Skip links

MATEMATİK ÖZEL DERS

   MATEMATİK ÖZEL DERS

 Matematik Öğrendiğinizde Hep bir adım önde!

 Matematik Geometri Özel Ders  öğretmeni ile başarıya ulaşmaya var mısınız? Eğer varım derseniz, yola birlikte çıkıp tüm zorlukları birlikte kolayca aşabiliriz. Yeni özel ders matematik öğrenme sürecine merhaba diyoruz. İdeallerinizi gerçekleştirmek üzere hep beraber hep birlikte sonunda mutlu olacağınız bir serüvene başlıyoruz. Bu serüvendeki engelleri birlikte kolayca aşmak mümkün. Engelleri birbir aşarken sabrınızı sınamış,ısrarınızla da süreci geçmede başarılı olacaksınız.bu zorlu ama bir o kadar da zevkli süreçte tabi ki yalnız değilsiniz. Öncelikle aileniz,Matematik Özel Ders Öğretmeniniz sizinle beraber olacaktır.sizlere özel ders ile Matematik öğretmeninin yanı sıra hayata daha geniş açıdan bakarak birey olma bilincinin oluşmasına ve sevdiklerinizin de sizin meslek kazanmanız nedeniyle mutlu olmanızı sağlarız.

Matematik Özel Ders
matematik Özel Ders

Bu sayfalarda neler bulacaksınız;

  • Motivasyon
  • Ders çalışma stratejileri
  • YKS = TYT + AYT sınav  sistemleri
  • Özel ders ile matematik dersini başarmanın yolları
  • Sınav sistemiyle ilgili sorular
  • Geleceğin meslekleri

MOTİVASYON VE KONDİSYON

Motivasyon ve kondisyon, Özel Ders ile Geometri  öğrenme sürecini ilgilendiren önemli iki konudur.

Motivasyon nedir?

Bir işi yapmak için içimizde duyduğumuz güçlü istektir. Psikoloji dilinde “güdü” dediğimiz “motivasyon“ ne kadar güçlü ise bir işi yapma gücümüz o kadar artar. ” Özel Ders ile Geometri” dersini öğrenmek için güçlü bir isteğiniz varsa buna ne engel olabilir. Her şeyi bir yana bırakır, matematik dersini öğreniriz. Bu örneği hayatımızdaki bütün işler için düşünebiliriz.

Şimdi önümüzde bir Geometri YKS = TYT + AYT sınavları var. Bizim bu sınavlara yönelik motivasyonumuz nedir?

İçimizdeki güçlü istek” hangi etkenlerden oluşmaktadır? Bu da çok önemli bir konudur? Aileniz bu konuda etken olabilir, arkadaş grubunuz, toplumsal öğretiler bu isteğin kaynağı olabilir. Ancak en etkili kaynağın “kendi bilinçli seçiminiz” olduğunu unutmayınız. Engelleri aşmanız için en önemli güç kendi içinizdedir. Bu gücü harekete geçirebildiğiniz zaman pek çok engeli kolaylıkla aşabilirsiniz.

Peki, bu engeli aşmak için kondisyonunuz yeterli mi?

Kondisyon, “yapabilme gücünüz” dür. Bir basketbolcu için kondisyon top sürme tekniklerini bilmek, topsuz oyununu öğrenmek, pas atmayı ve vermeyi ve grup çalışmasını bilmek, arkadaşlarının nasıl oynadığını anlamak, zamanı çok iyi kullanmak, nefesini maç süresince ayarlamak, eforunu en iyi biçimde kullanmak gibi bir dizi beceriyi kapsar.

Başarılar dilerim…

Cevat Karakayalı

24 .08. 2014

Leave a comment