversite sınavlarında yardımcı olur.

Matematik Geometri
Matematik Birebir Özel Ders Halkalı

Matematik Geometri derslerinde başarı, zamana yayılmış kapsamlı bir çalışma ile sağlanacağı gerçeğine inanmalısınız. Başka bir ifade ile Matematik Geometri temel gerektiren bir derstir. Bu yüzden hem okul hem de sınav YKS = TYT +AYT  Matematik Geometri başarınızı artırmanın doğru yolu, öğrencilik bu yıllarından itibaren iyi bir alt yapı ile temel Geometri dersini etkin, disiplinli bir çalışma ile gerçekleşir.

Matematik Geometri derslerinde başarı yalnızca bir konu ile ilgili kural veya bağıntıları bilmekle ya da teorem ve bilgileri körü körüne ezberlemekle sağlanamayacağını bilmeniz gerekir. Her konu ile ilgili yüzlerce özgün sorular çözerek öğrendiklerinizi pekiştirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle konunda uzman olmuş iyi bir tecrübeli Matematik Geometri Özel Ders Halkalı öğretmeninize ihtiyacınız olabilir. Bunun yanında iyi bir kaynakta konular anlaşılabilir bir biçimde anlatılmalı ve egzersiz yapacağınız bol soru bulunmalıdır.

Özellikle ilk basamak sınavı olan TYT Geometri sınavında çıkan soruların büyük bölümü 10.sınıf konularından çıkmaktadır. 10.sınıf matematik kitabını çalışırken sadece bu yıla değil geleceğe de hazırlık yaptığınızı unutmamanız gerekmektedir.

ÜNİVERSİTE HEDEFİ İÇİN AMAÇ BELİRLEMEK ÖNEMLİDİR

Ulaşmak istediğiniz hedefler size ait değilse, onlara ulaştığınızda aslında tam da istemediğiniz bir şeye sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz. İşin kötüsü, tüm emekleriniz, çabalarınız hatta zamanınız da boşa gitmiş olabilir. Bu yüzden Geometri için bir hedef belirlerken, öncelikli olarak o hedefin sizin istediğiniz bir şey olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Hedefleriniz; aileniz, arkadaşlarınız, yaşadığınız koşullar tarafından belirlenmemelidir. Bu yüzden başkalarının sizin hedeflerinizi ve yapabileceklerinizi belirlemelerine izin vermemelisiniz.

  • Hedefleriniz Anlamlı Olmalı

Hedefleriniz ne kadar anlamlı ise sabahları canınız istemese bile yataktan çıkma istediği ve enerji verecektir. Kendinizi tutarlı bir biçimde  Geometri dersini çalışma eylemine geçirecektir.

Şayet bunlar sizi heyecanlandırmıyorsa aklınıza şunu getirebilirsiniz: “Disiplin size kilolarca uygularken, amaçsızca akıp giden bir öğrencilik yıllarının pişmanlığı tonlarca uygular.”

Gelecekte “Keşke daha fazla  Geometri dememek için anlamalı hedefler belirlemelisiniz.

  • Hedefleriniz Kesin Ve Ölçülebilir Olmalı

Öğrencilerin istedikleri şeye ulaşamamalarının en büyük nedenlerinden birisi, istedikleri şeyi tam olarak tanımlayamamalarıdır. Şayet, hedefiniz Matematik Geometri derslerinden 50’ yi şaşma, 60’ şı aşma olarak sınıfı geçmek” ise bu iyi tanımlanmış bir hedef değildir. Bunu yerine “Matematik Geometri çalışarak en az 90 alacağım” daha belirgin ve anlamlı bir hedef olduğunu söyleyebilirim.

  • Hedeflerinizi Belirlerken Beceri ve yeteneklerini Gözden geçirmelisin

Başarılı öğrencilerin özelliklerinden biri de ilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirmek için yeterli kapasiteye sahip olup olmadıklarını bilmeleridir. Bu yüzden siz de Geometri için ilgi ve yeteneklerinizi iyi değerlendirmeli ve yapmaktan mutlu olamayacağınız bir alanı kendinize hedef olarak seçmemelisiniz.

  • Belirlediğiniz Hedefleri Gerçekleştirebileceğinize İnanmalısınız

Bir işi başarabilmenin temel koşullarından biri, hedefe ulaşmak için gereken çalışmayı zamana yaymaktır. Böylece belirlenen hedefe adım adım yaklaştıkça başarmaya olan inanç da kendiliğinden artacaktır. Başarmaya olan inancın en önemli olan kaynağı ise, elde edilmiş başarılardır. Bu yüzden  Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninizin tavsiyelerine uymanızı tavsiye ederim.

  • Belirlediğiniz Hedefler Motive Edici Bir Özelliğe Sahip Olmalıdır

Belirlediğiniz hedeflerin motive edici olması, ulaşılabilir olup olmamalarına bağlıdır. Ulaşılabilir bir hedef olması çalışma azmini artırır ve ataleti yener.

İçten gelen duygularla düzenli çalışan bir öğrenci için Matematik Geometri korkusunu yeneceği kanısındayım. Matematik Özel ders öğretmeninizle aynı düşünceyi paylaşacağınıza inanıyor, başarılı bir sene diliyorum…

Cevat Karakayali

25.09.2016

Leave a comment