Skip links

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni

YKS Matematik Geometri Sınavları İçin son Viraja Girerken

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni
Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni diyor ki:  YKS Matematik Sınavlarında başarının başlıca sırrı hiçbir işi ertelememekten geçer. “Aklımı seveyim…Ben çalışmadan da AYT Matematik sınavından başarılı olurum” diye kendine güvenmekle, hava atmayı birbirine karıştırır. Bilmiyor ki, TYT Matematik sınavında başarının en kolay ve kestirme yolu çalışmaktır. Dehanın %1 i ilham, %99 terdir. Yarın TYT Matematik çalışırım demek ders çalışmak istemiyorum anlamına eşittir. AYT Matematik çalışmasını ertelemek hangi sebeple olursa olsun çok kötü bir çözüm yoludur.TYT Matematik sınavına hazırlık için en iyi ve en uygun zaman “bugün”dür. Bir istek yaratmak , onu beslemek, geliştirmek ve çoğaltmak erdemli bir şiirdir. Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni soruyor! Günde/ haftada kaç saat çalışmalısınız? Çalışmada verimli sağlayan dersin başında kaç saat geçirdiğinizden çok, bu saatlerin nasıl geçirildiğidir. Öğrenciden öğrenciye göre değişmekle beraber, haftada 20 saatin altına düşmeyen, düzenli ve programlı bir etkin ders çalışma ile hedefinize kesinlikle ulaşırsınız.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni  için yüksek sesle okumak çok önemlidir. Okuduğunuzu yüksek sesle tekrarlayın. Evdeki koşullar eğer yüksek sesle okumanıza olanak vermiyorsa, bu durumda okuduğunuzu yazmalısın. Bunu nedeni ise, içinden ve hafif sesle okunan veya çalışılan bilgiler, bütünü ile zihinsel bir izlenim olarak kalır. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Öğretmeni dikkati yoğunlaştırmak çok etkilidir.  Öğrenci zihni, dakikada 600 kelimelik bir konuşma hızını algılama kapasitesine sahiptir. Normal Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni dakikada ortalama 150 kelime konuştuğuna göre arada 450 kelimelik bir fark oluşmaktadır. Bu durum dikkatin dağılmasına neden olur. Bunu önlemek için dikkati bir noktaya odaklamak gerekir. Bu yüzden etkin bir öğrenme için iyi bir not tutmalısınız. Matematik dersinde not tutma öğrenmenin büyük düşmanı olan unutmayı önler. İlk tekrar notların gözden geçirilmesi olmalıdır. İkinci ise hatırda kalanların başka bir yere yazılması ile olmalıdır.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni öğrencileri uyarıyor. “Aman dikkat!”  Öğrenci öğrendikleri Matematik bilgilerini çok çabuk unutur.  %100 öğrendiğimiz bir Matematik aksiyomunu 20 dakika içinde yarısını, 60 dakika içerisinde %70 ini gün sonunda ise %80 ini unuturuz. YKS Matematik sınavlarındaki hedeflerimizi başarmak için  “UNUTMA” unutulmamalıdır.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni sizlere  YKS Matematik Sınavları hazırlık sürecinde başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

07.01.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment