Skip links

Matematik Özel Ders Pelican Hill Evleri

Matematik Özel Ders Pelican Hill Evleri 

Matematik öğrenmek için plan gerek ve yeter şarttır. Matematik dersinde bildikleriniz değil, doğru zannettikleriniz başınızı belaya sokar. Matematik öğrenmek için masanızın üzerinde daima ‘3-K’ bulundurmalısınız. Aksi takdirde emekleriniz boşa gider. Matematik dersini çalışmaması ve öğrenmemesiyle ile ilgili iki sorun olabilir: Negatif tutum, Teknik yetersizlik sorunu. Tavır sorunu, öğrencinin öğrenmenin önemine inanmaması öğrenmeye gerçek değerini vermemesidir. Sözün özü, öğrenmeye karşı negatif bir tutum olmasıdır.

Matematik öğrenmeyi öğrenmede önce tavır sorunu, sonra teknik sorunu çözülmelidir. Öğrenme yetersizliği yaşayan bir öğrenci, öncelikle Geometri öğrenmeye bakış açısını değiştirmesi gerekmektedir. Öğrenmeye karşı olumsuz bir tavır içerisinde olan bir öğrenciye, etkili öğrenme tekniklerini öğretmek, bir demiri sıcaklıkta eritmeden şekillendirmeye çalışmak gibidir.

Matematik dersini başarılı öğrenmenin sırrı nedir? Başarılı öğrenme yüzde elli moral durumuna, yüzde elli teknik yeterliğe bağlıdır. Teknik, nasıl öğrenileceğini bilmek, öğrenmeyi öğrenmiş olmak demektir. Motivasyon ise Matematik konusunu öğrenme isteği duymak ve problem çözme anında içinde bulunan duygusal durumun öğrenmeye uygun olmasıdır. Sonuç olarak öğrenme başarımızın yarısı, kendinizi öğrenmeye müsait duygusal duruma getirebilmemiz, diğer yarısı ise nasıl ders çalışmamız gerektiğini bilmemize bağlıdır.

Başarılı öğrenmenin temeli, beyin ve bedenin öğrenmeye doğru bir şekilde ve ihmal edilmeden hazırlanmasıdır. Yarışmacıların yarışmaya hazırlanması gibi, öğrenci de kendini ders çalışmaya psikolojik ve fizyolojik yönden hazırlamalıdır.

Can Sıkıntısı

Matematik Geometri Özel Ders Atakent öğretmenine göre, dersini çalışırken canınız sıkılıyorsa önce bunun nedeni araştırmalıdır. Şayet can sıkıntısının nedeni yalnızlık ise arkadaş ortamında çalışmanızı öneririm. Sorun kaygı ise, kaygıyı azaltıcı zihinsel ve fiziksel egzersizler yapmalısınız. Şayet isteksizlikten kaynaklanıyorsa, biraz hedeflerinizle ilgili hayaller kurmalısınız. Bu hayallerinizin gerçekleşmesinin Geometri çalışma ile mümkün olacağınızı düşünün. Bunun sonucunda devreye sabır da girer.

Dikkat Eşiğinin Aşılması

Geometri Özel Ders Alkent 2000 hocasına göre, her öğrencinin bir konsantrasyon süresi vardır. Bu süre aşıldığında doğal olarak konsantrasyon bozulacaktır. Bilindiği gibi beynin konuya odaklanma süresinin bittiği noktaya konsantrasyon eşiği denir. Dikkat eşiğinin geçildiğini anlamak çok kolaydır. Okuduklarınız zihninizde bazı görüntüler çağrıştırmaya başlıyorsa ve bu görüntülerden hareketle başka konulara düşünce planında iç konuşmalar yapmaya başlarsanız ve bu iç konuşmalarda konudan konuya atlar duruma gelmişseniz; okuduklarınız yaşadıklarınız anımsatıyorsa ve siz de yaşadıklarınız düşünmeye başlıyorsanız konsantrasyon eşiğinizi geçmişsiniz demektir.

Dikkatinizi Toplama Çalışmaları

Okunan metnin niteliğine ve okuyan öğrencinin durumuna göre, konsantrasyon eşiği değişebilir. Konsantrasyon eşiğini saat tutarak öğrenebiliriz. Elimize bir metin alalım. Saat tutarak okumaya başlayalım. Okumaya başladıktan sonra dikkatimizin dağılmaya başladığı anda saate bakalım. Bunu birkaç kez tekrar edelim.

Geometri Özel Ders Beylikdüzü hocası sizlere başarılar diler.

Cevat Karakayalı

27.04.2016

 

 1. Post comment

  Şeydanur süngü şehremini ANADOLu lisesi 12 sınıf öğrencisi says:

  MATEMATİK DERSİNDE BAŞARI ARTIRICI METOTLARİM:
  MATEMATİK OZEL ÖZELDERS ÖĞRETMENİMDEN MATEMATİK DERSİNDEN BAŞARILI OLABİLMEM İÇİN ÖĞRENDİĞİM VERİMLİ ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ:
  DERSİ DERSTE KAVRAMAYA ÇALIŞIYORUM DERSTE İŞLENEN KONULARI EVDE TEKRAR EDİYORUM.MATEMATİK DERSİNDE OKUYARAK DEĞİL YAZARAK ÇALIŞIYORUM. HER KONUYLA İLGİLİ ÇOK SAYIDA ALIŞTIRMA YAPIYORUM. MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİMİN TAVSİYE ETTİĞİ LYS MATEMATİK KAYNAKLARINDAN YARARLANIYORUM.FORMÜLLERİ EZBERLEMEK YERİNE FORMÜLÜN NASIL VE NEREDEN TÜRWTİLDİĞİNİ BİLİYORUM. ARTIK SORU İÇİNDE UYGULAYARAK KALICI OLMASINI SAĞLAMAYA BAŞLADIM. KONUYLA İLGİLİ FORMÜL VE BİLGİLERİ UNUTMAMAK İÇİN KONUYU SÜREKLİ TEKRAR EDİYORUM.LYS SINAVLARDA ÇOK HATA YAPTIĞIMDAN DOLAYI ARTIK 4 İŞLEMİN ÖNEMİNİ ÇOK DAHA İYİ KAVRADIM. ÇÜNKÜ MATEMATİK SINAVINDA BAŞARISIZLIKLARIBAŞARISIZLIKLARIMIN BÜYÜK BİR KISMI BURDAN KAYNAKLANIYORDU.ARTIK GÜNÜ GÜNÜNE ÇALIŞIYORUM VE ÖDEVLERİME YETERİNCE ZAMAN AYIRIYORUM. BUNUN EN BÜYÜK YARARI SINAV AKŞAMI FAZLA ZAMAN HARCAMAMA GEREK KALMIYOR. YUKARIDA BELİRTTİĞİM METODLARİ UYGULADIĞIMDA LYS1 MATEMATİK GEOMETRİ NETLERİM HIZLA YÜKSELDİ.HEDEFLEDİĞİM ÜNİVERSİTENİN KAPISI ARALANMAK ÜZERE…
  HER ŞEY İÇİN MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİME ÇOK TESEKKUR EDİYORUM.

 2. LYS MATEMATİK GEOMETRİ
  Genclerle birlikte calisabilen,”generation gap” diye bir terim tanimayan bir matematik ozel ders hocasidir Cevat Hoca.Nasil isterseniz o sekilde ozel ders verebilecek bir kapesitedir.Cevat Hocayi diger hocalardan ayiran bir ozellikte bu isi profesyonel yapmasi.O kadar cok ogrenciye Ygs/Lys ozel ders veriyor ki her turlu soru ve ogrenci tipine asina.Dakik olmasida gunluk programlarimi duzene sokmama yardimci oluyor.Lys icin daha iyi bir hoca dusenemiyorum.Tavsiye ederim.

  Oguzhan Kaygisiz

Comments are closed.