Skip links

MATEMATİK ÖZEL DERS

MATEMATİK ÖZEL DERSLE MATEMATİK ÖĞRENMEK

Matematik dersinde başarının gerçek ölçüsü kaç soru çözdüğümüz değil, nelerden vazgeçemediğimizdir.

Matematik dersinin öğretim etkinliklerinde, öğrencilerin düzeylerine uygun olarak, rutin olmayan problemler ve araştırma çalışmalarına yer verilmeli, onların bu konular üzerinde bireysel ya da grupça çalışmaları sağlanmalıdır. Bu tür çalışmalar onların öğrendiklerini uygulamalarına olanak sağladığı gibi bağımsız çalışma, özgün düşünme ve açıklama yapma yeteneklerini geliştirir. Örneğin; “Kenar uzunlukları 60 cm. ve 100 cm. olan dikdörtgen şeklindeki bir kartondan en büyük hacimli üstü açık kutu yapabilmek için köşelerden kesilmesi gereken karelerin    boyutu ne olmalıdır?”

Matematik Özel Ders
MATEMATİK ÖZEL DERS

Böyle bir çalışma öğrencilerin yürütebileceği bir araştırmadır. (Bu problemin kesin cevabı, üst düzey bir kavram olan türev kavramını gerektirir). Bu düzeyde beklenen ise, öğrencilerin köşelerden kesilen karenin boyutunun değişimi ile oluşan kutunun hacminin değişiminin paralellik göstermediği, ancak en büyük olan bir hacim değerin varlığını fark etmeleri ve bunu bulmaya çalışmalarıdır.

Matematik sınavında öncü ve önde olmayı ilke edinen öğrencilerin yeni sınav sistemini yakından takip etmelidirler. Hayatınızın dönüm noktalarından biri de üniversite sınavıdır. Bu sınavda yapacağınız Matematik soru sayısı ne kadar yüksek olursa, kazanacağınız bölüm ve sonrasındaki edineceğiniz meslek, sizin yaşam biçiminiz olacaktır. İstemediğiniz ve sevmediğiniz bir mesleği yaptığınızda asla başarılı olamazsınız. Bu yüzden yol yakınken Matematik dersine gerekli önemi vermelisiniz. Böylesine önemli bir sınava hazırlanmanın temel şartı;” Yeni sınav sistemini çok iyi bilen konusunda uzman bir Matematik Özel Ders Halkalı  öğretmeninizle yolunuza devam etmelisiniz.”  İkici önemli bir konu da yeni sınav sisteminin ruhuna uygun, anlaşılır ve güvenilir kaynak kitaplara sahip olmalısınız. Bu kaynak kitapların püf noktası ise; her baskıda yinelenen, geliştirilen ve her yıl yapılan sınavlarda çıkan sorulara göre güncelleştiren bu kitaplarla sınavı kazanmanız sizler için çk kolay olacaktır.

Geometri öğreniminde öğrenci eksiklerini giderebilmek için sınav ve ders konularını tamamlama aşamasında özel ders alması gerekebilir, Matematik Özel Ders konusunda benimle birlikte ilk derste ön görüşme ve tanıma  dersi olarak hem birbirimizi tanımamız açısından hemde özel ders konusunda eksiklerinizin giderilebilmesi için izlenecek yol için bir ön görüşme yapabiliriz. İlk tanı koyma dersimiz ücretsiz olup öğrencinin aklında ki sorularına cevap bulabiliriz.

Daha fazla bilgi almak için iletişim sekmesinden destek alabilirsiniz.

Sizleri güvenle çalışacağınız Matematik Özel Ders Halkalı öğretmeninizle baş başa bırakıyor ve üniversiteye uzanan bu yolda hepinize üstün başarılar diliyorum. (Efsane Math Cevat Hoca)

Cevat Karakayalı

32.10.2014

Leave a comment

  1. Cevat Hocam
    yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum.Yönlendirme ve motivasyon olarak Türk Milli Eğitimine katkınızın olduğunu düşünüyor başarılar diliyorum

  2. Cevat Hocam
    yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum.Yönlendirme ve motivasyon olarak Türk Milli Eğitimine katkınızın olduğunu düşünüyor başarılar diliyorum