Skip links

Matematik Özel Dersi Verenler Beylikdüzü

Matematik Özel Dersi Verenler Beylikdüzü

YKS MATEMATİK SINAVLARINDA

PUAN ARTIRMANIN YOLLARI

Matematik Özel Dersi Verenler Beylikdüzü
Matematik Özel Dersi Verenler Beylikdüzü

Matematik Özel Dersi Verenler Beylikdüzü Hocası şöyle der: İyi bir Matematik & Geometri öğrenmek herhangi birini değiştirebilir fakat En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası her şeyi değiştirebilir. Öğrencilere Matematik & Geometri öğretmek bir beceri işidir. Öğrencileri Matematik & Geometri öğrenme konusunda heyecanlandırmak gerçek bir başarıdır.  YKS = TYT + AYT Matematik & Geometri sınavlarında çok yüksek net elde etmenin bir yolu da çok sayıda deneme yapmaktır.

Matematik Özel Dersi Verenler Beylikdüzü öğretmenine göre, kendinizi Matematik & Geometri derslerini çalışmada motive etmeyi, verimli çalışmayı öğrenirseniz ve öğrendiklerinizi uygularsanız rakiplerinize fark atabilirsiniz. Her öğrencinin en büyük isteği, bütün derslerden başarılı olup istediği mesleği seçerek hayatta başarılı ve mutlu olmaktır. Bunun için bunun için hayata atılır. İyi bir servet, makam ve mevki, şöhret ve kudret sahibi olmak ister.

Matematik Özel Dersi Verenler Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik & Geometri Derslerinde Başarının Yedi Adımı

  1. Matematik Geometri derslerinde nasıl başarılı olacağını öğren: “Başaranlar nasıl başarıyor? Sen nasıl başarabilirsin? Senin alanında başarı süreçleri nasıl çalışıyor?
  2. Kendini ve potansiyelini tanı: “Kimsin ve başkalarından daha iyi neler yapabilirsin
  3. Öğrencilik yaşantıdaki amaçlarını tespit et: “Neyi başarmak, nasıl bir yaşam istiyorsun?”
  4. Amaçlarına ulaşmanın stratejilerini ve planlarını hazırla: “İstediklerini hangi aşamalarla, ne kadar sürede nasıl başarabilirsin?
  5. . Eyleme geç:

“Buraya kadar istenilenleri yapmışsan, nereden başlaman gerektiğine karar ver ve hemen başla”

  1. Sonuç alıncaya kadar gerekli manevraları yap: sonuç alıncaya kadar kararlı ol. İlgili kişilerle Mesele, Matematik Geometri Özel Ders öğretmeninle iletişim kur. Kaynaklarını iyi kullan. Zekice ve çok çalış.
  2. Sonuç al ve aldığın sonuçlardan bir şeyler öğren: “Nasıl başardın? Kendinden öğrenmen gerekenler neler? Bir daha ki sefere aynısını veya çok  daha iyisini başarabilmek için neler yapmalısın?”

Bu yedi adımlık Matematik & Geometri dersleri için başarı çemberinde beşinci adım doğrudan atalet ile ilişkilidir. İlk dört aşama başarıyı içimizde iyice tasarlamayı, beşinci aşama ise kafamızdaki dış dünyaya aktararak “realize etmeyi” amaçlar. Bu aşamayı geçemeyen kişilerde başarının iç tasarımı gerçekleşmiş ama hayal (ya da potansiyel) dış başarıya dönüşememiştir. Bu durum başarı öncesi atalet tehlikesini gösterir.

MATEMATİK ÖZEL DERS BEYLİKDÜZÜ HOCASI İLE GEOMETRİ SINAVINDA NETLERİ ARTIRMANIN YOLLARI:

Matematik Özel Dersi Verenler Beylikdüzü öğretmeni ile Geometri sınavı için puan artırıcı ipuçları

-Matematik & Geometri Sınavına  başlamadan önce ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız.

Matematik & Geometri sınavına başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmekte çok fayda vardır. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Hız ve tam isabet arasındaki denge çok iyi kurulmalıdır.

-Sınavda hız ve zaman arasında denge iyi kurulmalıdır.

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevaplama hata yapma olasılığını artırır. Yapılacak yanlış cevaplardan dolayı puan alınmaz, tam tersine puan kaybedilir.

-Matematik & Geometri Soruları ile  inatlaşmak doğru değildir.

Matematik & Geometri Sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Herkesin yapabileceği kolay nitelikte sorular olabileceği gibi, seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman kayıp etmeden diğer sorulara geçilmelidir. Unutmamak gerekir ki aynı testteki zor ve kolay soruların puan değerleri aynıdır. Önemli olan zor olan soruları çözmek değil, çok soru çözmektir.

-Her bölüme ayrılacak zaman belli olmalıdır.

Tüm öğrenciler girdikleri alanlara yönelik ayıracakları zaman da farklılık arz edecektir. Puan kazandıran uygun olarak uygulanacak zaman belirleme stratejileri öğrencilere çok iyi avantaj sağlayacaktır.

-Kodlama stratejisi geliştirilmelidir.

Her bir öğrencinin puan artırıcı hareketler ancak soruları çok dikkatli okumak, doğru çözmek uygun biçimde cevap anahtarına kodlamakla mümkün olacağı bilmelisiniz. Her soru Matematik & Geometri soru için kitapçığından cevap kâğıdına, cevap kâğıdından soru kitapçığına gidip gelmek hem ciddi bir zaman kaybına hem de dikkat yoğunlaşmasını engelleyen bir durumdur.

-Matematik & Geometri Soruları için Turlama Tekniği uygulamak önemlidir.

Matematik & Geometri sınavında zamanı iyi kullanabilmek ve yüksek puan elde edebilmek için “Turlama Tekniği” ni kullanmak akıllıca bir olacağını düşünüyorum. Turlama tekniği ise, sınavda cevaplanacak tüm testlerde, birinci turda cevaba kolayca ulaşılabilecek soruların öncelikle çözülerek zaman alacak ve çok zor soruların ikinci tura bırakılmasıdır.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası sizlere, YKS Matematik & Geometri sınavlarında isteklerini tatmin etmeye yetecek denli netler diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

04.04.2020

Leave a comment