Skip links

Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken POMODORO TEKNİĞİNİ kullanmalısınız.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü
Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Öğrenci çalışacağı Matematik konusunu belirler. Öğrenci telefonla bağlatışını kesmelidir. 25 dakika süresini başlat ve çalışmaya başla. Ayrıca, 25 dakika sonra 5 dakika mola ver. Bir Pomodoro bitti. Günde 4 Pomodoro da 35-40 dakika mola olacak şekilde, toplamda 26 Pomodoro yapmalısınız. Dahası, AYT matematik sınavı için çok verimli olur. Matematik dersini çalışırken, kısa notlar almayı ve formülleri yazmayı sakın unutmayın. Geometri dersinde yaptığınız yanlışlara geri dönmeyi sakın unutmayınız. Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders hocası için, bol bol soru çözmeyi ve deneme yapmak çok önemlidir. Matematik konusunu çalışmayı ve zamanı verimli kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Ek olarak plan da olayın bir parçasıdır. En verimli tekrar ne zaman olur? Biliyor musunuz? Sabah uyandıktan sonra ve akşam uykudan önce iaç gibi gelir. Ayrıca 24-48 saatlik zaman diliminde. Bir haftalık ve aylık zaman diliminde de iyi olur.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasının ifade ettiği gibi, AYT Matematik sınav stresini ve motivasyonu kontrol eden her öğrenci başarılı olur. Dahası, Motivasyonu artırmak için stresten nasıl uzak durabiliriz?  Bu nedenle sorunun cevabı birden fazladır. Ayrıca birçok çözüm ve yöntem vardır. Bilindiği gibi stresi en çok yaşayan öğrencilerdir. Yıllarca deneyimlerim sonuçlarına göre üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok sınav stresi yaşarlar. Bu yüzden üniversite YKS Matematik sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yaşadığı psikolojiyi yakından takip ediyorum. Öğrencilerin sık yaşadığı sorunlara bir göz atalım…

-TYT Matematik/Geometri deneme sınavlarında başım ağrıyor.

-Sıkça hastalanıyorum ve bu durum uzun sürüyor.

-Temel Matematik /Geometri dersinde, dört işlem hataları çok yapıyorum.

-İstediğim bölümü kazansam başka hiçbir şey istemiyorum.

-YKS Matematik/Geometri sınavları ile ilgili artık birçok kabuslar görmeye başladım.

-Tırnaklarımı koparıyorum ve  saçlarım çok dökülüyor.

-Çok gerginim ve bağışıklık sistemim çöktü. Kendimi nasıl sakinleştirebilirim acaba? Bana kim yardım edebilir …

En İyi Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, stresin olumlu bir yönü de öğrencilere Matematik /Geometri dersi çalışma gücü vermesidir. “Biliyorsunuz ki, öğrencilik yaşantınızda YKS Matematik/Geometri  sınavlarına çalışmayı ertelemek geleceğinizdeki mutluluğu ertelemektir. Öğrencilik hayatınızı keyifli bir yolculuğa dönüştürmek sizin elinizde…”

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders Hocası sizlere YKS matematik sınavlarında başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

25.03.2022

Leave a comment