Skip links

MATEMATİK ÖZEL DERSLE BAŞARI

MATEMATİK GEOMETRİ ÇALIŞARAK HER İSTEYEN BAŞARILI OLUR

Matematik Geometri derslerini öğrenciler çok iyi öğrendiklerinde gelecekte güneşli, güzel ve mutlu günlere sahip olurlar.

Matematik Geometri Özel Ders ile  başarı elde eden öğrencilerin şu anda istedikleri mesleği seçtiklerini ve mutlu bir şekilde mesleklerini icra ettiklerini gördüğünüzde hiç şaşırmayacağınızdan eminim. Siz de Matematik Geometri derslerini yılmadan, usanmadan Matematik Geometri Özel Ders Atakent öğretmeninizle severek çalıştığınızda çok sevdiğin ve isteyerek seçtiğin mesleğine bir adım daha yaklaşmanın mutluluğunu yakalayabilirsiniz.

Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders Avcılar

Bütün öğrenciler, öğrencilik yaşantılarında hep Geometri derslerinden başarılı olmak ister, fakat başarılı olamaz. Son zamanlarda en iyi bakış açısı, Matematik Geometri için başarının yolunun her şeyden önce “istemek” ten geçmesidir. Rehberlik öğretmenleri “önce iste” derler. Bazılarına göre başarını veya mükemmelliğin yolu da, modeli de bilidir. Bu yolu ve modeli izleyen herkes başarılı olabilir. O halde neden bu kadar Matematik Geometriden çok başarısız öğrenci vardır? İnsan bedeninden yayılan enerjinin yarattığı çekimin, insan isteklerine yaklaştıracağı bir ölçüde geçerli olabilir.

Matematik Geometri için acaba başarı nedir? Diye sorulduğunda cevabı ne olur? Bence konuların en iyi biçimde anlaşılması ve buna bağlı olarak öne çıkan bütün soruları çözmektir. Ama başarıya genel anlamda, “ kişinin hayatta kendisine koyduğu hedefe ulaşması “ olarak tanımlayabiliriz. Bunun bütün öğrencileri içine alan bir tanım olduğuna inanıyorum.

İstemekle başarmak arasında sanıldığı gibi kuvvetli değil, zayıf bir ilişkidir. Hiç şüpheniz olmasın ki, bütün başaranlar isteyenler arasından çıkar. Ancak hepimiz biliyoruz ki, “isteyen” lerin çok azı başarılı olur. Başarılı olmak için kişinin yeteneğinin olduğunu, başarabileceği alanda veya parkurda bir şeyi istiyor olması gerekir. Geometri Özel Dersle Başarıya ulaşmanın çeşitli bakış açılarına göre, farklı reçeteleri vardır. Bence  Geometri için başarıya üç temel adımla ulaşılır:

Birincisi: Doğru yöntem ve doğru özel öğretmeni seçmek,

İkincisi: Kararlılık,

Üçüncüsü: Disiplin.

Geçmişte doğru yöntemi ve doğru özel öğretmeni bulmak zaman alırdı. Oysa günümüzde en karmaşık konuda bile bilgiye ulaşmanın kolaylığı nedeniyle doğru yöntemi çok kısa sürede halledilebilir. Esas sorun ikinci ve üçüncü basamaklardır. Bulunan doğru Geometri Özel Ders öğretmeninin uygulayacağı kararlılığı göstermek, öğrencinin canını sıkacak birçok duruma göğüs germesini gerektirir. Çünkü alıştığı davranışların, (örneğin bilgisayar oyunlarından kopma gibi…) dışına çıkacak olan öğrencinin bir dizi başarısızlık ve bunun sonucu engelleme duygusu yaşaması kaçınılmazdır. 

Sizlere öğrencilik yıllarınızda, Geometri Özel Dersle  derslerinde başarılar diliyorum.

Cevat Karakayalı

23.05. 2015

 

Leave a comment