Skip links

MATEMATİK ÖZEL DERS VE BEYİN

MATEMATİK İÇİN MUHTEŞEM BİR GÜÇ :

BEYİN

Matematik ile ilgili okumadan geçmeyiniz, dileklerinize ulaştırır.Öğrenci, YKS Geometri  öğrendiğinde ve yaptığında mutlu olur.

Başınız beyninizin ev sahibi olabilir, fakat onu yöneten siz misiniz? Matematik için hayal gücünüzden korkmayınız. Bin defa duymaktansa bir defa görmek yeğdir.Her öğrencinin beyninde kendisine hizmet etmeyi bekleyen bir güç vardır. O güçten Matematik öğrenmek için yararlananlar, o güçten neyi, ne zaman, nerede nasıl kullanacağını bilen öğrencilerdir. Vereceğiniz bilinçli komutlarla beyin merkezinizi geliştirebilir, böylece şimdilerde hayal edemeyeceğiniz güçlerinizi Matematik Geometri için kullanabilirsiniz. Cevat Karakayalı

 Matematik dersinden başarılı olman için çalışma istek gücünün kendi içinden gelmesi halinde, Geometri çalışmaktan sizi hiçbir kuvvetin durduramayacağını biliyor musunuz? Geometri öğrenmek için dışarıdan bir gücün seni harekete geçirmesini beklememelisin. İçinde var olan gücü kullanırsan karşılaştığın hiçbir matematik problemi kalmaz. Ancak, çalışıp da anlamadığın konularda Geometri Özel Ders Atakent öğretmeninden destek alabileceğini unutmamalısın. Daha sonra içinde var olan güçle yoluna devam edebilirsin.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir
Matematik Özel Ders Beylikdüzü

YKS Geometri sorularını etkin bir şekilde çözebilmek için biraz beynimizi kullanmamız gerekir. Her öğrencide var olan, ancak herkes tarafından etkili biçimde kullanılmayan bir güç olan tek organ beyindir. Fark edilmesi, öneminin anlaşılması çok zaman aldı. Son yıllarda beyin hakkında daha fazla bilgi biliyoruz. Ancak bu bilgiler kızgın demirde bir damla su gibidir. Beyin hakkında çok az bilgi biliyoruz. Öğrencilik hayatımızı yöneten Geometri teoremlerini ispatlamamız için beyni biraz daha yakından tanımalıyız ve bilgi edinmeliyiz. Geleceğini ve hayatının akışını belirleyecek “beynin” hakkında daha fazla bilgi ister misin?                                

Bilgisayar oyunları, uçaklar ve arabalar gibi teknoloji harikaları bir beynin ürünüdür. Beyin hakkında ne kadar araştırma yaparsak ve öğrenirsek Geometri problemlerini de o kadar hızlı çözer ve hafızamıza atarız. Eğer beynin nasıl çalıştığını bilirsek YKS Geometri  çözemeyeceğimiz problem kalmaz.

Öğrenciler Matematik Özel Derste, beyinlerinin nasıl çalıştığını bilmeleri, kendi öğrenmelerinin farkına varmalarını ona göre bir hareket tarzı belirlemelerini sağlayacaktır. Böylece daha zevkli ve anlamaya dayalı öğrenmeler gerçekleştirdiklerini farkına varmalarına neden olur.

Beynin sol tarafı aşağıdaki işlemleri yapar:

 • Akılcı, mantıklı analizci ve gerçekçi düşünme üzere yoktur,

 • Lineer düşünür, listeler ve sıralar,

 • Müthiş bir kategorize etme yeteneği vardır.

 • Matematik işlemleri yapar ve Geometri teoremlerini ispat eder,

 • Bilinçli objektif dili doğru kullanır,

 • Detaylı yazma ve okuma yeteneğine sahiptir.

Matematik Kursu
Matematik Özel Ders

                                    Beynin sağ tarafı aşağıdaki işlemleri yapar:

 • Olayları sentez eder,

 • Müzik seslerini ve renkleri organize eder,

 • Sözsüz iletişim, görsel, derinlik, koku gibi olayları analiz eder,

 • Bilinçsiz, etkilenir ve hatırlar, yaratıcılık, boyut, duygular, hayal gücü gibi olaylarla ilgilenir,

 • Ritim, devinim, sübjektif, dokunma, tat alma ve sezi durumları değerlendirir.

