Skip links

MATEMATİK SENDEN KORKSUN

MATEMATİK GEOMETRİ

YKS = TYT + AYT 

SINAVI SENDEN KORKSUN

Matematik Geometri dersini başarmak için sadece harekete geçmek ve tercih etmek yetmez, kaç net yapmak istediğinizin rüyasını da görmek gerekmektedir. Sadece rüyasını görmek de yetmez, rüyanın gerçekleşeceğine de inanmak gerekir. Matematik Geometri çalışma sisteminde küçük değişikliklerle büyük sonuçlar elde edebilirsin.Yeter ki, doğru zamanda, doğru kaynak ve disiplinli bir çalışmaya kendini ver!  Matematik için Basit ipuçları, kendini aşmanı ve sonuçları en üst düzeye çıkarmanı sağlayacaktır. Unutma ki: ”Disiplinin bedeli, pişmanlığın acısından her zaman daha azdır.

Hayatın her kademesinde Matematik Geometri bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Eğer yerinde ve zamanında Matematik Geometri çalışmazsan sevdiğin mesleği yapamaz, sevmediğin bir işi yapmak zorunda kalırsınız. Bunun için önce ne kadar Geometri sorusu yapman gerektiğini belirlemelisin. Buna karar ver ve korkmadan, kaçmadan üstüne gitmelisin. Göreceksin, netlerin önceki günlerden çok daha iyi olacaktır. Mesela, ben Matematik Geometri Özel Ders Atakent öğretmeni olarak TYT soruları çözerken ve soru hazırlarken zevk alıyorum. Ama iş yazı yazmaya, yazılım hatalarını düzeltmeye gelince ellerim geri gidiyor. Ama öğrencilerime ulaşmak için ( yazı yazmak, öğrencilerime bir şeyler katmak) sevmediğim başka bir işi yapmak zorunda kalıyorum. Bazı şeylere ulaşmak için bazı durumlara katlanmak gelir. Bir Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni öğrencilerine YGS soruları çözmeyi sevebilir ama sevmediği ( plan hazırlamak, öğrenci grafikleri tutmak gibi) işleri de yapmak zorunda kalabilir. B

matematik Özel Ders küçükçekmece
Matematik Özel Ders

Bir öğrenci Geometri dersini sevmeyebilir ama hayalindeki liseye veya üniversitenin kapısından adımını atmak için sevmese de yapması gereken kadar neti çıkarmak zorundadır. Bu nete ulaşmak için yapması gerekenleri yapmıyorsa hedeflerinden de o kadar uzaklaşıyor demektir.

Geometri Dersinden Kurtuluş Yok!

Düzeyi, ihtiyaç oranı olsa da hayatınızın her kademesinde bu dersle ile karşılaşacaksınız. Bak kitabın içindekiler sayfasına, sayılar var değil mi? Cebindeki paraya bak ( öğrencide ne kadar para olur ki…) üstündeki sayılara bak. Harcama yaparsın dört işlemlerden çıkarma işlemini kullanırsın, baban harçlık verir, toplama yaparsınız. Hemen sayfanın altındaki sayfa numarasına bak, sayma sayıları (N) değil mi? Her sayfa ardışık doğal sayıları kullanarak devam eder.

Gerçeğe bakarsan, her çocuk Matematikle doğduğu gün karşılaşıyor ve tanışıyor. Annen sorar : “Doktor bey çocuğum nasıl?” çocuğunuz 3 kilo 300 gramdır. Normal kilosundan 300 gram eksiktir.” Ölümle son buluyor Aritmetik. “Rahmetli iyi adamdı, bir serveti vardı sorma. O parayla arsa almıştı. Şimdi koca mirası çocukları bölüşecek.” Şimdi burada ise herkes arsadan en büyük ve eşit parsel alacaktır. Burada “Büyük parçalardan küçük parçalara gidileceği için, Ortak Bölenlerin En Büyüğü (OBEB) kullanılacaktır.

Başarılar dilerim.

23.02. 2016

Cevat Karakayalı

 

 

 

Leave a comment