Skip links

MATEMATİK VE TELEFON

MATEMATİK GEOMETRİ

YKS = TYT + AYT

İÇİN FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI…

Matematik için Okumadan Geçmeyiniz. 

Matematik Geometri derslerini çalışmamak için meşgul olmak kolay; Matematik Geometri öğrenmek için verimli ve etkin çalışmak zordur. Gelecekle ilgili kararlarınızı rastlantılara bırakırsanız, çalışmanızı  engelleyecek pek çok sebeple karşılaşırsınız. Geometri Özel Ders öğretmeni ile derslerinde başarıya ulaşmak için konuları anlama, tam öğrenme ve hız kazanmayı sistematik bir biçimde sürdürmek gerekir. Bir gülün güzelliğindeki sır, onu yaratanın içinde matematik sanatının ta kendisidir.

Matematik Geometri derslerine destek verdiğim öğrencilerimin bazılarının 422 arkadaşı olduğu halde, yine de yalnız olduklarını ifade ediyorlar. Her gün onlarla konuşuyorlar, ama hiç biri onları gerçekten tanımıyor.

Matematik Özel Ders Halkalı
Matematik Özel Ders Verenler                  Atakent

YUKARI BAK.

MATEMATİK KİTABINA  BAK!

Sorun aradaki mesafeler, gözlerine değil ekrandaki isimlere bakmaktan kaynaklanıyor.”Sosyal” dediğimiz bu medya bilgisayarı açıp, kapılarını kapatmaktan ibaret; sahip olduklar bu teknoloji topluluk birliktelik aidiyet hissi…

Ama bu “yanılsama” cihazından uzaklaştıklarında zihin bulanıklılığı dünyasının içinde buluyorlar kendilerini… Efendisi olduğumuz teknolojinin köleleri olduğumuz bir dünya. Enformasyonun dibe çöktüğü aç gözlü bir dünya. Ego, kibir ve kendini pazarlama dünyası. En iyi taraflarımızı gösterdiğimiz ama duyguları dışarıda bıraktığımız bir dünya…

Paylaştığımız deneyimlerle neredeyse mutlu olmak üzereyiz. Ama yanımızda biri olmadığında da öyle mi? Arkadaşlarınızın yanında olun, onlarda sizin yanınızda olacaklar. Toplumda soyutlanmamızın farkında değilmişiz numarası yapıyoruz. Hayatımız parlatmak için sıraya dizili kelimelerimiz hazır. Bizi dinleyenler var mı farkında bile değiliz. Yalnızlık bir sorundur açıklayalım:

Matematik sorusu çözdüğünüzde, bir kitap okuduğunuzda, resim yaptığınızda üretken-sinizdir ve varsınızdır, uyanıksınızdır ve zamanınızı ona ayırıyorsunuzdur. Kalabalık içindeyken yalnız hissettiğinizde ellerinizi başınızın arkasına koyun, telefonunuzdan uzaklaşın. Matematik ve Geometri derslerini çalışın. Yapamadığınız soruları Matematik Özel Ders Halkalı Öğretmeninize sorun. Adres defterinize ya da telefon menünüze ihtiyacınız yok biriyle konuşu gitsin. Kalabalık bir tren istasyonundaki sessizliğe katlanamıyorum. Deli zannedilme korkusundan dolayı kimse konuşmuyor. Asosyal olmaktayız artık birine bağlanma ve gözlerimin içine bakma ihtiyaçlarımız karşılayamıyoruz.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, çocuklar doğduklarından beri robot gibi yaşıyorlar ve bunu olağan zannediyorlar. I-pad kullanmadan çocuğunla güzel vakit geçiremiyorsan “ dünyanın en iyi babası olman zor.” Ben çocukken eve hiç girmezdim. Dışarıda arkadaşlarımla bisiklete biner, spor ayakkabılarımla koşturur, dizlerimi yaralar ve ağaçlara tırmanırdım. Şimdiki çocuklar o kadar uysal ki beni ürkütüyorlar. Dışarıda hiç çocuk göremiyorum ve salıncaklar bom boş. Açık havada oynanan oyunların hiç biri artık yok. Geri zekalı bir nesil olduk, akıllı telefonlar ve aptal insanlar. Telefondan kafanı kaldır ve monitörünü kapat.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası, öğrencilik yılların boyunca, karşınıza çıkan tüm  Matematik //Geometri sorularını çözmenizi ve gülen yüzünüzün hiç solmamasını diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

23 Ocak 2016

 

Leave a comment

 1. MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN BAŞARI HİKAYEM:
  TAKDİR ALMAM HAYALDİ GERÇEK OLDU… Bu yüzden matematik özel ders öğretmenim efsane cevat hocama peşin teşekkür ediyorum..
  Sonbaharda matematik geometri çalışarak yapraklarını dökmeyen öğrenci şubat ayında istediği başarıyı elde edemez. Ben matematik geometri özel ders öğretmenimle matematik,fizik ve kimya çalışarak notlarıma domino etkisi oldu.
  Matematik:97
  Fizik:78
  Kimya:80
  Biyoloji:94
  Yukarda belirttiğim notları alarak takdir almaya hak kazandım. Bu arada 10.sınıfların içinde matematik ortalaması en yüksek öğrenci ben oldum. Bunun haklı gururunu yaşıyorum
  Zirveye çıkmak çok zordur ama inmek çok kolaydır bu yüzden matematik özel ders öğretmenimle şubat tatilinde çalışmaya devam edeceğim. Almış olduğum takdir belgesini efsane hocama hediye ediyorum ve saygılar sunuyorum…
  EMRE VAROL 10.SINIF ÖĞRENCİSİ