Skip links

MATEMATİK ÖZEL DERS FARKI

MATEMATİK ÖZEL DERS FARKI 

Matematik Geometri derslerini çalışmadığı zaman bir öğrenci  ne ederse kendisine eder, ama sorarsan ya hayattır, ya da kaderdir der!

Matematik Geometri İçin İlk Adım…

Matematik ve Geometri derslerini öğrenmenin temeli okullarda atılır. İyi bir okul eğitiminden geçmemiş birinin hayatta başarılı olması beklenemez. Lise öğrenimi,TYT ve YKS sınavları her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Hedefe ulaşmak sadece çalışmakla olmaz. Yürürlükteki üniversite sınav sisteminde başarılı olabilmek, lise öğrenim sürecinde verilen tüm bilgilerin çok iyi öğrenilip kavranmasına bağlıdır. Öğrenci lise öğrenimindeki  TYT Geometri bilgilerini sağlam temeller üzerine kurmuşsa, üniversite sınavlarında ön sıralarda yerini almış olacaktır. Bunu başarabilmek için, süreci verimli kullanıp özlenen sonuca ulaşabilmenin bir takım koşulları vardır:

Matematik Özel Ders Farkı
Matematik Özel Ders

1. Alt sınıflardan başlayarak düzenli, disiplinli ve verimli bir çalışma temposuna girmektir.

2. Lise öğreniminde ve üniversite sınavlarına hazırlıkta çalışmalarınızı destekleyecek ciddi kitaplardan yararlanmaktır.

3. Bunun bilincinde olan, size yol gösterecek, neyi ne zaman çözeceğiniz soruları  planlayacak ve çalışmanızın dozajını ayarlayacak matematik özel ders öğretmeniniz gerekmektedir.

Özel ders Geometri öğretmeninin temel görevi ,öğrencinin okulda gördüğü matematik derslerini en iyi şekilde öğretmek, bu derslerle ilgili bilgileri artırmak ve uygulama düzeyinde pekiştirmektir ve öğrenciye yeni bir bakış acısı getirmektir. Özel öğrencinin düzeylerindeki farklılığı  göz önünde bulundurarak her öğrenciye uygun yöntemler geliştirir. Konu anlatımlarında anlaşılırlık hedef alınarak dil ve anlatımda asla taviz vermemelidir. Konu anlatımları güncel hayattan etkinliklerle zenginleştirilerek anlatılır, böylece matematik bilgilerinin akılda kalması sağlanır. Her konu bitiminde, her öğrencinin düzeyine uygun sorular hazırlanır. Sorular kolaydan zora doğru gidecek biçimde düzenlenir. Böylece öğrenci yarıştan kopmaz, hedeflerine emin adımlarla ulaşmaları sağlanır. Öğrenilen konuların kalıcılığını artırmak için güncel uygulamalaradan faydalanılır.

Yılların birikmiş tecrübeleri ile dolu özel  Geometri öğretmeni, öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda onlardan en yüksek verimi kazandıracak bir yöntemle konuyu sunar. Özel  Geometri dersinin sonunda hem okul derslerinde hem de TYT ve YKS için başarıyı yakalatır ve yapılandırmacı yaklaşımla öğrenciyi düşündürmeye yöneltecek metotlar takip eder.

Özel ders geometri öğretmeninin, sadece okula yönelik Geometri konularına yardımcı, üniversite sınavlarına hazırlık kimlikleriyle değil, Geometri sevdalılarının isteklerini karşılayan kimlikleriyle  de matematik dünyasında öğrencilerin ufkunu açacağını düşünüyorum.

Geometri Özel Ders  öğretmeni, öğrencinin Geometri dünyasının aydınlatan bir ışık olacağını diliyorum.

Cevat Karakayalı

25. 08.2014

Leave a comment