Skip links

Matematik Üniversite Hazırlık Kursu Beylikdüzü

Matematik Üniversite Hazırlık Kursu Beylikdüzü

Hocası ile Amacını Matematik İçin Çok iyi Belirle!

Matematik Üniversite Hazırlık Kursu Beylikdüzü Hocası ile Geometri //Matematik için öğrencilik hayatında, uğrunda yaşanmaya değer bir amaç ve çile çekmeye değer bir hedef bulundur. Amaçlar yakınlarında bir yerlerde duruyor. Haziran ayının son haftasında çok önemli YKS = TYT + AYT Matematik//Geometri sınavlarına gireceksin. TYT// AYT Matematik/Geometri konularını alelacele tekrar etmek zorunda kaldın değil mi? Ancak bu biçimde kafana birkaç Matematik formülü sokabildin ancak zamanı doğru kullanmanın yolu bu değil!  Matematik//Geometri sınavlarından önce ara vermeden çalışayım da güzel geçsin!

Matematik Üniversite Hazırlık Kursu Beylikdüzü Hocası size başarı tüyosunu veriyor: “En iyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.” “Hedef” öğrenciyi motive eden ve davranışları istenen yönde hedefe ulaşma yönünde harekete geçiren güce sahiptir. Hedef sahibi öğrenciler kendilerinde okul başarısı yönünde motivasyon bulacaklardır. Hedefi olmayanlar ise niçin ders çalışacağını bilmedikleri için tembellik yönünde motive olacaklardır. Hedefe odaklanan bir öğrenci, o hedefe kilitleneceği için önüne çıkan engelleri daha kolay aşma gücünü ve esnek davranma yeteneğini kazanması çok kolay alacaktır.

Matematik Üniversite Hazırlık Kursu Beylikdüzü Hocasına göre, duyu organlarına göre; Matematik //Geometri bilgilerinin kalıcılık oranları:

            Okudukları Matematik sayı problemlerinin % 10 unu,

             Geometri dörtgen için Duyduklarının % 20 ini,

            Geometri şekilleri gördüklerinin % 30 unu,

            Geometri üçgen şeklini hem görüp hem de gördüklerinin % 50 sini,

             Matematik formülünü görüp, işitip ve anlattıklarının % 80 ini,

             Görüp, işitip, dokunup ve başkalarına anlattıklarının % 9o ını,

Çok iyi hatırlamaktadır.

Matematik Üniversite Hazırlık Kursu Beylikdüzü Hocasının ifade ettiği gibi Matematik/ Geometri Dersini Yayarak Öğrenmek İşte Bu! Diyelim ki, 10 farklı Matematik// Geometri formülü ezberlemen lazım. Her bir Matematik// Geometri formülü için 10’ar dakikan vaktin var. Bu formülleri farklı zamanlarda öğrenmen beynin için, dolayısı ile senin için daha fazla etkili olacaktır. Eğer farklı zamanlarda değil de hepsini birden 11×11 = 121 dakikada ezberlemeye kalkışsaydın, sonuç muhtemelen senin için bir fiyasko olacaktı. YKS Matematik //Geometri konularını öğrenirken farklı zamanlara yayarak öğrenme işlemi senin için olduğu kadar hayvanlar için de önemli olduğunu bilmelisin.

Beylikdüzü Matematik Özel Kursu Beylikdüzü Hocası ile Matematik//Geometri konularını Öğrenmek İçin Stratejik Düşün!

Matematik Üniversite Hazırlık Kursu Beylikdüzü Hocası ile YKS = TYT + AYT Matematik// Geometri için hedefini bir piramit olarak düşün ve bu piramidin en tepesine senin için hayati önem taşıyan Matematik //Geometri sınavını koy. İleride nasıl biri olup nasıl anılmak istediğine karar ver. Amaç belirlemek, kendini kodlamak, stratejik düşünmek, yol haritanı çizmeye benzer. Öncelik sıralamana göre zaman yönetimi geliştir. Öncelik sıralaman tamamen senin elinde olduğunu unutma! Beynindeki nöronlara bağlantı kur ve hayalini çizdir.

İstekleri ya da amaçları hayal etmekten bahsediyorum. Beynin senin Matematik Geometri hayallerini ve çok daha fazlasını her türlü rengi kullanarak çizebilecek kapasitededir. Beynini bir ressam gibi düşün ve ona neden bir şans vermeyeceksin ki? En iyi bilim adamları icraatlarını uygulamaya koymadan önce bunu zihinlerinde defalarca tekrar ve tekrar canlandırıp biçimlendirdiler. Yani beyninde öncelikle canlandırmalısın.

Matematik özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, Matematik Geometri sınavları için Başarılar dilerim

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

12.05.2021

 

 

 

 

Leave a comment