Skip links

MATEMATİK ÖZEL DERS

MATEMATİK ÖZEL DERS İLE

YKS = TYT + AYT SINAVI

İÇİN STRATEJİLER

Matematik  Geometri dersinde başarının ilk şartı, başaracağına inanmak; bugün kim olduğunuz dünkü tercihlerinizin sonucudur. Yarın kim olacağınız, bugünkü kararlarınızın sonucu olacaktır.

matematik soruları, ortak müfredata dayalı sorulardan oluşmaktadır. Ortak müfredat İlköğretim ve Lise 9. Sınıf konularıdır. TYT ‘ de matematikten 40 soru sorulmaktadır. Bunlardan 32 ‘u matematik, 8’ i geometri sorusudur. Birinci aşama olan TYT sınavında alınacak sonucun; İkinci aşama olan YKS sınavına etki edecek olması, TYT‘ nin önemini bir kat daha artırmaktadır. TYT sınav sorularını da göz önünde bulundurduğumuzda, TYT sınavının çok ciddi bir hazırlığı zorunlu olduğu görülür. Böyle bir hazırlık, İlköğretim ve Lise 9. Sınıf konularını kapsamalıdır.

İlköğretim matematik derslerinde, kapsamlı biçimde de olsa, “Sayılar, Ekok, Ebob,Yargı Problemleri, Permütasyon, Kombinasyon, Olasılık, Sayı Örüntüleri ve Aritmetik – Geometrik Dizileri” konularını içermektedir.

Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders

Lise 9. sınıf matematik dersinde ise,”Kümeler, Reel (gerçel) Sayılar, Oran ve Orantı, Denklem ve Eşitsizliklerin Gerçek Yaşam Problemlerine uygulamaları, Denklem Kurma, Problemler, Mutlak Değer, Kartezyen çarpımı, Bağıntı, Fonksiyon, İşlem, Modüler aritmetik, Çarpanlara Ayırma, İstatistik, Veri ve Grafikler” konularını içermektedir.

Geometri dersinde ise, “Üçgenler, Çokgenler, Kare , Dikdörtgen, Yamuk Eşkenar dörtgen, Çember ve Daire,Vektörler, Doğrunun Analitiği ve Katı Cisimler” konularını içermektedir.

Bu durumda size yol gösterecek soru çözme hızınızı belirleyecek,TYT‘ de  soru çıkma ihtimali olan sorulara yeterli düzeyde yer verecek ve gerekli kaynakları size temin edecek bir özel ders matematik öğretmene ihtiyacınız olacaktır.

Aşağıdaki aslan ceylan hikayesi yaşam adlı koşuyu çok güzel anlatmaktadır. Bir önceki gönden daha çok soru çözmek gerekmektedir. Bu yüzden her öğrenci kendi bilgi düzeyine uygun hazırlık yol haritası belirlemelidir. Yani, özel matematik öğretmeni ile “TYT SINAVINA HAZIRLIK STRATEJİ” belirlemelidir. Öğrencinin bitirdiği her konunun konu testleri ile denetlenmesi gerekmektedir. Böylece bu testlerle öğrenci hem kendisini denetleyecek hem de bilgilerini tekrar etme olanacağı bulacaktır.

Öğrencinin bütün konuları bitirdikten sonra, durum değerlendirmesi yapması gerekmektedir. Yani denemelerle TYT sınavına ne kadar hazır olduğunu gözlemleme sansını yakalamış olur. Eksik yönlerini görecek ve bunları giderme yoluna gidecektir.

Özel matematik ve Matematik Geometri Özel Ders Halkalı öğretmeniniz, ihtiyaç duyduğunuz her şeyi önünüze seriyor. Soru kitapçıklarında  konuyu her yönü ile tarayan, zorluk derecelerine göre düzenlenmiş ve konuya değişik açılardan bakılarak zenginleştirilmiş çok sayıda özgün soru bulunmaktadır. Artık dilediğiniz soruları dilediğiniz zaman seçin; dilediğiniz zaman çözün, dilediğiniz zaman bitirin. Bu sorularda her öğrenci aradığını bulacak ve hedeflediği üniversiteyi kazanacaktır.

             DÜNDEN HIZLI MISINIZ?

Her sabah bir ceylan uyanır Afrika’da

Kafasında tek bir düşünce vardır.

En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek.

Yoksa aslana yem olacaktır.

Her sabah bir aslan uyanır Afrika’da

Kafasında tek bir düşünce vardır.

En yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek.

Yoksa açlıktan ölecektir.

İster aslan olun, ister ceylan olun hiç önemi yok.

Yeter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini

Hem de bir önceki günden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğini bilin

Yaşam adlı koşuyu ne kadar güzel anlatan bir Afrika hikayesi…

Bir önceki günden daha hızlı koşmak gerekmektedir.

Çünkü eğer aslansanız.

En yavaş koşan ceylanı bir önceki gün yakalamışsanız,

Ve bugün ceylan avlamak niyetindeyseniz,

Artık bilmelisiniz ki en yavaş ceylan sizden daha hızlıdır,

O halde düne göre hızınızı artırmanız gerekmektedir.

Yok, eğer ceylansanız,

Ve henüz aslana yem olmamışsanız.

Hızınızı mutlaka düne göre artırmalısınız

Çünkü sıra size gelmiş demektir.

Arzu ettiğiniz sonuçlara ulaşmanız için mutlaka dünden daha hızlı olmak zorundasınız yani daha fazla soru çözmelisiniz… Aksi halde hedefinize ulaşamayabilirsiniz.

Hedefinize Matematik Geometri Özel Ders Atakent öğretmeninizle ulaşmanız, bizim de sizler için istediğimiz duygudur.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası sizlere, bu duygunuzun gerçekleşmesini diliyorum.

Cevat Karakayalı

10. 09.2014

Leave a comment