Skip links

MATEMATİK ÖZEL DERSİN FAYDALARI

MATEMATİK ÖZEL DERSİN FAYDALARI

MATEMATİK ÖZEL DERSLE MATEMATİK ÖĞRETMENİNİN TECRÜBESİNDEN FAYDALANMA YÖNTEMLERİ

Matematik ve Geometri derslerini öğrenenler hayatı öğrenmiş olurlar. Hayat gerçekleri söyler. Matematik ve Geometri de öyle. Geometri için sıkı bir çalışmanın yerini hiçbir şey alamaz. Deha, yüzde bir ilham ve yüzde doksan dokuz terdir.

Matematik YKS sorularını çözemeyen öğrenciler, Geometri Özel Ders aldıklarında Özel Dersin Faydalarını rakiplerini üzmeden fark attıklarında çok iyi anlarlar. Matematik Özel Dersin Faydalarından ikinci özelliği ise “ başaklarının hayat sınavından kendi hayat sınavına hazırlanma” imkânı sağlamasıdır. Matematik Özel Dersin üçüncü faydası ise Matematik Özel Ders Öğretmeninin inanılmaz bir tecrübeye sahip olmasından dolayı öğrenciye aktarmasıdır. Bu tecrübe her sen kartopu gibi büyüyen bir tecrübedir. Öğrenci karşısına çıkacak engelleri Geomerti Özel Ders Avcılar öğretmeni sayesinde öğrenir. Bu durum sonucunda öğrencinin motivasyonu artacak ve üzerindeki ataleti negatife getirecektir. Sonuç olarak öğrenciyi artık çalışmaktan kimse durduramayacaktır.

Matematik Özel Ders Ispartakule
Matematik Özel Ders

Artık size yakın, sizin dünyanızı anlayan, iç dünyanıza seslenen, kısacası sizin dilinizle konuşan bir Geometri Özel Ders öğretmeniniz var yanınızda. Yüzü soğuk, kuramsal ve tekdüze kitaplarla daha fazla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Evde okulda veya serbest zamanlarda ders çalışmanın ötesinde, bir bilim dalına yönelik matematiksel temel verileri zevkle öğreneceğiniz, elinizden bırakamayacağınız bir seri Geometri Özel Ders öğretmeninizin hazırladığı ders notları var. Geometri   Özel Ders öğretmeniniz ister ki severek neşeyle öğrenebilesiniz, öğretebilsin.

Bir arkadaşınız gibi size seslenen, sizinle konuşan bu matematik notları ( elinize alıp onun dünyasına daldığınızda gerçekten sizinle diyaloga geçtiğini göreceksiniz.) testle başlayıp testle bitmiyor. Size kavramlara sunuyor, her konuda neler öğreneceğinizin kısa bir sıralamasını yapıyor, unutmuş olabileceğiniz bazı bilgileri hatırlatıyor. Ve bu sıcak yaklaşımlardan sonra testlere geçiyor. Matematik testlerindeki bazı sorular en nazik, bazıları cin olarak beliriyor. Bazı soruları altında ipuçları var, çözelim- çözmeden geçmeyelim diye. Bazı sorular da var ki onları da Geometri  Özel Ders Büyükçekmece öğretmeninizle birlikte çözdüğünüzde anlamadığınız hiçbir kör nokta kalmayacaktır.

Geometri öğreniminde başarılması gereken iki aşama vardır:

Birincisi Geometri ait temel bilgilerin öğrenilmesi,

İkincisi ise, günlük tekrarlarla kazanımların pekiştirilmesidir.

matematik Özel Ders Ataköy
Geometri Özel Ders Büyükçekmece

Hem konuların tam öğrenilmesi hem de tekrar edilmesinde uygun doküman kullanımı çok önemlidir. Öğrenilen Geometri bilgilerinin kalıcı olması ve “ TAM ÖĞRENME” Geometri Özel Ders öğretmeni tarafından hazırlanan tekrara uygun sorularla desteklenmektedir. Öğretmenin konu anlatımını yalın, öğretici, kalıcı anlaşılır nitelikte olmasına özen göstermelidir. Çözeceğiniz Geometri  soruları, kolaydan başlayıp basamak basamak zorlaşacağı için her düzeydeki bilgilerinizi tekrarlama ve test etme imkânı bulabilirsiniz. 

Başarılar dilerim.

 

Cevat Karakayalı

19.05. 2015

 

 

Leave a comment