Skip links

Matematik Özel Ders Başakşehir

MATEMATİK

YKS = TYT +AYT

İÇİN YÜREKTEN İNANIN, SEÇTİĞİNİZ ÖĞRENCİLİK HAYATI YAŞAYIN

Matematik için başarıya inandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız.

Matematik Özel Ders Başakşehir
Matematik Özel Ders Başakşehir

Matematik Geometri Özel Ders Bakırköy öğretmeninin ifade ettiği gibi,Matematik için günümüzde zamanın ve hızın önemi daha da arttı. Atasözleri ve özdeyişler de değişti. Örneğin: “Büyük balık küçük balığı yutar”, yerine “ Hızlı balık yavaş balığı yutar” kullanılmaya başlandı. Dijital bir öğrencilik hayatı yaşıyoruz. Öğrencilik hayatının günlük ritmi ve temposuna ayak uydurabilme çabası ile Matematik için bir koşturma içerisindeyiz. Bu durum da öğrencileri “kim olmak istediğimizden” ve “gerçekten neyi çalışmak ve ne yapmak istediklerinden” koparıyor. Okuldaki öğrencilerin çoğu elinden en iyisini yapmaya çalışıyor. Karşılaştıkları Matematik netlerini artırmak için kapasitelerini aştığı zaman, sağlıklarını tehlikeye atan çözümler üretiyorlar. YKS = TYT + AYT  Matematik Geometri netlerini hızlı bir biçimde artırma talepleri bu öğrencileri sabırsız ve tahammülsüz kılıyor.

Matematik çalışma süresi olarak belirtilen “7×24” kavramı” öğrencilik hayatının ritmini tanımlar duruma geliyor. Ancak başarının bugün böylesine yoğun yaşamak ve çalışmakla ya da zamanı fetiş haline getirmekle ilgili olmadığını görüyoruz. Yüksek başarının temelinde zamanın değil, enerjinin kullanış içimi yatıyor.

Gerçekten de öğrencilik hayatımızda elde ettiğimiz başarı harcadığımız zamana değil, enerjimizi nasıl kullandığımıza bağlıdır. Enerjiyi doğru miktar, nitelik ve yoğunlukta esas amaçlarımıza odaklayamadığımız takdirde elde edeceğimiz sonuç, potansiyelimizi temsil etmeyecektir.

TYT Geometri sınavındaki elde edeceklerimiz, masa başında ne kadar zaman geçirdiğimize değil, o süre içinde enerjimizi ne ölçüde ve nereye odaklayarak kullandığımıza bağlıdır. Zaman enerjiye dönüştüğünde anlam kazanır. Bir günde kaç saat olduğu bellidir ve bunu değiştiremeyiz, ancak sahip olduğumuz enerjinin miktarı, niteliği ve kullanış biçimi bütünü ile bize bağlıdır. Başka bir ifade ile ömrümüzün uzunluğu elimizde olamasa da derinliği ve yoğunluğu tamamen bizim elimizdedir.

MATEMATİK ÖZEL DERS BAŞAKŞEHİR  ÖĞRETMENİNİZDEN MATEMATİK İÇİN ENERJİ ODAKLARI

Enerjinizi yarı sabah, öğrencilik yaşantınıza daha olumlu ve yoğun bir biçimde odaklayacak olursanız, o gün hayatınızda neler değiştirdi, bir düşünün. Öğrencilerin Geometri başarısı, mutluluğu ve kalitesi, enerjilerinin miktarına, bunu nereye ve ne düzeyde odaklandıklarına bağlıdır. Öğrenci enerjisini dört düzeyde toplayabilir.

 • Yürekten inanır
 • Bağlanır
 • Kısmen bağlanır
 • Kopar

Matematik Özel Ders Başakşehir öğretmeninize göre,yürekten inanma, kısa vadeli kişisel çıkarlarımızın ötesinde bir amaca yüksek bedensel enerji, duygusal bağlılık, zihinsel yoğunlaşma ve manevi uyumu içeren bir odaklanma gerektirir

Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

17.07.2016

 

