Skip links

Matematik Özel Ders Küçükçekmece

 MATEMATİK

YKS = TYT +AYT

İÇİN ZAMANI VERİMLİ KULLANMA

Matematik Özel Ders Küçükçekmece Öğretmeninizin, Matematik bilgi ve teoremlerine vurgu yaparak, tekrar ederek, önemli diyerek anlattığı Matematik bilgilerinin altını çizerek diğer notlarımızdan ayırmaya çalışın. Not tutmanız dinlediğiniz bilgilerin aklınızda kalmasını sağlar. Matematik dersinde dikkatinizin dağılmasını önler. Matematik Özel Ders Küçükçekmece Öğretmeninize dersle ilgili olduğunuz mesajını verir. Etkin bir dinleyici için ‘İFİKAN’ yöntemini kullanarak aynı zamanda zamandan da tasarruf edebilirsiniz. Matematik öğrenirken, çabalamayı bırakmaktan başka bir yanlış ve içten gelenin dışında bir yenilgi yoktur. Amaca zayıfça sarılmak gerçekten aşılmaz bir engel olarak görülür.

Küçükçekmece Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders Küçükçekmece

Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni ile Matematik çalışmak için birçok öğrenci zamanın kendisine yetmediğinden şikâyet eder. Bu durumun bir sorun değil de, hedeflerin belirsiz olduğu, önceliklerinin iyi sıralamadığını ve zamanını nasıl kullanacağının bir kanıtıdır. Zaman belirli bir döngü içinde amansızca su gibi akıp gider. AYT Matematik  Geometri çalışmak için kendini planlayan bir öğrenci hedeflerine daha çabuk ulaşır. Burada konu Matematik Özel Ders ile Matematik çalışmak isteyen bir öğrencinin öğrencilik hayatını nasıl yaşayacağıdır.

Matematik Özel Ders Atakent Öğretmeninin verdiği Matematik ödevini ertelediğiniz her durum karşısında sorun daha da büyümüş olarak karşınıza gelir ve zaman daralmış olduğundan çözmeniz gereken Matematik problemleri artmıştır.

Peter Marshall:  “Geometri için yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden daima daha iyidir.” Derken planın uygulanabilir olmasına dikkat çekmektedir. Planlamada amaç, verimli ve etkin çalışmaktır. Ancak TYT Matematik Özel Ders Küçükçekmece öğretmeni ile Matematik  çalışmak için hazırlanan plan gerçekleştirilemiyorsa orada bir planlama sorunu var demektir.

Zamanla ilgili bir çizelge yaparak size ne kadar çalışma zamanı kalıyor, inceleyelim:

 • Bir hafta 168 saattir.
 • Uyku 56 saat, günde 8 saat,
 • Okul 30 saat, günde 6 saat,
 • Yemek 14 saat, günde 2 saat,
 • Televizyon 10 saat, günde 1,5 saat,
 • Konuşma 10 saat, günde 1,5 saat,
 • Gereksiz konuşma günde 2 saat,
 • Ne yapacağını düşünme 10 saat, günde 1,5 saat

Bütün bunları yapsanız bile verimli ve etkin çalışmak için geriye 22 saat Geometri çalışmak için vaktiniz kalmaktadır. Bu süre başarılı olmanız için size yeter de artan bir süredir.

Bir senenin değerini, sınıfta kalan öğrenci bilir.

Bir ayın değerini, sekiz aylık bir bebek dünyaya getiren anne bilir.

Bir haftanın değerini, haftalık dergiye yazı yazan yazar bilir.

Bir saatin değerini, kavuşmayı bekleyen seven bilir.

Bir dakikanın değerini, treni kaçıran bir yolcu bilir.

Bir saniyenin değerini, ikinci olan atlet bilir.

Az önce geçen zaman bir daha sizin olmayacaktır. Her anını değerlendir. Zamanınızı ve sorumluluklarınızı en iyi bilen sizsiniz. Bu sebepten dolayı en planı siz yapacaksınız.

Başarılar dilerim.

 Cevat Karakayalı

22.05.2016

 

 

Leave a comment

 1. Post comment

  Şeyanur süngü şehremini ANADOLu lisesi 12 sınıf öğrencisi says:

  LYS MATEMATIK SINAVLARINDA BAŞARIYI YAKALAMAM İÇİN ZAMAN PLANLAMA BECERİSİ ŞART.
  Matematik özel dersten sonra matematik dersini çalışmak için yeterli zaman bulamıyordum.Geometri dersini çalışmak için bir türlü zamanı ayarlayamiyordum. Zaman bazen çok bazen de az geliyordu. Matematik geometri derslerini çalışmaktan sosyal etkinliklere zaman ayiramiyordum. Bu durumun nedeni planlı çalışmadığımdan olduğunu anladım. Lys matematik geometri derslerinin sınavlarından başarıyı yakalamak için yapılması gereken başlangıç aşamasından itibaren lys MATEMATİK özel ders öğretmeniyle düzenli, programlı, bir tempoyla yakaladım. Bunun için yapılacak işlerin önem sırasına göre plan yaparak MATEMATİK özel ders öğretmenimle hallettim. Matematik özel ders öğretmenim zamanı çok iyi yönetmeni öğretti. Her şey için teşekkürler..

 2. MATEMATİK İÇİN GÜNÜ VERİMLİ KULLANMAK:
  Matematik özel ders almaya başladıktan sonra ilk iş olarak kendime açık seçik ve ulaşabileceğim hedefler koydum.Bu hedeflerime ulaşmak için plan yaptım.Verimli ders çalışma tekniklerini öğrendim.Bunun sonucu olarak artık parabol,polinom,çember gibi karşıma çıkan bütün soruları çözebiliyorum.Matematik için herşey yolunda Teşekkürler..
  EMRE VAROL

 3. Matematik özel ders öğretmenimin söylediği gibi,matematik dersinde başarının çalışmakla kazanildigi bir gerçektir.fakat bazen çok çalışmakla matematik dersinden başarıli olmak için yetmeyebilir.bu yüzden çalışmanın da sistemli ve programlı olmasi gerçektir. YGS ve LYS sınavlarında başarılı olmak için bilgi birikimini yanında iyi bir sınav strateji olmalıdır. Matematik özel ders öğretmenim matematik dersindeki eksiklerime destek,anlayamadigim matematik konularını daha kolay anlayabilcegim ders anlatım tekniği ile sunmaktadir.matematık konularını daha iyi anlıyorum.hersey için tessekurler. ..
  Doğukan Dalkıran