Skip links

Matematik Özel Ders Hocası

  MATEMATİK ÖZEL DERS HOCASI İLE

YKS = TYT + AYT

MATEMATİK BİLGİLERİNİ BEYNE AKTARMAK

Matematik Özel Ders Hocası ile Matematik Geometri bilgileri için geçmişini değiştiremezsin, gelecek ise şu an avucun içinde olduğunu sakın unutmamalısınız.

Matematik  Özel Ders Hocası
Matematik  Özel Ders Hocası

Matematik  Özel Ders Hocası der ki: Matematik öğreniminde başarılması gereken iki aşama vardır.

-Matematik Geometri ile ilgili bilgilerin ve kavramların öğrenilmesi,Günlük tekrarlar ile kazanımların pekiştirilmesidir. -Bunun sonucunda “TAM ÖĞRENME” ile hedefe ulaşmaktır.

Matematik Özel Ders Hocası ile Matematik Geometri bilgilerini beyne kayıt edebilme konusunda birçok çalışmalar yapılmıştır. Yıllar önce Konfüçyüs öğrencinin iç dünyasındaki bilgi eksikliği ve bunun nasıl kapatılabileceği üzerine ince ince düşünmüş, sonunda şuna karar vermiştir:

 Matematik bilmeyen ve bilmek isteyen çocuktur, öğretin ona.

 Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, uyandırın onu.

Bilmeyen ve bilmediğini de bilmeyen akılsızdır, sakının ondan.

Bilen ve bildiğini de bilen liderdir, izleyin onu.

 Çevreden geçen araçların gürültüsü, oturduğunuz sandalyenin verdiği his gibi veya Matematik Özel Ders Hocası tarafından Matematik Geometri konularını anlatırken çıkardığı sesler birçok şey beş duyu organımız tarafından beynimize gönderiliyor. Bu veriler çok fazla olduğundan, beyin bütün hepsini değerlendiremediği için “algı filtreleri” kullanır. Beyin tüm gelen mesajlar içinden “kafasına göre seçim yaparak” değerlendirir. Gelen duyu vericilerinin çoğunluğu üzerinde işlem yapmaz. Biz buna algıda seçicilik deriz.

Matematik Özel Ders Hocası ile Matematik öğrenmek için aklını en iyi şekilde kullan…

Matematik Özel Ders Hocası ile Matematik sorularını çok seri çözme,

Sağ beyin mantığı-sol beyin yaratıcılığı

Matematik Geometri Özel Ders Hocası ile Matematik problemlerini hızlı okuma ve çözme,

Matematik Özel Ders Hocası ile hafızanızı geliştirme.

Tüm bunların hepsini ve daha fazlasını Matematik Özel Ders Hocası yanınızda olduğunda Matematik sorularını anlaşılır bir biçimde çözebileceğinizi biliyor musunuz?

Matematik Geometri bilgilerini çok boyutlu kayıt yapmanın gücü

Matematik Özel Ders Hocası ile bilginin beyinde derin izler bırakabilmesi için onu çok boyutlu kayıt etmek gerekmektedir. Yani hem görüntüsü, hem sesi, hem hissi, hem tadı, hem de kokusu ile! Bazen ilk üç kanaldan yapılan bilgi girdisi de yeterli olabilir. Buna çok kanallı kayıt denir.

Çok kanallı kayıt iki şekilde yapılabilir. Birincisi bilgiyi hayali olarak görmek, konuşturmak veya dinlemek, tadına bakmak, koklamak ve onun nasıl bir şey olduğunu hissetmektir. Bu kolay ve maliyeti olmayan bir yoldur. İkincisi ise o bilginin olduğu ortamda gerçekten yaşamaktır.

Matematik Özel Ders İstanbul Hocası ile Çok kanallı kayıt yaparak dersi deneyime dönüştürün

Çok kanallı kaydedilen bir Matematik Geometri bilgisi beyinde daha çok çağrışım yapacak ve diğer bilgilerle ilişki kuracaktır. Dinlediğiniz bir derste not tutarak ve anlatılanları görsel şemalara çevirerek bilginin hem kulaktan hem de gözden alınmasını sağlayabilirsiniz. O bilgileri yüksek sesle okuyarak göz ile beraber kulak yolu ile de kaydedebilirsiniz. Bir arkadaşınızla beraber önce konuyu ayrı ayrı okuyup, sonra birbirinize anlatabilirsiniz. Bu durum da iyi duyu organının birlikte kullanılmasını sağlamış olur.

 Matematik dersini deneyime dönüştürmenin yolu çok kanallı kayıttır. Öyle umutları yitirip Matematik problemini çözemeyip karanlıkta savrulmayınız.. Unutma: Aynı gökyüzü altında direniştir yaşamak!

Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

23.09.2017

 

Leave a comment