Skip links

Matematik Özel Ders İle Başarılı Olamak

 MATEMATİK ÖZEL DERS İLE MATEMATİK DERSİNDE BAŞARILI OLMAK

Matematik Özel Ders ve Geometri Özel Ders Öğretmeninizle Matematik dersinden başarıyı yakalayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Matematik Özel Ders Öğretmeninle Matematik sınavında başarılı olmak için sınav sürecini iyi yönetmek sizin elinizdedir. Bunun için de yapmanız gereken ilk şey plan ve hedef oluşturmak olmalıdır. Hedeflerin belirlendiği, planların oluşturulduğu bir işte başarıya ulaşmak daha rahat ve daha keyifli olacaktır.

Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders

1.ADIM

Genel Durum /Hedef Belirleme

Matematik Özel Ders öğretmeni ile durumunuzu tespit edip eksikliklerinizi belirlemek atacağınız ilk adım olmalıdır. Çünkü başlangıçta nerede olduğunuzu görmeli, ihtiyaçlarınızı ortaya çıkarmalı ve ona göre hedef belirlemelisiniz. Burada yapılan en büyük hatalardan birisi hedefin olmasıdır. Kaldı ki bu durum bir yılın tüm motivasyonunu etkilemektedir.

2. ADIM

Sınav Sistemi

Gireceğiniz Matematik sınavın özelliklerini, sınav sisteminin ayrıntısını öğrenmek büyük önem taşır. Çünkü sınav sistemi sizden ne istiyor hangi ders ne kadar önem vermenizi gerektiriyor. Bu durumu iyi anlarsanız krizi yönetmeniz daha kolay olacaktır. Sınav sistemini iyi tanıyan öğrenci daha az sorunla karşılaşacaktır.

3.ADIM

Verimli Matematik Çalışma

Matematik Özel Ders bitiminden sonra verimli mi ders çalışıyorsunuz, yoksa sadece çalışıyor musunuz? En temel, en önemli, en çok konuşulan ve en güncel konu budur. Her öğrenci Matematik Özel Ders sonrası çalıştığını söyler ama herkes başarılı olduğunu söyleyemez. Verimli çalışma dersken zamanı iyi kullanmayı, neyi ne zaman yapacağınızı kastediyoruz. Yıllarca bu sınavlarda büyük başarılar elde etmiş nice öğrenciler vardır. Bu öğrenciler bu başarıyı sadece çalışarak değil sistemli, planlı ve düzenli çalışarak elde etmişlerdir.

Yüksek sesle düşünen ve problemi şekillere döken öğrencilerin matematikte daha başarılı olduğu ortaya çıktı. İtalyan Corriere della Sera gazetesinde yayımlanan habere göre, Venezuela’daki Ande ve İspanya’daki Granada Üniversitelerinde görev yapan bilim adamları, matematik bölümünün son sınıfında öğrenim gören bir grup öğrencinin, yönelttikleri problemleri çözme sürecini gözlemledi.

Öğrencilerin problemleri çözme yöntemini ve süresini karşılaştıran bilim adamları, problemi şekillere döken ve sesli düşünenlerin, diğerlerinden daha başarılı olduğunu saptadı. Problemleri şekillerle ifade etmenin matematiksel kavramaya ve çözüme yönelik daha esnek bir düşünce tarzının geliştirilmesine yardımcı olduğunu belirten bilim adamları, yüksek sesle düşünmenin de konsantre olmada önemli rol oynadığını söyledi.

İnsanların kendilerini dinleyerek düşünmelerinin olası hatalarının farkına varmalarına da yardımcı olduğunu belirten bilim adamları, öğrencilere matematik ödevlerini şema ve grafikler kullanarak ve sesli düşünerek yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Matematik Özzel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, bu yolda hepinize başarılar diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

03,08.2014

Leave a comment