Sadece okulda ve Matematik Geometri Özel Ders Halkalı öğretmeninin öğrettiği Geometri bilgiler günümüz dünyasında artık bizlere yetmiyor. Öğrenme her an her yerde devam etmektedir. Yaşadığımız sürece yeni davranışlar öğrenilir ve yeni kavramlarla tanışırız. Bunları beynimizi kullanarak yaparız. Hatta ilerleyen yaşlarda artan depresyon, stres, iş kaygısı, çocuk sorunları, parasal durum, kirli hava, hareketsizlik ve hazır gıdalar beyni etkilemekte, beyni doğru kullanmayı daha önemli hale getirmektedir. Beyni çok iyi analiz edip, yine beyni kullanarak geleceğimize ona göre yön vermeliyiz.

 “Gerçekten yaptığım on şeyden dokuzunun başarısızlıkla sonuçlandığını gördüm. Başarısız olmak istemiyordum, onun için on kat daha fazla çalıştım.” Bernard Shaw

Beylikdüzü Geometri Özel Ders Hocası sizlere, sağlıklı beyinlerle iyi öğrenmeler dilerim. 

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

23. 03. 2015

Leave a comment

 1. LYS MATEMATIK İÇİN BAŞARI HIKAYEM : 10 ve 11 Sınıftalarda matematik ve geometri derslerini çalışma istediğim sıfırdı ve anlamadığım için matematik dersi çalışmıyordum. Ancak matematik özel ders almaya karar verdim ve Cevat Hoca’yı tavsiye ile buldum. Uzun,Yoğun ve Etkili bir Çalışmanın sonunda matematik ve geometride başarıyı yakaladım ve dersi sevmeye başladım. 12. Sınıfa geldiğimde sadece Ygs sınavını dershane ile götüreceğime inandım.Fakat YGS Sınavına girdikten sonra işin Aslı’nın öyle olmadığını anladım ve Cevat hocanın bir sözü geldi aklıma ” Sana öğretmediğim son bir numara var ” Bu söz aklıma geldikten sonra Matematik özel ders ile LYS matematik dersini tekrar Cevat Hocadan almaya karar verdim Derslere Başladıktan az bir zaman sonra Farkı Anladım ve Çalışma isteğim ve mativasyonum arttı ve deneme sınavlarında netlerim yükseldi ve hedefimi yakalayacağıma inandım. Hedeflediğim Üniversite’nin kapısı aralandı. Buna bana inandırdığı. Için Teşeküler Cevat Hoca…

 2. LYS MATEMATIK İÇİN BAŞARI HIKAYEM : 10 ve 11 Sınıftalarda matematik ve geometri derslerini çalışma istediğim sıfırdı ve anlamadığım için matematik dersi çalışmıyordum. Ancak matematik özel ders almaya karar verdim ve Cevat Hoca’yı tavsiye ile buldum. Uzun,Yoğun ve Etkili bir Çalışmanın sonunda matematik ve geometride başarıyı yakaladım ve dersi sevmeye başladım. 12. Sınıfa geldiğimde sadece Ygs sınavını dershane ile götüreceğime inandım.Fakat YGS Sınavına girdikten sonra işin Aslı’nın öyle olmadığını anladım ve Cevat hocanın bir sözü geldi aklıma ” Sana öğretmediğim son bir numara var ” Bu söz aklıma geldikten sonra Matematik özel ders ile LYS matematik dersini tekrar Cevat Hocadan almaya karar verdim Derslere Başladıktan az bir zaman sonra Farkı Anladım ve Çalışma isteğim ve mativasyonum arttı ve deneme sınavlarında netlerim yükseldi ve hedefimi yakalayacağıma inandım. Hedeflediğim Üniversite’nin kapısı aralandı. Buna bana inandırdığı. Için Teşeküler Cevat Hoca…