Leave a comment

 1. MATEMATİK ÇALIŞMAK İÇİN HAREKETE GEÇME ZAMANI GELDİ !
  SENEYE TEOG İÇİN BAŞARILI OLMA SIRASI BENDE…
  Matematik özel ders öğretmenim bana Matematik ,Fen ve Teknoloji derslerine nasıl çalışmam gerektiğini öğretti ve öğrendiğim matematik bilgilerini hafızamda nasıl tutabileceğimin stratejilerini gösterdi.İşin püf noktası: TEKRAR,TEKRAR,TEKRAR,İNADINA TEKRAR…Matematik ve Fen ve Teknoloji derslerine “TAM ÖĞRENME” tekniklerini ve hafızamda nasıl tutucağımı öğretti.Herşey için teşekkürler Efsane Math Cevat Hocam (EMCH) 🙂

 2. Matematik geometri öğrendiğimde ygs netlerim artıcak…
  Matematik özel ders öğretmenimde ygs matematik çalıştıktan sonra netlerim arttı, ama yeterli değil daha verimli , etkin ve planlı çalışarak hedeflediğim netlere ulaşacağıma inanıyorum …

 3. Matematik Geometri öğrendiğimde hayat benim için çok kolay olucak.11.Sınıf için bölüm seçme zamanı gelmişken Matematik Geometri Ozel ders öğretmenim sayesinde matematik’e olan ilgim ve isteğim arttı.Geometri ile ilgili örnekler öğrenme /öğretme sürecine uygun olarak en basit olandan daha cok bilgi içeren türlere göre çözdüğümüzden karşıma çıkan her matematik ve geometri sorusunu rahatlıkla çözebiliyorum bana katkıların için teşekkür ederim hocam

 4. YGS MATEMATİK – GEOMETRİ ÖZEL DERS ÖĞRETMENİM BAŞARI İÇİN YARINIMI BUGÜNDEN BELİRLER. DERS DIŞINDA DAHİ BANA TAM DESTEK VERDİĞİ İÇİN. MORALİM DE ARTIYOR VE MATEMATİK – GEOMETRİ NETLERİM YÜKSELİYOR. AYRICA MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİM SADECE FORMÜLLERİ EZBERLETMEK YERİNE MANTIĞINI ANLAMA VE ZİHİNDE TUTMATEKNİKLERİ DE ÖĞRETTİĞİ İÇİN DERSLER OLDUKÇA VERİMLİ GEÇİYOR. İYİ Kİ VARSIN CEVAT HOCA.

 5. MATEMATİK İÇİN YARINIMI BUGÜN BELİRLER.. MATEMATİK İÇİN OLUMLU DÜŞÜNMELİYİZ!!
  MATEMATİK ÖZEL DERSLERİNE KARŞI ÖNYARGILI OLMAMAK GEREK!
  MATEMATİK DERSİNİ ANLAMADIĞIM İÇİN ANNEMİN ISRARI ÜZERİNE ANNEMİN ARAŞTIRMALARI SONUCUNDA MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİ BULDUK ANCAK BEN ÇOK İSTEKSİZDİM ŞİMDİ KENDİMDEN EMİNİM BEN ÖNYARGILI OLDUĞUM İÇİN MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİ İSTEMİYORDUM ANCAK EFSANE MATH CEVAT HOCAYLA TANIŞTIK ÖZGÜVENİMİ ARTTIRDI VE DERSLERE DEVAM EDİYORUZ MATEMATİK KONULARINI ÇOK İYİ ANLADIM CEVAT HOCA SEVGİ AŞILAYARAK MATEMATİĞİ ANLATIYOR TEŞEKÜRKER EFSANE MATH CEVAT HOCAM.
  berfin su okur// 9sınıf öğrencisi

 6. MATEMATİK ALDIKLARINDAN,DAİMA BİZE FAZLASINI VERİR!
  Matematik benim korkulu rüyamdı.Ancak Matematik özel ders almaya başladıktan sonra Matematik dersi bana biraz daha sevimli geldi.İşin sırrı matematik dersini tekrar etmekten geçtiğini öğrendim.Matematik özel ders öğretmenimden sonra konuları çok iyi anlamaya başladım.Ancak daha fazla çalışmam gerektiğini biliyorum.Sınav çok yaklaştı sınavdan iyi bir not alacağıma inanıyorum.Çokgenlerden altıgen ve beşgenin özelliklerini çok iyi öğrendim iki gün sonra matematik-10 dersinden 2.dönemin ilk sınavı var çok iyi bir not alacağıma inanıyorum.
  Bana bu konuda yardımlarını esirgemeyen efsane math cevat hocaya çok teşekkür ediyorum.