Skip links

MATEMATİK ÖZEL DERS FİYATLARI

MATEMATİK  ÖZEL DERS

FİYATLARI İÇİN DOĞRU OLANI YAPMAK                   

Matematik Geometri öğrenme, uyanma ve gerçek güçle yaşama azminiz asla sönmesin. Öğrenmeniz gereken dersler karşınıza en uygun şekillerde çıksın. Ruhunuzun karanlık geceleri az ve seyrek olsun. Matematik Geometri öğrenme güdünüz öylesine ışıldasın ki, öğrencilik yaşantınızda herkes dursun şöyle desin: “ O öğrencilik yıllarında bütün matematik sorularını çözerdi!” Matematik özel ders öğretmeni ile geleceğinizin yakınındayız.

Matematik Özel Ders Öğretmeni, Matematik Özel Ders Fiyatlarını belirlerken elini vicdanına koymalı, çocuğun yaklaşık 60 yıl geleceğini şekillendireceği için ölçülü bir fiyat düşünmelidir.

Matematik Özel Ders
MATEMATİK ÖZEL DERS ATAKENT

Matematik Özel Ders Fiyatları, Matematik Geometri dersi alacak öğrencinin durumuna göre değişir. Öğrencinin Geometri konularını okulda hiç takip edemiyorsa ya da Matematiksel işlem becerisi yeterli ve iyi değil ise haftada bir ders yemez. Bu da maliyeti artırır. Matematik Özel Ders öğretmeninin öğrencinin matematik dersini takip edebilmesi ve alt yapı sorununu giderinceye kadar biraz fedakârlık yapması gerekebilir. Yani, Geometri  Özel Ders Fiyatını biraz düşük tutması gerekebilir. Öğrenci konuları takip etmeye başladıktan sonra Matematik Özel Der Fiyatını gerçek değerine getirebilir. Derslerin işlenme hızı ailenin bütçesine göre de değişir. Geometri Özel Dersin bir avantajı da öğrencinin durumuna göre hareket kabiliyetini düzenlenmesidir. Geometri Özel Ders öğretmeni ücreti belirlerken, verdikleri dersin kalitesini ve tecrübesini dikkate almalıdır.

DOĞRU OLANI YAPMAK

Geometri derslerini seven öğrenci on bir yaşındaydı ve New Hamphire gölünün ortasındaki adadaki evlerinde ne zaman eline bir fırsat geçse hemen balığa giderdi.

Levrek avı yasağının kalkmasından bir gün önce, Geometri  Özel Ders öğretmeni babası ile akşamın ilk saatlerinde küçük güneş balıklarından yakaladı. Sonra oltasına yem takıp, oltayı fırlatma talimi yaptı. Yem suya değdiği zaman gün batımında suda altın haleler oluşturmuş, daha sonra gölün üzerine ay doğmuştu. Oltasını hızla çekildiğini hissedince, oltaya büyük bir balık geldiğini anladı. Babası oğlunun balığı çekişini hayranlıkla izledi. Çocuk sonunda yorgun düşen balığı sudan çıkardı. O güne kadar gördüğü en büyük balıktı, ama henüz av yasağının kalmasına saatler kalmış levrekti.

Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders

Baba oğul güzelim balığa baktılar, pulları ay ışığında ışıl ışıl parlıyordu. Babası bir kibrit yakıp saatine baktı, ama henüz av yasağının kalmasına saatler vardı. Saat on olmuştu. Av yasağının bitmesine iki saat vardı. Önce balığa sonra oğluna baktı.

“suya geri bırakman gerekiyor, oğlum” dedi. “”Baba!” diye itiraz etti çocuk ağlamaklı bir sesle. “başka balıklar da var “ dedi babası. “Ama hiç biri bu kadar büyük değil dedi değil” dedi çocuk.

Göle şöyle bir göz attı. Gölde hiçbir balıkçı teknesi yoktu. Babasının yüzüne baktı Geometri dersini seven çocuk bu kez. Kendilerini hiç kimsenin görmemiş olmasına, kimsenin ne balığı yakaladıklarını bilmemesinin olanaksız olmasına rağmen, babasının sesinden bu konuda hiçbir ödün vermeyeceğini anlamıştı. Oltanın ucunu balığın ağzından çekti ve balığı gölün karanlık sularına bıraktı. Balık suya düşer düşmez söyle bir çırpındı ve gözden kayboldu. Çocuk bir daha böyle büyük bir balık tutamayacağından emindi.

Bu olay bundan tam otuz dört yıl önce oldu. Bu gün o çocuk New York City’nin ünlü mimarlarındandır. Babasının küçük evi hala o adadadır. Oğlunu ve kızlarını hala o adadaki küçük eve balık tutmaya götürür.

Çocuk haklıydı. Bir daha o kadar büyük bir balık tutamadı. Değerler konusunda bir ikilem yaşadığı zaman hep o balığı gözünün önüne getirdi.

KEŞKESİZ bir Matematik ile öğrencilik hayatınız için yolunuz açık olsun…

Cevat Karakayali

11.05 2015

 

Leave a comment