Skip links

Matematik Özel Dersi Verenler

MATEMATİK

YKS = TYT + AYT

DERSİNİ ÇALIŞMAK İÇİN KARAR VERMEK

Matematik Geometri öğrenmek için unutmayınız ki, bir öğrencinin zekâsı bilgisine göre

değil, bilgi edinme yeteneğine göre ölçülür. 

Matematik Geometri sınavında üniversite için alacağınız puan sizin gelecekte yaşam biçiminizi belirleyecektir. Bu kadar önemli bir sınava hazırlanırken zamanınızı ve enerjinizi en etkin ve isabetli kullanmanız ve Matematik Özel Dersi Veren öğretmen seçiminizi oldukça dikkatli yapmak zorundasınız. Matematik Özel Ders Avcılar öğretmeninin üniversite sınavına hazırlanan bir öğrencinin bütün beklentilerini karşılayacak bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Bu amaçla lise müfredatını ve geçmiş yıllardaki sınav sorularını büyük bir titizlikle, en güzel alternatifleri ile analiz etmiş olmalıdır.

Matematik Özel Dersi Verenler
Matematik Özel Dersi Verenler

Yorum gücü ve öğreticiliği yüksek Matematik Geometri sorularını ön plana çıkararak en güncel soruları hazırlamalıdır. Geometri sorularını hazırlarken ve tasarlarken, soruların konu dağılımına, zorluk derecesine, sorulma sıklığına, müfredata uygunluğuna ve özgün olmasına dikkat etmelidir. Matematik Geometri Özel Ders Atakent  öğretmeni soruları çözerken yöntemine dikkat etmelidir. Matematik Geometri sorularını çözerken öğrencilerin en çok sevdiği ve anladığı yöntemleri kullanmalıdır. Öğrenciler akılda tutmaları için pratik bilgiler vermelidir. Ayrıca soru çözümlerini kısa tutmayıp tatmin edici bir biçimde, etraflıca açıklamalıdır.

Aynı zamanda defterdeki bütün soruları tekrar anlayarak çözdüğünüzde üniversite sınavında çıkabilecek bütün TYT Geometri sorularını rahatlıkla çözebilecek seviyeye ulaşmış olduğunuzu göreceksiniz.

Öğrencinin niçin Geometri derslerini çalıştığını bilmesi gerekir. Amaçsız çalışma olmaz. Amaçsız yapılan çalışmalarda dikkat yoktur. Amaç yapılan işin neden yapıldığını belirler. 

MATEMATİK GEOMETRİ ÇALIŞMAK İÇİN KARAR VERME

Konu üzerinde dikkatin toplanabilmesi için, gerekli karaların verilmiş olması gerekir.

  • Hangi ders daha önceliklidir?
  • Çalışılacak derslerde kullanılacak yöntemler nelerdir?
  • Kullanılacak araç ve gereçler nelerdir?

Gibi soruların cevaplarını bulmadan çalışmaya başlamamak gerekir. Bu soruların cevapları çalışma sırasında aranmaya başlanırsa bu da kararsızlığa, dikkatin dağılmasına ve isteksizliğe neden olur.

 GEOMETRİ KONUSUNA MERAK DUYMA

Bir şey ancak merak edildiği oranda öğrenilebilir. Merak konuya karşı ilgi uyandırır. Bunun sonucunda dikkatin konu üzerinde yoğunlaşmasını sağlar. Geometri sorularını çözerken sevinçli olunmalı, hiç değilse sevilecek yönleri aranıp bulunmalıdır.

FİZİKSEL ÇEVRENİN DÜZENLENMESİ

Geometri öğrenmek için en uygun fiziksel koşulların yaratılması dikkatin toplanabilmesi için bir gerekliliktir. Çalışma için uygun masa, sandalye, oda ısısı, ışık durumu, sessizlik gibi etkenler sağlanmalı divan, koltuk, yatak, yumuşak sandalye gibi araçların bulunduğu çalışma ortamlarından uzak durulmalıdır.

Başarılar dilerim.

Cevat karakayalı

23.08.2016

Leave a comment